Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Kingpin] [Freigeist Bierkultur] Gosebuster

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Kingpin] [Freigeist Bierkultur] Gosebuster

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19163

    #2
    Piwo ma nazwę Gosebuster. Ciemnej barwy. Dość ciekawe doznanie smakowe. Lekka slonosc pozostaje na języku w trakcie degustacji. Piwo jest pełne, lekko kwaskowe i praktycznie nie gorzkie. Gładko wchodzi. Schłodzone. W zapachu lekko funky. niezłe zwłaszcza, że ciemne.

    Comment

    • TomN
      Senior
      • 03-2013
      • 106

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Opalizująca miedź zahaczająca o brąz. [5]
      Piana: Bujny obłoczek szybko znika i zostawia cienką warstwę lekko znaczącą szkło. [4]
      Zapach: Karmel, kwaśne nuty, ocet jabłkowy i kapka dzikich, skórzanych akcentów, drożdże, gorzka czekolada i w tle coś ziemisto-kwiatowego, budzi skojarzenia z pracą w ogródku pełnym kwiatów, po deszczu. [4.5]
      Smak: Kwaśność na pierwszym planie, karmel przyjemnie łączy się z lekkim, słonym smakiem. Cytrusowo i ziemiście. Echo kakaowej goryczki. Całkiem bogato jak na dwunastkę.
      Moim zdaniem mogłoby być jeszcze lepiej, gdyby odrobinę podkręcić karmel i sól. [4]
      Wysycenie: Orzeźwia, lekko szczypie i pieni się w ustach. [4.5]
      Opakowanie: Brzydka etykieta i dość niechlujnie naklejona. [3]
      Uwagi: 21.01.17
      Nie przepadam za kwaśnymi piwami, slogan sour is new hoppy przyprawia mnie o depresję, jednak czasem pojawia się jakiś rodzynek, który mi podchodzi i oto właśnie jeden z nich.

      Moja ocena: [4.2]

      Comment

      • GSE
        Senior
        • 10-2002
        • 424

        #4
        ostatnio zachwycałem się Zacnym Zalcmanem i lodami o smaku słonego karmelu, więc musiałem sięgnąć po to piwo. niestety trochę mnie rozczarowało: w pierwszej kolejności jest kwaśne, później można wyczuć trochę rozwodnionej kawy i coli, a sól jest za bardzo subtelna. całkiem możliwe, że piłem za zimne (Kingpin zaleca 8 – 10° C, a nie temperaturę 5 stopni jak w przypadku zwykłego gose), bo przyjemny posmak poczułem dopiero kilka minut po wypiciu całego Gosebustera. i to uczucie słonych ust jak po wyjściu z morza

        Comment

        • von_scheisse
          Senior
          • 02-2012
          • 488

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnobrązowe, opalizujące. [4.5]
          Piana: Piana obfita, drobna i trwała. Zostawia śladowy lejsing. [4]
          Zapach: Karmelowy, z wyraźną nutą kolendrą, lekko kwaśny. [4]
          Smak: Świetne połączenie 4 smaków - kwaśnego, słodkiego, słonego i gorzkiego. Na pierwszy plan wybija się przyjemna kwaśność, która w połączeniu ze słodyczą od słodów karmelowych i laktozy daje coś w stylu nut owocowych, które są uzupełniane gorzką czekoladą. Całość faktycznie przypomina jakieś cukierki-karmelki, ale takie niezbyt słodkie. Sól wyczuwalna jest na podniebieniu w bardzo subtelny sposób dopiero na finiszu, która bardzo fajnie komponuje się z cierpką kwaśnością kwasu mlekowego. Goryczka niska. [4.5]
          Wysycenie: Dość wysokie. [4]
          Opakowanie: Bardzo ładne, czytelne. Komplet informacji. [4.5]
          Uwagi: Data przy­dat­no­ści do spo­ży­cia: 21.01.2017

          Moja ocena: [4.25]
          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

          Comment

          • cyoorka
            Senior
            • 03-2007
            • 338

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brązowe, lekko mętne. [4]
            Piana: Niewysoka, średniopęcherzykowa, pozostaje w formie obrączki. [3]
            Zapach: Karmelowy, lekko kwaskowy, przypomina trochę coca-colę. Poza tym można wyczuć kolendrę, sól oraz czekoladę. [4.5]
            Smak: Lekko słodkie, karmelowe, kwaśne, mleczno-czekoladowe, cytrusowe. Goryczka niska. [4.5]
            Wysycenie: Powyżej średniego. [4]
            Opakowanie: Spoko. [4]
            Uwagi: Złożone, wielowymiarowe i jednocześnie dobrze spasowane. Czuć wszystkie składowe, ale żadna nie przytłacza reszty.

            Moja ocena: [4.275]

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Trochę jak rozwodniona cola, zamglone. [4]
              Piana: Kremowa, niska, szybko opadła, prawie nic po sobie nie pozostawiła. [2.5]
              Zapach: Słona czekolada , ocet, jasne owoce. Czegoś takiego jeszcze w piwie nie wywąchałem... [4.5]
              Smak: Bardzo złożone piwo, co już sprawia że ocena będzie wysoka. Z pierwszym łykiem słodkie jak jabłko zagryzione czekoladą. Później zaczyna być słono, ale delikatnie. Następnie już wyraźniej pojawia się kwasek niczym mikstura wina z octem, a na samym końcu nieśmiało pobrzmiewa ziołowa goryczka. [4.5]
              Wysycenie: Wysokie, miło syczy. [4]
              Opakowanie: Tym razem prosiak niczym duch. [4]
              Uwagi: Świetnie zbalansowane piwo, nie dla każdego, ale jednak każdemu polecam.
              Warka 01.03.2017.

              Moja ocena: [4.225]

              Comment

              • melor
                Senior
                • 04-2006
                • 364

                #8
                aromat: Nie jestem pewien co czuję. Aromat przypomina trochę piwa belgian ale. Później czuć alkoholowe nuty.
                kolor: miedziany
                piana: mała
                smak: Hmm. Na pierwszy rzut nie przypomina to gose. Jakbym nie wiedział co piję, to bym strzelał, że to dubbel. W tle jest gdzieś tam wyczuwalna sól, ale bardzo słabo. Łagodne w smaku, mała goryczka, aromaty chmielowe niewyczuwalne. Nasycenie drażniące i wyraźne. Wysokie.
                Jestem pozytywnie zaskoczony, bo jak przeczytałem "gose", to myślałem, że będzie smakowało jak klasyczne gose. A kupiłem po przecenie w promocji za 4,00 zł .
                Ciekawe piwo, udany eksperyment. Nawet jak ktoś nie lubi gose, to to piwo go aż tak nie przypomina.

                Drożdże tu użyte to Safbrew WB-06, czyli takie do piw pszenicznych. Bananów tutaj w smaku nie czuję, może goździk jest, ale smaki wytwarzane przez te drożdże bardziej przypominają piwa belgijskie niż hefeweizeny.

                W składzie między innymi: laktoza, kolendra, sól morska, kakao
                Oprócz soli, to żadnego z powyższych nie czuję i nie jestem w stanie wyodrębnić ze smaku.

                Na etykiecie ciekawy tekst: "Jest ciemno, jest słono, jest kwaśno. Jest dobrze."

                7/10

                Comment

                • kenny
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 712

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnobrązowy, nieprzejrzysty. [4]
                  Piana: Średnia, średnio trwała. [3.5]
                  Zapach: Lekko winny, kwaskowy, słodowy. [4]
                  Smak: Kwaskowe, lekko karmelowe, niezbyt przyjemny ziołowy posmak (kolendra?). Czuć niezbyt mocno sól na języku, w tle nutka stęchlizny. Na koniec niska, sucha goryczka, jakby od palonego słodu. [3]
                  Wysycenie: Średnie. [4]
                  Opakowanie: Jak to u nich, dopracowane, ale nie w moim stylu. [3.5]
                  Uwagi: Dziwne piwo, średnio kwaskowe, niezbyt słone. W smaku wyczuwam głównie te nuty ziołowe, coś w stylu starego chmielu (skarpeta), ale przełamane typowo kolendrowym posmakiem. Średnio to smakuje. Jak to Kingpin, więcej hajpu niż piwa w tym piwie. Data do 1.3.2017.

                  Moja ocena: [3.525]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎