Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marysia, [Fabryka Piwa] Wheatodon

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Marysia, [Fabryka Piwa] Wheatodon

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, stało w pozycji pionowej cztery dni i jest ciągle bardzo zmętnione. [4]
    Piana: Biała, niezbyt wysoka, jednak gęsta i zbita niczym w jogurcie i podobna jest w osadzie na ściance szkła. [4]
    Zapach: Karmelowy, cytrusowy, z lekką naftą i ananasem, a oprócz tego kwiatki z ogródka. [4]
    Smak: Mało pszeniczne, słód ciężki i bardziej karmelowy niż pszeniczny. Goryczka średnia, ziołowa, trochę grejpfrutowa, nie zalega. Alkohol jest wyczuwalny. [3.5]
    Wysycenie: Niskie i w tym piwie akurat mi pasuje, jednak jak na styl pszeniczne imperialne z amerykańskimi chmielami jest zbyt małe. Mam mieszane uczucia... [4]
    Opakowanie: Etykieta nawiązuje do Mastodonta, prehistorycznego ssaka. Skład całkowicie pełny, kapsel firmowy. Podane jest IBU, które wynosi +100 i to raczej żart jest... [4]
    Uwagi: Piwo w stylu Imperial American Wheat. Pszenicy mało, amerykańskich doznań więcej i ogólnie jest to nudne piwo, co nie znaczy że złe, tym bardziej że alkohol zaczyna być przyjemnie rozluźniający na końcu...
    Warka 15.01.2017.

    Moja ocena: [3.8]

    Comment

    • mikef
      Member
      • 09-2012
      • 66

      #3
      Piwo mętne.
      Barwa bursztynowa.
      Piana średnio obfita, biała, bardzo drobna, gęsta i zbita; dość trwała. Opada powoli do cienkiej warstewki, obecnej aż do końca spożywania; bogato oblepia szkło
      Wysycenie niskie do średniego.
      Zapach przeciętnie mocny. Czuć cytrusy, karmel, nuty żywiczną i kwiatową, a w tle słód i drożdże.
      W smaku piwo treściwe, ciężkie wręcz. Dominują cytrusy wraz z żywicą i karmelem oraz solidną podbudową słodową. Oprócz nich czuć nutę kwiatową, a w tle alkohol. Ten ostatni solidnie rozgrzewa trzewia. Goryczka mocna i trwała, ale taka trawiasta, ziołowo - grejpfrutowa.
      W sumie bardzo dobre, solidne piwo.
      Moja ocena to 8,5/10. Warka do 15.01.2017 r.
      Attached Files

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, delikatnie zamglony. [4]
        Piana: Białokremowa, drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
        Zapach: Słód, karmel, powiew orzechowy i sosnowy. [4]
        Smak: Stonowana sosna, podbudowa karmelowa i orzechowa. [4]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Słoń niosący na grzbiecie kosz szyszek chmielu. Całkiem oryginalne, choć miejsca warzenia brak... . [3.5]
        Uwagi: Poważne, konkretne piwo. Trochę mało pszenicze.

        Moja ocena: [3.925]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎