Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wiatr, Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wiatr, Pils

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #2
    Może jak na pierwszą recenzję, mało to eleganckie, ale... nędza. Kolor mniej niż bladosłomkowy (miało to być chyba nawiązanie do pilsa niemieckiego), piana szybko opadająca, drobnopęcherzykowa, po której zostaje marny ślad, wrażenia sensoryczne jak po spożyciu oranżady z alkoholowym posmakiem. O lagerze nie piszę, bo z nim jest podobnie. W skali od 1 do 5 dałbym 1,5.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: słomkowy, zamętniony [3.5]
      Piana: zwarta, drobna, opada w zauważalnym tempie, osadza się na szkle niewielkimi krzaczkami [4]
      Zapach: słaby ale miły, głównie słodowy, sprawia wrażenie bardzo świeżego [3.5]
      Smak: w miarę pełne i treściwe, fajna chmielowa goryczka, momentami zbyt gorzkawa, całość dobrze skontrowana słodowym posmakiem, leciutkie cytrusowe akcenty w kącikach ust [4]
      Wysycenie: troszkę za duże [4]
      Opakowanie: średnie urody etykieta, z stylu klasycznych, gładki kapsel [4]
      Uwagi: Mimo paru mankamentów, naprawdę niewielkich, piwo smakowało, wypiłem z przyjemnością, o to chyba w piwie chodzi

      Moja ocena: [3.8]
      Attached Files
      Last edited by becik; 22-12-2016, 22:17.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9731

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty klarowny. [4]
        Piana: Biała, bardzo drobna, wysoka i całkiem trwała. [4]
        Zapach: Lekkie owoce, delikatny chmiel i ślad słodu. [4]
        Smak: Chlebek, poza tym wyrównane, zbilansowane posmaki chmielowe i słodowe. [4]
        Wysycenie: Średniowysokie. [4]
        Opakowanie: Typowa dla browaru prosta, estetyczna eta. Czarny kapsel. [3.5]
        Uwagi: Sympatyczny, lekko goryczkowy, orzeźwiający pils .

        Moja ocena: [3.975]

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4552

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Słomkowo-żółty, piwo lekko zmętnione. [4]
          Piana: Biała, gęsta, równomierne drobniutkie bąbelki, niewysoka ale trwała. Utrzymuje się kożuszek z grubszą obręczą, na szkle zostaje sporo plam i lekko zaznaczone kręgi. [4]
          Zapach: Słodowy, wyraźny, z lekką drożdżowością. [4]
          Smak: Jest zbożowa chlebowość ale też sporo drożdży. Goryczka wyraźna chmielowo-grejfrutowa, jest też wytrawna kwaskowa owocowość. Smaczne piwo. [4]
          Wysycenie: W górnej strefie normy, wolę niższe. [3]
          Opakowanie: Szklanka firmowa, jest podkładka (przyniesiona przez kelnera). [4.5]
          Uwagi: Pite 20.03.2018 na miejscu w browarze, cena 6,90 zł.

          Moja ocena: [3.975]

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4552

            #6
            Tak wygląda w wersji lanej:
            Attached Files

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎