Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo po dacie ważności

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gorskie
    Junior
    • 08-2016
    • 1

    Piwo po dacie ważności

    Witam,
    Pierwszy raz piszę na tym forum, mówiąc szczerze, właśnie aby zadać to pytanie założyłem tu konto, ale po przeczytaniu kilku artykułów pewnie zostanie na dłużej. Ale do rzeczy, znalazłem w piwnicy 4 zgrzewki piwa kaltenberg, niestety są rok po terminie, pytanie brzmi, czy mogę je jeszcze wypić?
  • wojtek_63
    Senior
    • 10-2004
    • 357

    #2
    Otwórz jedno i spróbuj jeśli będzie ci smakować i nie będzie kwaśne to wszystko ok.
    Jakiś czas temu piłem holenderskiego Kronena półtora roku po terminie i było ok.

    Comment

    • slavoy
      Senior
      • 10-2001
      • 5052

      #3
      Dowiesz się tego wyłącznie próbując. Jeśli piwo miałoby Ci zaszkodzić, z pewnością nie będzie pijalne.
      Jeśli w piwnicy było ciemno i chłodno, jest duża szansa, że piwo jest OK.
      Dick Laurent is dead.

      Comment

      • Sylwek8
        Junior
        • 10-2016
        • 14

        #4
        Kiedyś z żonką skusiliśmy się na markowe piwo. Było przecenione o 1/3. Smak ten sam nikomu nie zaszkodziło
        pyszne sałatki

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          Zdażyło mi się odkryć w piwnicy piwa 7 lat po terminie (rzemieślnicze stouty 12-13 blg) i poza jednym wypranym ze smaku reszta była całkiem znośna. Koncerniaki są mikrobiologicznie czyste, więc tym bardziej nie powinno się takim nic stać. Natomiast mimo pasteryzacji trafiłem kiedyś piwo po terminie z farfoclami i smak był znacząco odmienny. Na nic nie cierpiałem, ale to też zależy od człowieka. Niektórzy są podatni na "rewolucje żołądkowe" a inni nie. No i z wiekiem ta podatność się wzmaga.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎