Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vyškov, Dubmistr

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Vyškov, Dubmistr

    Znów kolejny jasny wypust z morawskiego Vyškova. Poza ciekawą nowofalową serią Cross the World browar znany jest z licznego klonowania swoich lagerów pod różnymi markami. Teraz niby premiumizujemy się, bo leżakujemy světlého ležáku w dębowych pojemnikach przez 60 dni.
    Piwo ma 5,0% alkoholu.

    Ciemnozłota barwa. Przejrzysta.
    Biała, dość drobna w teksturze piana. Niewysoka po nalaniu ale stosunkowo długo siedzi kożuchem na powierzchni.
    Aromat umiarkowanie wycofany. Lekko chmielowy, z przeważającym balansem w kierunku słodowych nut. Nieznaczny, tolerowalny diacetyl. Jest coś jeszcze... trudno to zdefiniować, takie jakby mokre drewno?
    Smak jak na styl jest wybitnie wytrawnie ostry. A na ostrość tą składa się kilka elementów - wydatna cierpkość, łodygowa, wyraźna gorzkość, a także elementy mokrego drewna, podobnie jak w zapachu. Dopiero w posmakach przebija się nieśmiało coś ze słodszych, słodowych, ziarnistych odcieni.
    Nagazowanie średnie, odczuwalne.
    Butelka ze smutnie banalną etykietą, do tego odklejającą się na rogach, podobnie jak krawatka. Czarny kapsel, a na kontrze nawet nie podali miejsca warzenia, jakby wszyscy nabywcy musieli wiedzieć, że Czech Beverage Industry Company a.s z praskim adresem to właściciel Pivovaru Vyškov ve Vyškově.

    Piwo jednostronne. Ostre. Nieprzyjemne. Pomysł na dębinę nie przynosi chluby centrali w Pradze, choć długa nazwa na ecie brzmi profesjonalnie i MUSI być gwarantem sukcesu. Dolniak, bez wsparcia eljowych drożdży z wytrawnym drewnianym wsadem. Brawo. 60 dni w dębowej celi dla pomysłodawców.
    5,5 w skali 1-10. Skrzywiona gęba do tej pory nie wróciła do standardowych kształtów
    Attached Files
    Last edited by wpadzio; 26-07-2016, 16:13. Powód: zapomniałem o "do" w tekście.... przez tą skrzywioną gębę :)
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎