Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piekarnia Piwa, Dioblina

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Piekarnia Piwa, Dioblina

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • TomN
    Senior
    • 03-2013
    • 106

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasna, zmętniona słomka. [5]
    Piana: Przy nalewaniu z sykiem tworzy bujną, białą czuprynę. 30 sekund później nie ma po niej najmniejszego śladu... [1]
    Zapach: Cytryna dominuje i płynnie przechodzi w pomarańczowe aromaty, trochę świeżo skoszonej trawy, kolendra, drożdże, korzenno-pieprzne muśnięcie. Owies umknął moim zmysłom.
    Całkiem wyraźny i świeży. [4]
    Smak: Słodycz, cytrynowy kwasek, lekki, trawiasty posmak i goryczka, zahaczająca też delikatnie o skórkę pomarańczy. Kwaskowo-drożdżowy posmak.
    Trochę za bardzo przypomina mi słodzoną wodę z cytryną.
    Całość bardzo lekka, wchodzi gładko. :P [3.5]
    Wysycenie: Na początku odpowiednio wysokie, jednak szybko ucieka czyniąc piwo wodnistym, co potęguje wrażenie picia wody z cytryną. [3]
    Opakowanie: Prosta i ładna etykieta. Zwykły, żółty kapsel. Nie podano jakiego chmielu użyto. [4]
    Uwagi: 15.12.16 P03.

    Moja ocena: [3.5]

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny, żółto-złoty, słomkowy, piwo mętne. Niczego się nie można czepiać. [4.5]
      Piana: Słaba. Najsłabszy element Diobliny. Mała, biała, z grubych bąbli i szybko znikająca z głośnym szumem. Większość piwa pije się bez piany. [2.5]
      Zapach: Ładny, typowy witowy. Są goździki, jest kolendra, są cytrusy, jest banan. Orzeźwiający i dość mocny. [4]
      Smak: Smaczne i pełne ponad przeciętnie (jak na wita). W zapachu bardziej goździkowe, w smaku zdecydowanie bananowe. Bananowa słodowość i drożdżowość, lekko mdła, skontrowana jest leciutką kwaskowością. Niestety goryczka bardzo nikła, w posmaku właściwie nieobecna. Zdecydowanie chmielenie na goryczkę zbyt słabe. Ale ogólnie dobre. [3.5]
      Wysycenie: Początkowo dobre, mocne. Po pewnym czasie słabnie i czuć lekki brak. [3.5]
      Opakowanie: Nazwa fajna, ale opakowanie kompletnie nie kojarzące się ze stylem piwa. Do tego strasznie nijakie i nie zwracające na siebie uwagi. Starannie wykonane. Parametry podane, brak tylko firmowego kapsla. [3.5]
      Uwagi: Więcej niż przeciętne, mniej niż dobre (4) piwo. Na plus na pewno mocny ładny zapach i generalnie zgodność ze stylem. Na minus słabe chmielenie i słaba piana.

      Moja ocena: [3.625]
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnożółty, mało mętne. [4.5]
        Piana: Biała, bardzo krótka, jak na ten styl wręcz fatalna. Nie znaczy szkła, no bo niby czym ? Jakiś tam kożuszek na finiszu jest. [1.5]
        Zapach: Bardzo złożony i przyjemny. Głównie cytryna i świeżo skoszona trawa ( taka po deszczu). Później jakby bardziej słodko, czyli pomarańcza i delikatny banan z cały czas obecną kolendrą. Powiew z pola też jest. [4.5]
        Smak: Brak goryczki, natomiast kwasku jest aż za dużo. Trochę męczy ten cytrynowo-grejpfrutowy płyn. Ratuje to piwo drożdżowa i bananowa kontra. [3]
        Wysycenie: Wysokie, choć akurat tu niezbyt pasuje. [3.5]
        Opakowanie: Pełny skład ( chmiel Sybilla), za dużo czerni na etykiecie, dobra jakość, lekko zamazany termin ważności. [3.5]
        Uwagi: Nigdy chyba nie polubię witów... Po świetnym zapachu smak sprowadza na ziemię. Mimo tego i tak jest to jedno z lepszych piw jakie piłem ostatnio w tym stylu.
        Warka 15.06.2017.

        Moja ocena: [3.5]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎