Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] Roo Ride

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gościszewo, [AleBrowar] Roo Ride

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasne złoto, wyraźnie zamglone. [4]
    Piana: Biała, złożona ze średnich pęcherzyków, wysoka, ale średnio trwała. [4]
    Zapach: Raczej tropiki, czyli mango, kiwi i marakuja. Cytrusów nie wyczułem, a przyjemne zboże i owszem. [4]
    Smak: Tu już cytrusy obecne, goryczka jest potężna, za słabo skontrowana zbożem i słodem wiedeńskim. Odczuwalne są zioła i trawa. Dziwne piwo... 40 IBU ?, 3 alk i 9 ekstraktu? [4]
    Wysycenie: Nie przeszkadza, odpowiednie. [4]
    Opakowanie: Pełny skład, stylistyka typowa z AleBrowaru. [4.5]
    Uwagi: Dawno nie miałem takiej konfuzji i zakłopotania z ocenieniem piwa.
    Na etykiecie IPA, w doznaniach IPA, a w parametrach jak zniewieściałe Pale Ale.
    Goryczka gra tu pierwsze skrzypce.
    Warka 03.11.2016.

    Moja ocena: [4.025]

    Comment

    • cyoorka
      Senior
      • 03-2007
      • 338

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złote, lekko opalizujące. [4]
      Piana: Gęsta, drobna, dosyć trwała, osadza się na szkle. [4.5]
      Zapach: Intensywnie chmielowy, grejpfrutowy, naftowy oraz lekko drożdżowy. [4]
      Smak: Wytrawne, lekkie, chmielowe. Goryczka wysoka, grejpfrutowa, zalegająca i ściągająca. [3.5]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Bardzo fajne. [5]
      Uwagi: Ładnie pachnące, lekkie, bardzo gorzkie.

      Moja ocena: [3.9]

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty, zamglony. [4]
        Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa, kremowa, średnio trwała, delikatnie zdobi szkło. [4]
        Zapach: Sporo tropikalnych owoców, lekko zbożowa słodowość, średnio intensywny, przyjemny. [4]
        Smak: Wyraźnie cytrusowe, lekka zbożowa słodowość, intensywna goryczka ziołowa, z łodygowym posmakiem, trochę ściągająca i zalegająca. Pomijając ciężar goryczki, reszta wypada lekko - sesyjnie. [3.5]
        Wysycenie: Umiarkowane - pasuje. [4]
        Opakowanie: Ładna etykieta, z przodu typowo dla AleBrowaru, z tyłu widać postęp: dokładny skład - komplet informacji, włącznie z temperaturą serwowania, nowy kapsel. Podoba mi się. [5]
        Uwagi: Ciężko mi się wypowiedzieć na temat tego piwa, ponieważ ponad połowa rozlała mi się po stole, ale to co udało mi się wypić, wypadło całkiem w porządku, szczególnie jak na swoje parametry, jedynie do czego mogę się przyczepić to za długa i trochę za wysoka goryczka, brakuje balansu z lekką słodowością. Nie poleciłbym nikomu, kto nie jest hop headem. Warka do 31.10.2016.

        Moja ocena: [3.85]

        Comment

        • von_scheisse
          Senior
          • 02-2012
          • 488

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłota, umiarkowanie zmętnione. [4.5]
          Piana: Piana bardzo obfita, drobna i trwała. Po chwili się zaczyna strzępić, co nie wygląda jakoś pięknie. Zostawia śla­dowy lej­sing. [4]
          Zapach: Cytrusowy, grejpfrutowy, bardzo intensywny i przyjemny. [4.5]
          Smak: Roo Ride jest piwem bardzo wytrawnym, wręcz wodnistym. Słodowości nie ma wcale. Za to chmielowość jest mega intensywna - głównie grejpfruty. Na finiszu bardzo intensywna, zalegająca i nie do końca przyjemna goryczka. [3.5]
          Wysycenie: Wyso­kie. Piwo jest ciut przegazowane. [3.5]
          Opakowanie: Bardzo ładne opakowanie, komplet informacji - zarówno o składzie, jak i parametrach. [4.5]
          Uwagi: Data przy­dat­no­ści do spo­ży­cia: 31.10.2016

          Moja ocena: [4]
          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty, delikatny, usprawiedliwiony parametrami... [4]
            Piana: Biała, drobna, wysoka i trwała. [4]
            Zapach: Sosna, chmiel i owoce tropikalne z lekkim ukłonem w stronę cytrusów. Orzeźwiający . [4]
            Smak: Intensywna goryczka, taka piołunowa niemalże, głusząca zbytnio. Inne smaki nie mają z nią żadnych szans... . [3]
            Wysycenie: Dość wysokie. [4]
            Opakowanie: W stylu AleBrowaru, seledynowa eta z obleśną kangurzycą, trzymającą w torbie jeszcze bardziej obleśnego podróżnika . [4]
            Uwagi: Piwo o radlerowo-dziecięcym woltażu, ale ze znacznie przegiętą goryczką. A tak ładnie pachnie...

            Moja ocena: [3.6]

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Warka 15.02.2017.
              Wypada słabiej w porównaniu do poprzedniej warki którą i tak za wysoko oceniłem.
              Aromat: Słabszy, głównie cytrusowy, mniej tropików, trochę sosny.
              Smakowo: Tu jest podobnie - Dalej dominuje przegięta i zalegająca goryczka grejpfrutowo-ziołowa - z tego powodu nie jest to piwo sesyjne.

              Myślałem, że to jakaś pomyłka przy warzeniu, ale widocznie takie było założenie Piwowara.

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Piwo jasne, trochę miodowe. Mętne. Dość przeciętnie to wygląda. [3.5]
                Piana: Średniej wielkości, biała, w miarę jednorodna. Średnio trwała, pozostawia ślady na ściankach kufla. [4]
                Zapach: Ładny, chmielowy. Dominują nuty tropikalne, ale bardziej słodkie niż kwaśne. Od razu miałem skojarzenia z Antypodami. Jest też chyba coś z winogron. Słód się nie przebija spod chmielu. [4]
                Smak: Zdecydowanie chmielowy smak. Najpierw bardzo przyjemne owoce tropikalne, jakieś takie manga, melony, kiwi.... Później wchodzi potężna goryczka przechodząca w gorycz, zalegającą trawiastą, łodygową gorycz. Niestety jest ubogo w smaku. Goryczka za silna. Powoduje wrażenie pustki. Może w lecie odbiór byłby lepszy? [3.5]
                Wysycenie: Ok. Dość mocne, pasujące. Trochę się wygazowuje pod koniec, ale ogólnie jest ok. [4]
                Opakowanie: Nie podoba mi się stylistyka AleBrowaru, ale należy pochwalić podanie wszelkich parametrów, ładną i pasującą do piwa, kolorystyką, firmowy kapsel, staranne wykonanie. Cieszy także, że browar zaniechał na etykietach pól z przeźroczystej folii. Jako tako wychodziło to na brązowej butelce, ale po odklejeniu już było kiepsko (to tak pod kątem kolekcjonerów). Teraz pola takie są malowane na biało. [3.5]
                Uwagi: Bardzo przeciętna piwo. Na session chyba zbyt goryczkowe. Nie za bardzo widzę picie cały wieczór takiego piwa. Tak sobie porównałem w myślach z ostatnim wypustem AleBrowaru (+ Co.) - B-Day 0.4 (0bydwa piwa mają bardzo podobne parametry) i zdecydowanie wybieram B - Day. Tam jest ciekawiej, nie ma przytłaczającego jednego smaku, jest bardziej orzeźwiająco.

                Moja ocena: [3.75]
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: złocisty, lekko zamglony. [4.5]
                  Piana: początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła tworząc ślad na szkle. [4.5]
                  Zapach: średnio-intensywny: chmielowy przede wszystkim. Nuty cytrusów oraz tropikalnych owoców (ananas, marakuja, pomarańcza). Robi się nieco słodkawo, winnie wręcz. Czuć też bazę słodową. [4]
                  Smak: lekko wodniste. Zbożowość i karmelkowość ginie pod natłokiem goryczki (cytrusowej i ..pieprzowej), zalegającej na języku, na szczęście na krótko [3]
                  Wysycenie: pomiędzy średnim a wysokim - optymlane [4.5]
                  Opakowanie: Niechlujnie naklejona, w granicach stylistyki alebrowarków. [3.5]
                  Uwagi: Jak na styl goryczką jest męcząca, ogólnie jednak – fajne piwo.

                  Moja ocena: [3.675]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎