Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Dziedzictwo Chinook PL

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Perun] Dziedzictwo Chinook PL

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Zamglony ciemny bursztyn. [4]
    Piana: Niska, a właściwie dziurawy kożuch, biała, po wzbudzeniu niezbyt trwała. [2.5]
    Zapach: Odrobinę słodu, delikatnie ziemisty, leśny - pędy borówki, może lekko landrynkowy, może nie jest on zbyt intensywny, ale za to ciekawy i przyjemny. [4]
    Smak: Lekko słodkawe, cytrusowo-landrynkowe, średnie ciało, średnia cytrusowa goryczka, z dość długim kwiatowym posmakiem - który na początku lekko męczy, ale od połowy piwa już mi nie przeszkadzał tak bardzo. [4]
    Wysycenie: Umiarkowane - bardzo dobrze pasuje. [4.5]
    Opakowanie: Prosta, ale ładna etykieta, pełny skład. [4]
    Uwagi: Lekkie, ale smaczne piwo, chyba najlepsze z serii dziedzictwo. Jedynie ten długi kwiatowy posmak uważam za wadę, reszta wypada dobrze(no może z wyjątkiem mało istotnej dla mnie piany). Najbardziej spodobała mi się ta cytrusowo-landrynkowa chmielowość w smaku - bardzo fajne połączenie. Połączenie Chinook PL i Iunga ma potencjał. Warka do x.03.2017 - x - część daty ważności znalazła się po za etykietą.

    Moja ocena: [3.875]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztynowe [4.5]
      Piana: mierna, drobna, delikatne ecru, szybko opadła do ok 1 cm kożuszka na piwie [2.5]
      Zapach: jakiś dziwnie landrynkowy [3]
      Smak: w miarę pełne i treściwe, dosyć mocna goryczka, trochę trawiasta, trochę cytrusowa, wyczuwalne cały czas słodkawo-landrynkowe akcenty, całość rozjeżdża się podczas picia [3]
      Wysycenie: trochę za duże [3.5]
      Opakowanie: Perunowa jak dla mnie zbyt uboga, firmowy kapsel [4]
      Uwagi: Zdecydowanie coś w tym piwie nie wyszło, a szkoda, bo seria dziedzictwo jest jedną z moich ulubionych

      Moja ocena: [3.1]
      Attached Files
      Last edited by becik; 29-09-2016, 23:01.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo zmętniony bursztyn. [3.5]
        Piana: Kremowa, złożona ze średnich pęcherzyków, może niezbyt wysoka, niemniej jest trwała i zostawiła znak na szkle. [3.5]
        Zapach: Bardzo dziwny miszmasz żywicy ze słodkimi cukierkami i kwiatami z łąki. Aromaty są bardzo wyraziste. [4]
        Smak: Umiarkowanie słodkie, zdecydowanie kwiatowe, trochę cytrusowe, brakuje żywicy wyczuwalnej w zapachu. Piwo jest gęste, wręcz można się najeść... [4]
        Wysycenie: Niskie, brakuje orzeźwienia. [3]
        Opakowanie: Perunowa klasyka. Jak zwykle jest z imienia i nazwiska autor receptury. [4]
        Uwagi: Mi tam smakowało, choć tych kwiatów rzeczywiście jest za dużo. Może są w składzie jako dodatek, ale zapomnieli podać na etykiecie
        Warka 09.03.2017.

        Moja ocena: [3.875]

        Comment

        • TomN
          Senior
          • 03-2013
          • 106

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowo i mgliście, przyjemna opalizacja. [4.5]
          Piana: Drobna, zbita, ecru, znaczy szkło, niewysoka, naznaczona lekko większymi pęcherzykami. Dzielnie zachowuje strukturę. [4.5]
          Zapach: Solidna dawka kwiatów doprawiona owocem róży, żywicą i limonką. Daleko w tle słodowy zapach. Całkiem intensywny, kojarzy mi się z ogródkiem mojej babci. Trochę zbyt perfumowy. [4]
          Smak: Wyraźna, nieco zalegająca goryczka, słodka kontra, kwiatowe akcenty pozostają na języku, znów owoc róży, mało intensywny, trawiasty kwasek. Niezupełnie się nuty ze sobą komponują, zamiast zlewać się w całość, to jakby każdy smak w swoją stronę chciał ruszyć. [3.5]
          Wysycenie: Odrobinę za wysokie, przez co zauważalnie pieni się w ustach i przy większym łyku nadyma policzki. [3.5]
          Opakowanie: Cenię prostotę, jednak trochę nie pasuje mi kolorystycznie i coś jakby elementy grafiki na etykiecie nie chciały ze sobą współgrać. Info podane, perunowy kapsel. [4]
          Uwagi: 09.03.17

          Moja ocena: [3.85]

          Comment

          • KlossJ23
            Senior
            • 08-2013
            • 136

            #6
            Dla mnie to jest najlepsze z piw serii "dziedzictwo". a piłem chyba wszystkie. Mętno-bursztynowy kolor, intensywny żywiczno- mangowy aromat, przyjemna i wyraźna goryczka lekko skontrowana słodem z nieznacznie karmelowym posmakiem i owocowymi nutami, wcale nie nadmiernymi jak na mój gust. Piana jedynie symboliczna choć trwała, wysycenie chyba zbyt słabe. Ogólnie piwo jest dość lekkie, raczej wytrawne niż słodowe (inaczej niż u poprzedników... może po prostu musi odleżeć swoje?), akuratne do szaszłyków z grilla, steków lub owoców morza. Warka ta sama co u przedpiśców. A ze w dodatku z ceną też się udało (4.70) to z zakupu 30stu butelek jestem zadowolony i na pewno zachowam w pamięci do powtórzenia.
            Last edited by KlossJ23; 19-02-2017, 16:15.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎