Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kamionka, [Doctor Brew] Grape Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kamionka, [Doctor Brew] Grape Lager

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • wychylybym
    Junior
    • 01-2016
    • 12

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Klarowne, złociste [4]
    Piana: Średnia, drobnopęcherzykowa [3.5]
    Zapach: Mocne winogrona, wyraźne nuty jabłkowe, kojarzące się z cydrem [4]
    Smak: Wyraźna słodowość, winogrona i jabłko, lekkie cytrusy [3.5]
    Wysycenie: Średnie [4]
    Opakowanie: Typowy Doctor Brew, czyli wszystko, co jest potrzebne [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.75]

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #3
      Smaczne, bardzo orzeźwiające piwo. W zapachu mieszanka szampana z chmielową, cytrusową świeżością, Smak to wyraźna, ale niezbyt mocna goryczka, lekka słodowość i przebijające na końcu nutki białego wina. Obawiałem się o obecność kwasu, charakterystycznego dla młodych win wytrawnych, ale na szczęście wszystko tutaj jest dobrze zrównoważone. Piwo idealne na upał za oknem.
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasne złoto, klarowne. [4]
        Piana: Biała, krótka, szybko opadła. [2]
        Zapach: Może i winogrona, ale też gruszka połączona z jabłkiem. Bardzo owocowe, mało piwne. [3.5]
        Smak: Lekki lagerek, bardzo przyjemny z silnym dodatkiem zboża i z wyraźną ziołową goryczką. Cytrusy też obecne... [4.5]
        Wysycenie: Niskie, akurat tu odpowiednie. [4.5]
        Opakowanie: Niestety stary Doctor, czyli mało rozpoznawalna etykieta. Skład oczywiście podany doskonale. [4]
        Uwagi: Daj nam Panie Boże więcej takich lagerów, tylko bardziej tanich.
        Winogrona delikatne, subtelnie podkreślają ziołowe doznania.
        Warka: najlepiej spożyć przed 01.2017.

        Moja ocena: [3.85]

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, delikatnie zamglony. [4.5]
          Piana: Niewysoka, drobna, biała, średnio trwała, ładnie zdobi szkło. [3.5]
          Zapach: Owocowy, a konkretnie winogrona, wyraźnie jabłkowy i troszkę gruszki, lekko słodowy, delikatna nuta kwiatowa. Bardzo nietypowy jak na lagera, ale podoba mi się. [4]
          Smak: Solidna lagerowa słodowość, cytrusowe, troszeczkę winogron (dość nietypowo w smaku, nie znając składu raczej nie zwróciłbym na to uwagi), delikatnie ponad średnia goryczka trawiasto-cytrusowa, o średniej długości - z naciskiem na trawiasty posmak, bardzo delikatnie ściągająca. Zdecydowanie lekkie, niska albo średnia pełnia - nie mogę się zdecydować, na pewno nie jest wodniste, dość gładkie. [4]
          Wysycenie: Umiarkowane - bardzo dobrze pasuje do piwa. [4.5]
          Opakowanie: Ładna etykieta jak na Doctor Brew, choć w kontekście innych piw tego browaru, jest zbyt podobna. Jak zawsze pełny skład. [4]
          Uwagi: Nietypowy, acz smaczny lager. Winogrona wyczułem głównie w aromacie, choć w smaku, też miały troszkę udziału. Ogólnie wyszedł lekki i orzeźwiający i nie przechmielony lager. Gdyby cena plasowała się w okolicy 5 zł, to na pewno piłbym regularnie. Warka do 01.2017.

          Moja ocena: [4]

          Comment

          • umbra
            Member
            • 07-2012
            • 90

            #6
            Pięknie złamany lager.
            To brakujące ogniwo w piwnej ewolucji.
            NORD EXPRESS

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, klarowny. [4]
              Piana: Po nalaniu taka na jeden centymetr. Dość szybko opada do cienkiej chmurki na powierzchni i wyraźnych pozostałości na ścianach [3]
              Zapach: Winogrona, lekka nuta cytrusowa i coś w stylu białego wina. Aromat mógłby być bardziej intensywny [3.5]
              Smak: Goryczka dość lekka, ale zarazem wyraźna. Jej profil cytrusowy, ale w późniejszej fazie przechodzi w wyraźną ziołowość. Ciało słodowe dość lekkie, mniej tu niż w aromacie akcentów winogronowo-winnych. Piwo przypomina lekkiego pilsa z lekkim wkładem owocowym. Pije się przyjemnie. Dużo mniej aromatyzowane niż zapowiadał to skład [4]
              Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego. Raczej pasuje [4.5]
              Opakowanie: Doktorowa klasyka. Graficznie OK, bardzo dużo info [4]
              Uwagi: Piwo z datą: 02.2017

              Moja ocena: [3.75]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎