Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marysia, [Fabryka Piwa] Vienna Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    Marysia, [Fabryka Piwa] Vienna Lager

    No za nic nie udało mi się znaleźć wzmianki o tym piwie....
    12% ekstr.
    5,2 alk.

    Aromat - słodowy, taki dość specyficzny, jakby miodowy...
    Piana - średnia, średnia trwałość, zostawia koronkę
    Barwa - ciemnozłoto-bursztynowa
    Wysycenie - wysokie, podszczypuje
    Smak - piwo jest wytrawne, posmaki lekko opieczonego tostu, zarysowana ale nienachalna jest również chmielowa goryczka
    Treściwość - umiarkowana

    Wolę nieco bardziej treściwe odmiany tego piwa, może ciut za wysoko odfermentowało. Z drugiej strony jest to najbardziej stylowy (uwarzony według stylu) polski wiedeńczyk jaki piłem. Tzn bez tonów karmelowych w smaku, dobrze pijalny, słodowy, ale nie ciężki, z odpowiednim balansem między tonami od słodów i chmielu. Generalnie smakowało.
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pomarańczowo-miodowo-bursztynowy. Opalizujący [3.5]
    Piana: Błyskawiczna - krótka, niska, nie zdążyłem poświęcić jej czasu [3]
    Zapach: Słodowy z jakimś akcentem owocowym, dość ulotnym. Jest też spieczona skórka chleba [4]
    Smak: Wybitnie słodowy, gładki, z zaznaczonym posmakiem tostowym. Goryczka niska, jedynie w końcówce współgrająca ze słodową pełnią. [4]
    Wysycenie: Szczypie i buzuje, za wysokie [3.5]
    Opakowanie: Grafika niebanalna, nazwa bezpretensjonalna, "kontra" jak spod ręki ucznia drugi tydzień szlifującego edytor tekstu [3.5]
    Uwagi: Dobre, zniknęło w kilka minut. Gdyby było mniej nagazowane w smaku wydawałoby się jeszcze pełniejsze a zatem lepsze. Goryczki też bym oczekiwał nieco więcej. Dobrze wydane prawie 8 zł w sklepie.

    Marzy się regularna dostępność tego typu piw choćby w jednym wielokranie kilkusettysięcznego miasta.

    Moja ocena: [3.825]

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎