Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Poniedziałkowy dół

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pracownia Piwa, Poniedziałkowy dół

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Nie przekonało mnie to piwo! Zamawiając nie spodziewałem się ciemnego piwa, to co dostałem to jakiś nieudany stout - pomyślałem. Już miałem reklamować i przeczytałem, że to hybryda. Nie piłem nigdy takiej, z wyjątkiem RIS-a z ekstraktu pszenicznego. Zbyt duża kwasowość, słaby aromat banana i goździka, zbyt słaba czekolada. Wodniste i słabo nagazowane. Trochę inaczej sobie wyobrażam taką hybrydę. Dużo smaczniejsze było ciemne grodziskie, które miało lekkość grodzisza i potencjał stouta. Tu wszystkiego było za mało.

    Comment

    • GSE
      Senior
      • 10-2002
      • 424

      #3
      "czarny jak noc hefe-weizen z dużą porcją aromatycznego chmielu z USA" - brzmi obiecująco, ale piwo rozczarowuje. na pierwszym planie paloność, która dominuje wszelkie inne aromaty, poza tym jest mocno wodniste. u mnie było zdecydowanie za duże wysycenie.
      Last edited by GSE; 04-09-2016, 21:15.

      Comment

      • jerzdna
        Senior
        • 07-2014
        • 240

        #4
        A mi to piwo smakowało choć przyznaję że weizenowych akcentów specjalnie nie wyczułem. Raczej odchmielową owocowość. Co zbliża to piwo bardziej w stronę american stouta albo american black wheat'a
        Tak czy siak mimo wszystko polecam

        Comment

        • melor
          Senior
          • 04-2006
          • 364

          #5
          Czarne jak black ipa. W smaku bardzo lekka paloność plus aromaty chmielowe. Jeśli ktoś spodziewał się czegoś co przypomina dunkelweizena, to daleko temu piwu do niego. W niczym go nie przypomina. Żadnych nut weizenowych w smaku ani w aromacie, nieduże nagazowanie, prawie brak piany. W smaku dominują aromaty chmielowe i to piwo przypomina black IPA. Niskie nagazowanie, mała goryczka, bardzo łagodne w smaku i szybko pijalne. Nie jest złe.
          6,5/10

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎