Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bad Polzin i Kösliner kufle - identyfikacja

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • demmat
    Junior
    • 09-2016
    • 2

    Bad Polzin i Kösliner kufle - identyfikacja

    Szanowni,
    Mam w swojej kolekcji szkieł do piwa dwa kufle pochodzące od mojego pradziadka. Próbowałem zidentyfikować ich wiek, chociaż co do dziesięcioleci, ale mi się nie udało. Nie znam języka niemieckiego, więc trudno mi się po niemieckojęzycznych stronach poruszać. Może ktoś z Was da jakieś wskazówki.
    Oba kufle pochodzą z tej samej huty szkła Sächsische Glashütte, czyli Saksońskiej huty szkła. Świadczą o tym sygnatury na dnie w formie korony z wpisanymi literami S i G. Oprócz tego kufle mają podobny kształt i podobny detal.
    Pierwszy kufel pochodzi z browaru CFP C.Fuhrmann Brauerei Bad Polzin. Na dole oznaczenie najprawdopodobniej 1989 B ewentualnie 1889 B. Na górze podziałka b/2 cl? (nie do końca jestem pewien tego znaku na górze).
    Drugi kufel pochodzi z browaru KAB Kösliner i dedykowany jest piwu typu Pilsner. Na dole oznaczenie mocno wytarte, ale najprawdopodobniej to 2317 C ewentualnie 2217 C (dwie pierwsze cyfry są niewyraźne). Na górze podziałka 0/3 cl.

    Z góry dzięki za pomoc.
    z poważaniem
    demmat.
    Attached Files
  • volodos
    Senior
    • 09-2008
    • 717

    #2
    Kufle pochodzą z lat trzydziestych XX w. Piękny stan zachowania, a kufel z obecnego Koszalina widzę po raz pierwszy. Jeżeli chcesz je sprzedać, wal śmiało z cenami na PW.

    Comment

    • demmat
      Junior
      • 09-2016
      • 2

      #3
      Stan taki idealny nie jest niestety. Kosliner ma trochę wytartą literę "r" w słowie Pilsner i rysę na nazwie browaru i logotypie. Połczyński ma lekką rysę na nadruku i niestety kilkocentymetrowe zadrapanie na szkle. Na szczęście nie jest to pęknięcie (chociaż tak wygląda). No, ale nie ma co narzekać, bo tak stare szkło jest często w znacznie gorszym stanie.
      Last edited by demmat; 21-09-2016, 20:10.

      Comment

      • bublitzman
        Junior
        • 09-2011
        • 10

        #4
        Niedawno udało mi się pozyskać bardzo podobny pokal KAB do Twego kufla
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎