Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marysia, [Piwowarownia] Pożegnanie Korporacji

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Marysia, [Piwowarownia] Pożegnanie Korporacji

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9731

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Absolutnie nieprzejrzysta czerń, jak asfalt w mokotowskim Mordorze . [4]
    Piana: Beżowa, drobna, średniowysoka i nietrwała, jak lojalność typowego korpoludka . [3]
    Zapach: Stopniowo, jak mijanie pięter windą w biurowcu . Słód. Karmel. Kawa. Czekolada. I... ...jakieś chemiczne powiewy... [3.5]
    Smak: Gładkie, aksamitne piwo. Smakowo słód, suszone owoce, kawa, gorzka czekolada, może nawet wiśnie w czekoladzie... [4]
    Wysycenie: Oczywiście, niskie. [4]
    Opakowanie: Mała flaszka, prosta, niezbyt estetyczna eta. Ale, jak rozumiem, tak ma być. Nazwa, hm... budząca szacunek, i inspirująca. [3.5]
    Uwagi: Smaczny RIS, choć pewnie piłem lepsze. Kluczem jest szacun dla wyboru nowej drogi życia, już bez biurka (sądząc po napisach na kontrze) .

    Moja ocena: [3.7]

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, ja tam przebłyski widziałem, ale trzeba mieć białoruską żarówkę żeby to zobaczyć [4.5]
      Piana: Beżowa, niska, słabo zdobi szkło, kiepska... [2.5]
      Zapach: Ciemne, suszone owoce, bardzo delikatna czekolada i jeszcze mniej wyczuwalna kawa. Niestety wyczułem też siarę. [3]
      Smak: Słodkie, pełne, bez karmelu, owocowe i smaczne. Goryczka kawowa, lekko ziołowa. [4]
      Wysycenie: Niskie. [4.5]
      Opakowanie: Butelka 0,33l, kapsel czarny, etykieta mało odkrywcza, skład całkowicie pełny, również drożdże ( US-05) i IBU ( 75 ) podane. [4]
      Uwagi: Nie jest to RIS moich marzeń, ale przynajmniej zgodny ze stylem ( patrz: Kraina Welesa ).
      Warka 31.12.2017.

      Moja ocena: [3.55]

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarne jak afrykańska noc [5]
        Piana: ciemny beż, drobna, dość zwarta, niestety zbyt szybko opada [3]
        Zapach: słaby ale miły, delikatna paloność i czekolada [3.5]
        Smak: pełne, treściwe, gęste, wytrawna paloność z domieszką czekoladowych akcentów, kawy i suszonych śliwek, tak jak powinno być [4.5]
        Wysycenie: trochę za mało go było [4]
        Opakowanie: średniej urody etykieta, gładki kapsel [3.5]
        Uwagi: Ogólnie piwo smaczne mimo kilku drobnych mankametów, wypite z przyjemnością

        Moja ocena: [3.95]
        Attached Files
        Last edited by becik; 26-11-2016, 14:32.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarne, nieprzejrzyste. [5]
          Piana: Niska i nietrwała, praktycznie jej nie było. [2.5]
          Zapach: Słaby, lekki powiew ciemnych słodów, chyba czekolada, ale ciężko mi konkretniej sprecyzować, jest też troszkę suszonych śliwek. Spodziewałem się więcej. [3]
          Smak: Suszone śliwki, kawa, paloność, karmel, trochę czekolady, średnio słodkie, dość pełne, gęste, lekko ponad średnia palona goryczka, lekka nuta likierowa. Smakowało [4]
          Wysycenie: Niskie - pasuje. [4]
          Opakowanie: Całkiem ładna etykieta, dokładny skład. [4]
          Uwagi: Całkiem smaczny RIS, jedynie aromat nie spełniał moich oczekiwań, może odłożę butelkę albo dwie, by zapach dogonił smak. Warka do 12.2017.

          Moja ocena: [3.55]

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19165

            #6
            Nasycenie słabe, nawet jak na RISy, ale da się na to przymknąć oko. Piana słaba, redukująca się do okrajca okół szkła, nieznacznie osadzająca się. W aromacie suszone owoce, czekolada. W smaku owoce, kawa. Posmak czekolady gorzkiej z nie za dużą wytrawnością. Gdzieś w tle sporo słodyczy. Opakowanie słabo zaprojektowane, a zawartość ciut powyżej średniej. Za 12 zł nie wiem czy warto, ale może zyska po leżaku. Oby...

            Comment

            • Dzoshu
              Senior
              • 12-2013
              • 496

              #7
              Kolor: Czarny, nieprzejrzyste.
              Piana: Gęsta, dość długo się utrzymuje, oblepia szkło.
              Zapach: Z butelki coś nieprzyjemnego ale po przelaniu do szkła się ulotniło. Czekolada, kawa, suszone owoce. Pachnie dobrze.
              Smak: Gładka konsystencja, umiarkowanie słodkie. Czerwone owoce, kawa. Goryczka czekoladowa, długa ale nie przesadzona. Alkohol rozgrzewa przy przełykaniu.
              Wysycenie: Średnie, OK.
              Opakowanie: Oszczędna etykieta, dokładny skład.
              Uwagi: Warka 12.2017 Poprawne, smaczne. Na leżak - przydałoby się trochę nut utlenienia.
              Attached Files

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎