Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Waszczukowe] Łycha Zbycha

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Waszczukowe] Łycha Zbycha

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny jak diabli, pod żarówkę jest tak samo. [5]
    Piana: Brązowa, wysoka, średnio pęcherzykowa, trwała, bardzo mocno oblepiła szkło. [4.5]
    Zapach: Dziwne... przede wszystkim dużo zboża. Oprócz tego całkiem sporo wędzonki i delikatna whisky. Kawy właściwie nie ma tak jak i czekolady, ale nie przeszkadza to. [4.5]
    Smak: Bardzo gładkie w odczuciu, może trochę zbyt wodniste co może dziwić przy tych parametrach i po doznaniach w zapachu. Zbożowy słód, wyraźnie wędzony ładnie komponuje się z delikatną goryczkę o charakterze gorzkiej czekolady. Kwasek jest delikatny, za niski, a whisky prawie nieobecne. [4]
    Wysycenie: Bardzo niskie. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta dobrej jakości, obrzydliwy gostek na etykiecie, kapsel firmowy. W składzie są podane dokładnie słody ( jęczmienny, wędzony, owsiany, żytni palony, pszeniczny, czekoladowy, zakwaszający), ale ani jednego chmielu. [4]
    Uwagi: Bardzo dobre piwo, dużo dymu, whisky w aromacie, stout z boku. Warka 25.01.2017.

    Moja ocena: [4.3]

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny jak smoła, nawet pod światło [4.5]
      Piana: Drobna, niska, krótka by nie napisać błyskawiczna [3.5]
      Zapach: Wędzonka, słód, whisky, dużo alkoholu. Za mało akcentów stoutowych i zdecydowanie za dużo alkoholu, jakby ktoś rudej dolał do szklanki [3.5]
      Smak: Gorzka czekolada, dużo torfu, karmel, lekka kwasowość, trochę popiołu. Goryczka niska, treściwość również. [4.5]
      Wysycenie: Średnie [4]
      Opakowanie: Czytelna, niebrzydka etykieta [3.5]
      Uwagi: Dobre piwo ze skopanym aromatem. rozumiem, że whisky to whisky ale żeby pachniało jak piwo z ubotem... ups... z HMS Scotland?
      Smak świetny, torfowy, gładki, aksamitny. Rozgrzeszam nikłą goryczkę bo uzyskanie tej delikatności musiało m.in. z tego wnikać.
      Drogie - ponad 8 zł w butli - ale warto.

      Moja ocena: [3.975]

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarny, nieprzejrzysty. [5]
        Piana: wysoka, brązowa, drobna, średniotrwała. [4]
        Zapach: średnio intensywny, słodowy, palony, wędzonka, czekolada i trochę alkoholu. [4]
        Smak: gorzka czekolada, wędzonka, torf, lekka goryczka i kwaskowość. Piwo jest gładkie i mało treściwe. [4]
        Wysycenie: niskie. [4]
        Opakowanie: taka sobie etykieta, firmowy kapsel, niepełny skład. [3.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.025]

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
          Piana: Średnio obfita, drobne pęcherzyki, ciemnokremowa, średnio-niska trwałość, praktycznie brak lacingu. [3]
          Zapach: Głównie wędzonka(lekko podchodzi pod asfalt), lekko whisky - w porządku ale oczekiwałem więcej. [3.5]
          Smak: Wyraźna wędzonka(dym), gorzka czekolada, trochę palony, dość wytrawny, trochę zbożowy, goryczka niska, szczątkowy kwasek, całkiem gładkie, ciało średnie(a może nawet ciut mniej), w posmaku trochę whisky. [4]
          Wysycenie: Niskie - nawet pasuje. [4]
          Opakowanie: Całkiem ładna, w miarę dokładny skład(zabrakło tylko chmieli). [4]
          Uwagi: Smaczne piwo, choć przydało by się troszkę więcej goryczki. Na pewno do powtórzenia za jakiś czas. Warka do 06.09.2017.

          Moja ocena: [3.775]
          Last edited by rafalek21; 25-05-2017, 04:41.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎