Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niechanowo, Lager 30

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Niechanowo, Lager 30

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #2
    Zapach: żaden. Piana: mizerna. W smaku nuty mineralne. lekko szczypiące w język wysycenie. W miarę picia zaczynają dominować nuty odsłodowe. Ot, prawie poprawne piwo, niedostatki zapachowe i brak piany nadrabiające znośnym smakiem. Gdyby kosztowało 4,50 a nie 6 zł. nie miałbym nic przeciwko takiej przeciętności i bezpretensjonalności.

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #3
      Drugie podejście: warka do 30.12.2016. Tym razem, przy "czeskim" polewaniu piana utrzymuje się dłużej, tworząc nawet na powierzchni dość gęsty kożuszek. Zapach: niemal żaden. W smaku akcent goryczkowy z lekką wodnistością (posmak twardej wody) i lekki słód.
      Znośne.

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #4
        W Bydgoszczy jest jakoś poniżej piątki. Solidny lager, zapach może rzeczywiście nikły (słodowy) ale pije się przyjemnie. Czyste w smaku, goryczka niewielka, nagazowanie umiarkowane. Bezpretensjonalny lager, mnie smakuje.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, absolutnie klarowne. [5]
          Piana: Biała, wręcz śnieżna, niezbyt wysoka, choć trwała na finiszu, złożona ze średnich pęcherzyków, słabo znaczy szkło. [3.5]
          Zapach: Po odkapslowaniu siarka z odrobiną mysiej stęchlizny. Później trochę normalnego słodu, ale też archaicznego chmielu spod znaku skarpety. Warzywka też są... [1.5]
          Smak: Nieskomplikowany lager, lekko słodowy, podobnie goryczkowy, ale brak wad jak było w zapachu. Przyjemnie orzeźwia i jest lepsze od unijnych lagerów. [3.5]
          Wysycenie: Trochę za wysokie, wystarczy mi orzeźwienie w smaku. [3.5]
          Opakowanie: Prosta etykieta, info czytelnie rozmieszczone, brak pełnego składu, firmowy kapsel. [3.5]
          Uwagi: Gdyby nie zapach, to byłby to całkiem poprawny lager. Cena to 3,99 zł, a termin do 31.05.2017.

          Moja ocena: [2.875]

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            Co wy z tym zapachem? To lager! Ma być orzeźwiający i czysty. I taki jest!
            Goryczka zaznaczona, pozostaje na podniebieniu. Bardzo klarowne, piana nie za duża, ale trwała, osadza się na szkle. Poprawne piwo.
            Attached Files

            Comment

            • nietzschee
              Senior
              • 07-2016
              • 319

              #7
              Zapach czysty słodowy, taki typowo pilzneński, lekko chlebowy.
              Wygląd: kolor bursztyn, piana niezbyt obfita, za to ładna, bardzo drobna, szkoda , że po chwili niewiele z niej zostaje.
              W smaku bardzo pełne, słodowe, chlebowe, czuję jakąś wyraźną nutę melanoidynową, jest chmiel, taki ziołowo-metaliczny, test skóry nie wskazuje na żelazo, woda jest bardzo twarda, może to stąd. Goryczka wyraźna, ale niewysoka (za to lekko zalegająca i metaliczna) – dziwi mnie zatem dlaczego w ich pszeniczniaku była tak wysoka. Dziwna słodkawość w finiszu. Smaczny, przyzwoity lager, drugie spotkanie z Niechanowem i wreszcie pozytywne (przy czym piwo niczego nie urywa), bo Weizen był porażką.

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2293

                #8
                Trafiłem w Poznaniu za 2.89 zł., więc wziąłem na testy.
                Całkiem przyzwoity lager, dobrze zbalansowany słód i goryczka, jest pełne w smaku, nie rzuca może na kolana, ale nie ma też wad.
                W tej cenie niezła alternatywa w Wielkopolsce dla Miłosława Pilznera. Warka 03.07.17.

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #9
                  Warka: 14/02/2018 pite 02/06/2017

                  Aromat: słodowy i mokre zboże. Lekki aldehyd octowy (zielone jabłuszko?). Bez szaleństwa.
                  W smaku: słodowe, pełne z nie wielką, lecz zauważalną ziołową goryczkę.

                  Poprawny i zwykły lagerek.
                  Cena 2.99zł.
                  W tej cenie może zdecydowanie konkurować z bylejakimi lagerami z koncernów i powalczyć z jasnymi pełnymi z browarów regionalnych.

                  fot. https://www.instagram.com/p/BU2XLKpF...en-by=stok_tom
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasnozłoty, prawie świetlisty. [4]
                    Piana: Biała, dość drobna, średniowysoka, niezbyt trwała. [3]
                    Zapach: Chmiel, trawa, słód. Dość wyważony. [3.5]
                    Smak: Goryczka ze śladem słodu, delikatny posmak ziołowo-trawiasty. [3.5]
                    Wysycenie: Wysokie, OK. [4]
                    Opakowanie: Niska jakość papieru. Charakterystyczne, choć nieciekawe wzornictwo. Kapsel browaru. [3.5]
                    Uwagi: Mam wrażenie, że ten lager jest bardziej pilsowy, niż pils "z serii"...

                    Moja ocena: [3.5]

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: złocisty, klarowny [5]
                      Piana: ecru, drobna, zwarta, długo się utrzymuje, osadza się na szkle małymi krzaczkami [4]
                      Zapach: lekki, klasyk, głównie słodowy [3.5]
                      Smak: w miarę pełne i treściwe, fajna goryczka chmielowa, momentami odrobinę cierpka, dobry finisz słodowy na koniec, całość dobrze zbalansowana [4]
                      Wysycenie: odrobinkę za dużo [4.5]
                      Opakowanie: fajna szata graficzna, firmowy kapsel [4.5]
                      Uwagi: Dobre, klasyczne piwko

                      Moja ocena: [3.925]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 29-07-2017, 20:41.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • michael50
                        Senior
                        • 06-2013
                        • 325

                        #12
                        Przyjemne, spokojne i stonowane piwo. Weszło prawie niezauważalnie, wysączyłem je przy okazji miłej rozmowy i nawet nie wiem, kiedy. To klasyczny lager, który niczym specjalnym się nie wyróżnia, no, może lekką ponad przeciętną goryczką i lekkim poniżej przeciętnym nagazowaniem. Polecam wszystkim, którzy poszukują "normalnego", nie-eurolagerowego piwa.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎