Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [Piwojad] Onyks

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gryf, [Piwojad] Onyks

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    #2
    Piana ciemna, krótkotrwala, mocno ciemnej barwy piwo gęste. W smaku łagodne, nie czuć tych słodów ciemnych, jest czekolada, wanilia. Gaz niklu, zbyt nikly.
    Attached Files

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19165

      #3
      Tak w ogóle na etykiecie nie ma nic, że to piwo jest z Gryfa. Butelka też jest inna niż te które dziś widziałem w browarze. Takiej butelki używa BeerLab. Może nie z Gryfa?

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brunatnoczarny nieprzejrzysty. [4]
        Piana: Beżowa, bardzo drobna, ale bardzo niska i bardzo nietrwała... [3]
        Zapach: Waniliowa słodycz, suszone owoce, trochę brakuje mi szerszej palety... [3.5]
        Smak: Suszone owoce, lekko mdląca wanilia i czekolada. [3.5]
        Wysycenie: Niskie, OK. [4]
        Opakowanie: Mała "koniakowa" butelka, goły kapsel, oryginalna, owalna, bardzo słabo czytelna eta. Zmarnowany potencjał... [3.5]
        Uwagi: Piwo mdłe, nie czuć "mięsa", wszystko przykrywa mdląca wanilia...

        Moja ocena: [3.5]

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4]
          Piana: Beżowa, nie chce się tworzyć, praktycznie brak. [1.5]
          Zapach: Czekolada, figi, prażony jęczmień, wanilia. Przyjemny. [4]
          Smak: Gładka konsystencja, bardzo mało ciała, słodyczy. Ciemne słody, wanilia, kakao. Brak jakiegokolwiek alkoholowego gryzienia w język czy przełyk - akurat w tym wypadku tego mi brakuje. Goryczka średnio intensywna, czekoladowy posmak. [3]
          Wysycenie: Niskie. OK. [4.5]
          Opakowanie: Nudna etykieta, niedokładny skład, udziwniona butelka. [3]
          Uwagi: Warka 26.06.17 Nie jest źle. Bardzo kakaowe, dość płytkie. Trochę za lekkie, zapach lepszy od smaku.

          Moja ocena: [3.325]
          Attached Files
          Last edited by Dzoshu; 13-11-2016, 19:00.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: czarny [5]
            Piana: marnych kilka bąbelków po nalaniu, które i tak po chwili zniknęły całkowicie [1.5]
            Zapach: słaby ale to co wyczuwam to mieszanina kakao i ciasta piernikowego [2.5]
            Smak: treściwość i pełnia ucieka, momentami wydaje się być rozwodnione, nikłe posmaki czekoladowo-waniliowe, minimalna palność, odrobina suszonych śliwek, wszystko nierówne [2]
            Wysycenie: zdecydowanie za małe [3]
            Opakowanie: przerost formy nad treścią, piękna zajebista butelka z marnymi popłuczynami w środku, etykieta też taka sobie [3.5]
            Uwagi: Niestety, firma Piwojad powinna zwrócić pieniądze za coś takiego, jest to oszukiwanie konsumenta gdyz zawartość nie jest warta tego co zapłaciłem, ba, ledwie co dopiłem do końca, i nie tylko dlatego, że produkt jaki Piwojad zaoferował w butelce nie smakował mi ale głównie dlatego, że był bardzo źle zrobiony.

            Moja ocena: [2.4]
            Attached Files
            Last edited by becik; 17-12-2016, 21:14.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • von_scheisse
              Senior
              • 02-2012
              • 488

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarne, w kieliszku nieprzejrzyste.  [4.5]
              Piana: Tragiczna. Przy energicznym nalewaniu tworzy się jedynie niewiele bardzo dużych bąbli. Błyskawicznie redukuje się do zera. Zakładam, że jest to efekt obecności kakao w piwie. [2]
              Zapach: Czekoladowy, kakaowy. Pachnie jak mocne kakao rozcieńczone z niewielką ilością wody.Wanilii nie czuję. [3.5]
              Smak: Bardzo esencjonalny. Dużo czekolady i to takiej deserowej, ale niezbyt słodkiej. Na drugim planie bardzo przyjemna, ale niezbyt intensywna kawowość. Wanilia jest raczej schowana, a przynajmniej dobrze wkomponowana w nuty czekoladowe, które zdominowały piwo. Goryczka głównie palona, przyjemna. Onyks ma przyjemną, gęstą, syropowatą teksturę. Posmak na długo zostanie na podniebieniu. [4]
              Wysycenie: Gazu nie ma praktycznie wcale. Jednak w piwie dwutlenek powinien być choćby w minimalnej ilości, aby podtrzymywana była piana.  [4]
              Opakowanie: Bardzo ładna butelka, ale już etykieta taka sobie - jakby wyszła od grafika używającego Painta . Na kontrze pełny skład. Brakuje informacji o browarze, w którym zostało uwarzone. [3.5]
              Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 26.06.2017

              Moja ocena: [3.625]
              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎