Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Złoty pociąg - Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Lwówek, Złoty pociąg - Porter

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Dawno nie piłem lwóweckiego portera a ten przeetykietowany nie smakował wybitnie. Najbardziej przeszkadza wyraźna piwnica, przebijająca się wyraźnie przez wszystkie, co prawda, niezbyt intensywne ciemne aromaty. Na plus choć z dystansem - kwaśna kawa (którą w innym wypadku uznałbym raczej za zgrzyt) i posmak śliwki.

    Kilkadziesiąt kilometrów od Wałbrzycha można przyjąć jako ersatz portera choć cena 5,39 zł (50 gr wyższa od standardowego) raczej nie zachęca do powtórki.

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brunatny, klarowny, bardzo delikatne rubinowe refleksy. [4.5]
      Piana: Raczej niska, kremowa, dość szybko znika, delikatnie zdobi szkło. [2.5]
      Zapach: Z butelki orzech włoski, ze szkła jest go tylko odrobinę, wyraźne żelazo, trochę kawy i karmelu, brakuje mu intensywności. [3]
      Smak: Dużo żelaza, więcej niż w aromacie, kawa, kwaskowe, trochę orzecha włoskiego, jest też śliwka lekka paloność, niedużo słodyczy, trochę brakuje mi ciała, dość niska goryczka. [3]
      Wysycenie: Bardzo niskie - dobrze pasuje. [4.5]
      Opakowanie: Ładna etykieta, nawiązująca do złotego pociągu, niedokładny skład. [4]
      Uwagi: Dość słabe piwo, głównie przez znaczną ilość żelaza, szczególnie w smaku, co ciekawe nie miałem tego problemu przy 18° z Lwówka, choć to prawdopodobnie to samo piwo. Warka do 13.02.2017.

      Moja ocena: [3.15]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brunatnoczarny, pod światło rubinowe refleksy. [4]
        Piana: Beżowa, bardzo drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
        Zapach: Karmel, suszone owoce, lekka czekolada i jakiś trochę psujący te wrażenia zapaszek... [3.5]
        Smak: Minimalny ślad kwaskowy, karmel, czekolada gorzka i suszone śliwki. Po ich przełknięciu pojawia się absmak w chemicznym stylu. [3.5]
        Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego. [4]
        Opakowanie: Czarna eta z elementami "starego" złota. W porterowym stylu, ale jednak jakaś uboga (trochę jak piwo). Wzornictwo identyczne z lagerem ZP, ale w tych barwach to ma jakiś sens. Kapsel browaru. [4]
        Uwagi: Trochę słaby ten porter, i nie mam na myśli (tylko) parametrów. Drugą flaszkę zachomikowałem, może się przetrze i ten irytujący chemiczny posmak zniknie...?

        Moja ocena: [3.575]

        Comment

        • umbra
          Member
          • 07-2012
          • 90

          #5
          Warka 13.02.17/Z
          Dziwne - w porterze przebija słód.
          Ługowaty smak, braki w leżakowaniu.
          Posmak palonego słonecznika.
          Sugerowałbym na etykiecie nazwę gotykiem,
          wszak Złoty pociąg był niemiecki.
          Taka amerykańska kojarzy się z westernem.
          NORD EXPRESS

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Utlenione , aldehydowe, niepijalne. Data 1.06.2017.
            Last edited by e-prezes; 19-02-2017, 15:22.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎