Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Zakładowy, Kombinator - Porzeczka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Zakładowy, Kombinator - Porzeczka

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • cyoorka
    Senior
    • 03-2007
    • 338

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złote, dosyć klarowne. [4]
    Piana: Drobna, niewysoka, niezbyt trwała. [3.5]
    Zapach: Owocowy, głównie bananowy, ale także czerwonych owoców. W tle lekko pieprzowy, fenolowy. [4]
    Smak: Wytrawne, lekko kwaskowe, z wyraźnie odczuwalnym wpływem porzeczek; średnio pełne, fenolowe. Goryczka wyraźna, średnio intensywna, lekko "sucha" w odczuciu. Na finiszu lekko pikantne. [4]
    Wysycenie: Powyżej średniego. [4]
    Opakowanie: Takie sobie. [3.5]
    Uwagi: Owocowo-fenolowe, z wyraźnym wpływem porzeczek. Wiele smaczniejsze od wariantu z wiśnią.

    Moja ocena: [3.925]

    Comment

    • von_scheisse
      Senior
      • 02-2012
      • 488

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złote, opalizujące. [4.5]
      Piana: Bardzo obfita, ale składająca się z wielu większych i średnich pęcherzyków. Szybko strzępi się i dziurawi. Opada do trwałej cienkiej warstewki. Zostawia szczątkowy lejsing. [4]
      Zapach: Zbożowy, lekko przyprawowy i owocowy. Żeby wyczuć porzeczkę, trzeba się postarać. [3.5]
      Smak: Tu porzeczka jest już wyraźniejsza, choć pierwsze 3 łyki tego nie zdradzały. Na pierwszym planie jest słodowa zbożowość, uzupełniana subtelnymi fenolami. Na drugim planie obecna jest natomiast cierpkość i delikatna kwaśność porzeczkowa. Goryczka zaznaczona, przyjemna. [4]
      Wysycenie: Niskie, choć piana zapowiadała piwo lekko przegazowane. [4]
      Opakowanie: Opakowanie ładne, z kompletem informacji. [4.5]
      Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 21.09.2016 r.

      Moja ocena: [3.875]
      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

      Comment

      • melor
        Senior
        • 04-2006
        • 364

        #4
        aromat: trochę jak hefeweizen, trochę jak belgian ale
        kolor: jasnomiedziany, trochę różowawy, bardzo mętny
        piana: mała
        smak: Ale dziwnie smakuje. Trudno mi powiedzieć co to za smak. Powiedziałbym, że jakiś aromat chmielowy nieznanego mi chmielu. Smaku porzeczek nie czuję, może lekką kwaśność tylko. Może wpływają na smak, ale ja nie odróżniam. Jest średnia goryczka. Wysokie nasycenie. Trochę to przypomina belgian ale, z wyraźnym akcentem aromatycznego chmielu i goryczką.
        Piwo nie jest złe. Da się pić. Ma bardzo nietypowy smak. Dobre!
        7,5/10

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Odcień pomarańczowego, nieprzejrzysty od osadu. [4]
          Piana: Wysoka z drobnymi pęcherzykami w przewadze, trwała, obkleiła szkło, utrzymała się przez cały czas. [4]
          Zapach: Ostry, kwaskowy... wyczuwalne suszone owoce morele/brzoskwinie, nuty przyprawowe, trochę drożdżowe... po ogrzaniu dochodzi zapach porzeczkowy, słodowy i lekka woń kojarząca się z końską derką lub potem. [3.5]
          Smak: Kwaskowo-wytrawny i lekko pikantny. Dominują owoce: morele, brzoskwinie, porzeczki z nutami pieprzowymi i drożdżowymi. Goryczka poniżej średniej, posmak na dłużej nieco winny. [4]
          Wysycenie: Za wysokie, szczypało w język. Obecne do końca. [3.5]
          Opakowanie: Stylizowane na 60-te, przypominające plakaty i etykiety zapałczane z tamtej epoki. Podany skład (użyli chmielu Oktawia. Oficjalna strona browaru podaje, że prócz Oktawii jest w składzie Cascade), ekstrakt, IBU... Kapsel bez nadruku. [4]
          Uwagi: Trwałość do 21.09.2016, wypite 19.09'16. Właściwie kupiłem Kombinatora wiśniowego, ale w ostatniej chwili wymieniłem na porzeczkowego... dobrze zrobiłem, bo okazało się ciekawe i smaczne. **220**

          Moja ocena: [3.8]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎