Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Russian Imperial Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Fortuna, Komes Russian Imperial Stout

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    A jak z dostępnością i cenowością? Bo nie sprzedają go luzem, tylko podobno z dwoma wariacjami na temat porteru (z płatkami i z sokiem malinowym) i z Belgian IPA oraz z gobletem?
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      A ja słyszałem, że jednak luzem też. Poza tym dobra cena (której jednak nie znam).

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #4
        To dobre wieści, teraz dobrze, żeby ktoś podał fakty i namiary (Piotr i Paweł? Tam jest zawsze sporo Komesów).
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          I to nawet luzem szybciej w sprzedaży. Zestawy dopiero od 10.X. Skrzynki od 26 września - to chyba data dla hurtowni, ale rozglądać się już by można.
          Last edited by Pendragon; 29-09-2016, 13:27.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • marecki12
            Senior
            • 12-2005
            • 156

            #6
            W Gdańsku hurtownia Smak już ma
            To piwa powinny być dostępne za chwilę w sklepach.
            http://marecki12.web-album.org/

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Na dobrychmiel.pl sprzedają na sztuki po 8zł, ten dębowy i malinowy też, ciekaw jestem czy to te z zestawów czy te "luzem". Podejrzewam, że mogą też być w Selgrosie, tam zawsze mają wszystkie Fortuny. Jak nie będzie zbyt ordynarnie walić żelazem to może coś z tego RIS'a będzie.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Przecież pisałem - zestawy dostępne będą od 10 października dopiero.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #9
                  Pomyliłem się z datami, to nawet lepiej jak to na sztuki, nie będę musiał kupować tego gobletu.

                  Comment

                  • jashiu
                    Junior
                    • 05-2016
                    • 3

                    #10
                    Wczoraj w Gdańsku po 6,50 pln każde z nich dostałem. RIS już testowany i jeszcze ułożenia w smaku mu brakuje.

                    Comment

                    • Kones
                      Senior
                      • 07-2014
                      • 160

                      #11
                      Parę dni temu na grupie "Jak będzie w piwie" pojawiła się taka recenzja:

                      Browar Fortuna - Komes Russian Imperial Stout 08.09.2019
                      Aromat jak nigdy, smak jak zawsze.
                      Aromat likierowy, suszone owoce, rodzynki, dużo wiśni. Strasznie fajnie się zapowiada. W smaku nasycony stanowczo zbyt wysoko jak na RISa. Szczypie po języku przy każdym łyku. W smaku dużo czekolady i alkoholowe historie. No czego ja się spodziewałem? Że go nie będzie? Szkoda, a miało być tak pięknie.
                      Widzę szansę tego piwa w przyszłym roku Może jak alko się lekko straci to więcej będzie się tam działo. Wtedy też zarzucę sensowną reckę, bo na chwile obecną spirytusowe wyziewy niszczą to piwo sakramencko. Może rok czasu pozwoli się ułożyć nieco gryzącemu smakowi.
                      Marcin Janus

                      Komentarze mówią o cenach z przedziału 5,5 do 8 w górę. RIS za 6 zyla...
                      "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        #12
                        Wątpię, ze piwo sie ułoży, to aż 12% przy 25 blg. Statystyczne portery bałtyckie mają 9,2-9,5% z 22 blg czyli 3 blg wolne a i tak czasem bywają nieulożone egzemplarze. Tutaj mamy zbyt wysokie odfermentowanie.

                        Comment

                        • jashiu
                          Junior
                          • 05-2016
                          • 3

                          #13
                          No to może ja napiszę więcej.

                          Ochłodziłem je dość mocno żeby obserwować jak się zmienia przy zmianie temperatury. Zacząłem od ok 8-10 C w górę.

                          Aromat: Na początku królowała wanilia i mleczna czekolada (milka), bardzo słodko, trochę lekkiej kawy, ciemne słody. Po ogrzaniu kwaśna wiśnia, gorzka czekolada (taka 80-90%), przepalona kawa, sos sojowy i ciemne mocno palone słody oraz kwaśne nuty (aldehyd?).

                          Wygląd: Leje się minimalnie oleiście, piana solidna, gęsta, drobno i średniopęcherzykowa. Czarno-ciemnobrązowy, klarowny z minimalnymi refleksami rubinowymi.

                          Smak: Chłodne smakowało dużo lepiej - temperatura lekko ukryła nieprzyjemnie gryzącą gorycz i alkoholowość, a także kwaśność kojarzoną z za mocno zaparzoną kawą. Po ogrzaniu te smaki wyszły. Akohol ukazuje się dla mnie w sposób zbyt ostentacyjny, a kwasowość nie jest czymś czego oczekiwałem i co.

                          Odczucie: Średnio pełne, mocno alkoholowy i nieprzyjemnie zalegającą goryczką - finisz jest męczący i wymaga mocnego ułożenia.

                          Podsumowując: W zalecanej dla RIS temperaturze (14-16 C) jest nieprzyjemne, lekko schłodzone ujdzie w tłoku. Jednak wymaga ułożenia w smaku. Przy tej cenie (6,5) za butelkę - piwnica chętnie przyjmie Przyznam że całe 0,5 na wieczór mnie zmęczyło i nie dałem już na wieczór rady bo po prostu było zbyt nieprzyjemne i zbyt agresywnie alkoholowe po pogrzaniu.

                          Jest już recenzja całej trójki zamieszczona przez małepiwko: https://www.youtube.com/watch?v=oe4l68ym8tY

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemnobrązowo-brunatny, zdecydowanie nie klarowny [3.5]
                            Piana: Ładna, wysoka przy nalewaniu dość szybko redukuje się aby docelowo zniknąć zupełnie [3.5]
                            Zapach: Delikatna kawa i czekolada. Po ogrzaniu pojawia się zapach świeżo pomalowanego pomieszczenia, w którym rozlano butelkę wódki. [3.5]
                            Smak: Gryzący alkohol, trochę kawy, gorycz alkoholu, łuskowa kwaśność i akcenty palone, następnie piekący alkohol i dość wysoka goryczka. Brak przyjemności z picia [3]
                            Wysycenie: Wysokie, za wysokie [3.5]
                            Opakowanie: Klasyczny szymel komesowy wzbogacony o matalizowany granat. Ja to kupuję [4]
                            Uwagi: Wielkie rozczarowanie. Piwo nie dość, że nie ułożone to raczej źle skomponowane i uwarzone, któremu nawet lochy niewiele pomogą.
                            Wypiłem, zapominam i z pozytywnym nastawieniem czekam na edycję 2017 o ile będzie

                            Moja ocena: [3.325]

                            Comment

                            • Dzoshu
                              Senior
                              • 12-2013
                              • 496

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
                              Piana: Niezbyt obfita, beżowa, szybko opada, lekko znaczy szkło. [3]
                              Zapach: Czekolada, dość wyraźny duszący alkohol, lekkie zielone jabłko, mokre zboże. Raczej mało przyjemny. [3]
                              Smak: Niska słodycz, kwaśnawy charakter od ciemnych słodów. Suszona śliwka, gorzka czekolada. Goryczka wysoka, długa, po części alkoholowa a po części palona. Alkohol niestety wychodzi, piecze w przełyku i nie daje o sobie zapomnieć. [3]
                              Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
                              Opakowanie: Prosta etykieta, dokładny skład. [4]
                              Uwagi: Warka 08.09.19 Nie ma tu rozpuszczalnika tylko duża alkoholowość, możliwe że się ułoży z czasem. Da się to wypić ale w sumie nie oczekiwałem niczego szczególnego.

                              Moja ocena: [3.2]
                              Attached Files
                              Last edited by Dzoshu; 04-10-2016, 21:11.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎