Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piekarnia Piwa, Mocna Góra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Piekarnia Piwa, Mocna Góra

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • cyoorka
    Senior
    • 03-2007
    • 338

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoto wpadające w jasny bursztyn, dosyć klarowne. [4.5]
    Piana: Drobna, gęsta, obfita, trwała, mocno trzyma się szkła. [4.5]
    Zapach: Pierwszy nos to słodkie, tropikalne owoce. Później czuć głównie żywicę, słód oraz lekki karmel. [3.5]
    Smak: Wytrawne, słodowe, karmelowe. Goryczka średnia, a nawet lekko powyżej; żywiczna, lekko pozostająca. [3.5]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Może być. [3.5]
    Uwagi: Niezłe, wyraźnie karmelowe, trochę brakuje chmielu, szczególnie w smaku.

    Moja ocena: [3.675]

    Comment

    • TomN
      Senior
      • 03-2013
      • 106

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemne złoto, nieznacznie zmętnione. [4.5]
      Piana: Gruba, zbita, biała czapa, którą przerzedzają duże pęcherzyki, obficie osiada na szkle. Z czasem zmniejsza swoje gabaryty do półcentymetrowej warstwy. [4.5]
      Zapach: Konkretna żywica, przez którą przebija się lekko karmel, cytrusy, brzoskwinia, ziemistość i sos sojowy. Po ogrzaniu wypełzł ananas. Zapach całkiem intensywny, ale wyraźnie zdominowany przez jedną składową. [3.5]
      Smak: Wyraźna gorycz na pierwszym planie, karmelowa kontra z nutką drożdży, moim zdaniem nie równoważy wystarczająco wysokiej goryczki. Delikatny, owocowy kwasek. [3.5]
      Wysycenie: Zbyt wysokie. [4]
      Opakowanie: Prosta i ładna etykieta, żółty kapsel, niepełne informacje o składzie. [4]
      Uwagi: 15.12.16

      Moja ocena: [3.7]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobursztynowy, śladowo zmętniony. [4]
        Piana: Kremowa, bardzo drobna, dość wysoka, trwała. [4]
        Zapach: Sosna chropawa dominuje, chmiel, owoce lekko narastają, karmel w tle. [4]
        Smak: Praktycznie to samo w smaku - chropawa sosna chmiel, delikatne owoce, karmel w tle. Trochę dziwi zadziorność, bo alko nieprzesadzony jest... [3.5]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Czarna eta, bardzo prosta. Estetyczna, ale nic szczególnego. [3.5]
        Uwagi: Nie wiem, czy to nie mój debiut "piekarniany". Piwo dość ostre, nieco nieułożone. Ale daje radę

        Moja ocena: [3.775]

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztyn, opalizujący [4]
          Piana: Raczej niska, drobna, dość trwała. Opadając zostawia bardzo dużo śladów na szkle [4]
          Zapach: Słodkie owoce tropikalne, potężna dawka iglastych żywic, delikatna kontra cytrusowa i odrobina karmelu [4.5]
          Smak: Żywiczność i karmel. Końcówka słodkawa a jednocześnie lekko taninowa i ściągająca. Wyraźny smak chmielu. Goryczka średnia ku wysokiej, grejpfrutowo-sosnowa [4.5]
          Wysycenie: Średnie, no może o włos wyższe [4]
          Opakowanie: Przeciętna grafika etykiety, nie jestem pewien czy zapadająca w pamięć. Skład i informacje dla mnie wystarczające [3.5]
          Uwagi: Żywica, iglaki, grapefruit, mango i dopełniający karmel w takiej ilości i tak skomponowane, że wywołały u mnie wspomnienie amerykańskich piw tego stylu, z wypiekami na kubkach smakowych spijanych 6-7 lat temu.

          Patetycznie napiszę, że dzięki takim piwom, wiara w rewolucję nadal będzie się we mnie tliła

          Moja ocena: [4.35]

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny bursztyn, ładnie błyszczy pod światło. [4.5]
            Piana: Kremowa, niezbyt wysoka, ale bardzo trwała, no i pięknie znaczy szkło, prawie jak w jogurcie. [4.5]
            Zapach: To co najbardziej lubię, czyli żywica. Oprócz tego trochę słodkich tropików, cytrusów nie wyczułem. Niestety przeszkadzają tu jakieś pieczarki z patelni. [4]
            Smak: Ponownie żywica, ale połączona z karmelem, którego nie lubię w tym stylu. Owocowo słodkie i pełne, goryczka zalega w herbacianym znaczeniu. [4]
            Wysycenie: Trochę za wysokie. [3.5]
            Opakowanie: Pełny skład, podane też IBU i EBC. [4]
            Uwagi: Już dawno nie piłem tak iglakowego piwa. Troszeczkę szkoda, że ma niepotrzebne wtręty karmelowe i grzybowe ( nawet sojowe).
            Warka 15.06.2017.

            Moja ocena: [4.05]
            Last edited by DariuszSawicki; 28-03-2017, 17:25.

            Comment

            • yoda79
              Senior
              • 01-2013
              • 861

              #7
              Ta sama warka, smaczne piwo, choć wrzuciłbym więcej chmielu, lekko zalegająca goryczka i coś w smaku czego za cholerę nie mogę zidentyfikować Ogólnie spokojnie do wypicia.

              Comment

              • qbaseq
                Senior
                • 07-2010
                • 100

                #8
                Pierwszy raz spotkane i zakupione dzisiaj , skusił mnie dopisek: Najlepsza AIPA 2016 - konkurs piw rzemieślniczych. Wypiłem ze smakiem: jest ułożone, bardzo pijalne, nieprzesadnie goryczkowe ( to nie wada, subiektywnie lubię wysokie IBU, tutaj 76 ), dobrze nachmielone i wyraźnie żywiczne. Jak dla mnie mogłoby być więcej cytrusów. Na pewno to bardzo dobra AIPA, polecam chociaż "efektu wow" u mnie nie wywołało, za jakiś czas wrócę po inną warką ( dzisiejsza 15.08.2017 )

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎