Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ReCraft, Bourbon Bock 19°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    ReCraft, Bourbon Bock 19°

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czerowno-brunatny, mętny. [4]
    Piana: Niska, drobnoziarnista, szybko opada do obwódki. [3]
    Zapach: Jak dla mnie, bourbon przesłania bock, czuś dębinę i lekkie owoce, minimalny alkohol. [3.5]
    Smak: Tu juz więcej czuć koźlaka, finisz lekko kwaskowy, odpowienia treściwośc odnośnie 19 blg. [4]
    Wysycenie: Małe, odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: Minimalna eta, szczegóły na kontrze, bez wodotrysków [4]
    Uwagi: Dawno nie oceniałem piwa no i nieszczególnie gustuję w koźlakach

    Moja ocena: [3.75]
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brązowy mętny, taki trochę błotnisty... [3.5]
      Piana: Jasnobeżowa, bardzo drobna, średniowysoka ale trwała. [4]
      Zapach: Słód, karmel i jakieś inne, nieco słodowe i trochę torfowe nuty - to może być bourbon, ale ja kukurydzy nie pijam... . [3.5]
      Smak: Lekka cierpkość, to może być od tego bourbona. W tle fajna, karmelowa słodycz, oczywiście nieprzesadzona. Posmak orzechów. Generalnie - bardzo ciekawy i smaczny . [4.5]
      Wysycenie: Niewysokie. [4]
      Opakowanie: Nowy styl, nie wiem, czy tak będą teraz wyglądać ety ReCraftu. Ta jest prosta, wręcz ascetyczna, czytelna i charakterystyczna. Historyczny kapsel Redena. [4]
      Uwagi: Fajnie, mięsiste, misiowate piwo. Bourbonowe posmaki dodają mu trochę nerwu, ale nie wiem, czy potrzebnie.
      Na WFP piłem tego koźlaka w "czystej formie" i zrobił na mnie baaaardzo dobre wrażenie. Ale - może to urok chwili...?
      Tak czy siak, Wasze .

      Moja ocena: [4]

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Bardziej to pszeniczny doppelbock. (z dodatkiem orkiszu)

        Pancernik wspomniał o legendarnej "misiowatości". Moim zdaniem wpływa ma tu dość niskie wysycenie. Samo piwo fajne.

        W moim egzemplarzu czuć sporo drewna od beczki. Chybo piwo z dodatkiem płatków po beczce po bourbonie. Z płatkami trzeba subtelnie i tu jakby tego trochę za dużo... moim zdaniem produkt traci na tym. Nie jest źle, ale wyraźna "beczka" powoduje że inne części składowe odczuć tego piwa już nie są tak intensywne, jak w idealnie zbalansowanym innym piwie z ich opakowania (Brett Porter):

        Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

        Comment

        • Warzywo
          Senior
          • 08-2016
          • 955

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: głęboka miedź [5]
          Piana: ja lubię obfitą i trwałą pianę, tutaj jest cienki, znikający kożuszek ale pewnie dla tego stylu tak ma być. [4]
          Zapach: bardzo przyjemny waniliowo-burbonowy [5]
          Smak: świetne, delikatnie wędzone w charakterze burbonowym, z charakterem a delikatne, aksamitne. [5]
          Wysycenie: OK [5]
          Opakowanie: Elegancka, prosta ale nie prostacka butelka z delikatnym wzorem. [5]
          Uwagi: Bardzo dobre, ułożone, ciekawe ale nie bez sensu odjechane piwo. Pijalne i smaczne.

          Moja ocena: [4.9]

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12118

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
            Bardziej to pszeniczny doppelbock. (z dodatkiem orkiszu)

            Pancernik wspomniał o legendarnej "misiowatości". Moim zdaniem wpływa ma tu dość niskie wysycenie. Samo piwo fajne.

            W moim egzemplarzu czuć sporo drewna od beczki. Chybo piwo z dodatkiem płatków po beczce po bourbonie. Z płatkami trzeba subtelnie i tu jakby tego trochę za dużo... moim zdaniem produkt traci na tym. Nie jest źle, ale wyraźna "beczka" powoduje że inne części składowe odczuć tego piwa już nie są tak intensywne, jak w idealnie zbalansowanym innym piwie z ich opakowania (Brett Porter):

            https://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=123856
            Teraz bez orkiszu w składzie, misiowatości w odbiorze, natomiast w smaku przytłaczający posmak wyciągu z meblowych desek. Opisują jako Weizenbock, ale tonów związanych z pszenicznością właściwie brak, miękkich koźlakowych też. Dużo wędzoności. Wytrawne w odbiorze i nie czuć deklarowanych 19% ekstr. Dojechali piwo źle dobranymi proporcjami. Dobry czas na inwestowanie w beczki.

            Jako politurowy ejl może znaleźć zwolenników i jest ciekawą propozycją. Jako pszenica, koźlak, dubeltowy koźlak niestety zawód. Kupowałem koźlaka...

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              #7
              "politurowy ejl" - no padłem

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12118

                #8
                Click image for larger version

Name:	P1080150.JPG
Views:	77
Size:	21,8 KB
ID:	2317145

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎