Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Lord

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Jagiełło, Lord

    Parametry takie jak J. Specjal (tzn. 6,2% / 12,5%). Butelka steini 0,33 l. Kupione, tak jak inne produkty tego browaru, w sklepie dla miłośników piwa w Lublinie.

    Barwa jasnozłota, piana średnioziarnista, krótkotrwała, zapach stęchły, piwniczny, w smaku na szczęście przyzwoita goryczka.

    Nic rewelacyjnego, ale lepsze od wstrętnych Jagiełłów.
  • pulas
    Senior
    • 08-2001
    • 965

    #2
    Re: Jagiełło, Lord

    Cezar napisal/a
    Parametry takie jak J. Specjal (tzn. 6,2% / 12,5%).
    Od osoby pracującej niegdyś w ww. browarze usłyszałem opinię, że do tego samego piwa naklejali różne etykiety
    Last edited by pulas; 06-09-2002, 06:35.
    pułaś
    ---------------------------------
    "(...)W kącikach flechtów wieczór już
    Lśni jak porzeczka krwawa
    Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
    I między bajki wkładam"

    Comment

    • pulas
      Senior
      • 08-2001
      • 965

      #3
      Piwo, które piłem zostało zakupione w Chełmie, butelka euro 0,5l bez kontretykiety. Ceny niestety nie znam.
      Piana początkowo ładna, drobna, biała, dość szybko opada.
      Zapach jak dla mnie bardzo delikatny, wyczuwalna pewna nuta dymu.
      Odniosłem wrażenie, że piwo to jest niesharmonizowane. W smaku wyczuwalna jest wyraźna goryczka, ale wogóle niewyczuwalny słód.
      Zbyt słabo gazowane.
      Ogólnie piwo do wypicia ale faktycznie nic rewelacyjnego.
      Dla mnie 3+ (+ za własny, specyficzny smak)
      pułaś
      ---------------------------------
      "(...)W kącikach flechtów wieczór już
      Lśni jak porzeczka krwawa
      Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
      I między bajki wkładam"

      Comment

      • szostak
        Gość
        • 02-2002
        • 1176

        #4
        Dwie wypowiedzi i dwie różne oceny. To dlatego, że trafiliście na piwa z innych partii. A w małych browarach praktycznie co partia to inny smak. A to dzięki brakowi komputerowego sterowania produkcją. Ja trafiłem na jeszcze inną partię i moje wrażenia sa inne.
        zapach: po otwarciu butelki buchnął przyjemny, chmielowy aromat, jek nie przymierzając z velkopopovickeho. Niestety, po kilku sekundach zapach zniknął zupełnie. Piana, początkowo mocna, dość szybko opadła. Smak niespecjalny, ale złym go nazwać nie można. Ja bym ocenę podniósł do czwórki.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          butelka 0.5l, barwa ciemnego bursztynu, zapach słabo wyczuwalny, pianka gęsta ale szybciutko opada, nasycenie gzem w normie - nie za duzo nie za mało - w sam raz, w smaku mocno wyczuwalna goryczka, ogólnie dobre piwo ale bez rewelacji

          Moja ocena: [3.3]
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Lacriferno
            Senior
            • 07-2005
            • 783

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, nie za jasny. [4]
            Piana: Rewelacji nie ma. Szybko znika do zera, ale przy nalewaniu pieni się obiecująco. [3]
            Zapach: Słaby. Da się wyczuć chmiel. Metaliczny. [3]
            Smak: Dość intensywna goryczka. Trudne do określenia obce posmaki. [3]
            Wysycenie: Dobre, w sam raz. Gaz nie ucieka za szybko. [4.5]
            Opakowanie: Butelka bączek 0,33l. Goły kapsel, etykieta w ciemnych kolorach, mało czytelna z daleka. [3]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.125]

            Comment

            • Budvar
              Senior
              • 09-2005
              • 265

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bardzo ładny - ciemnozłoty, klarowny [4]
              Piana: początkowo wysoka czapa, dość szybko jednak zanika i w końcu nie ma po niej śladu [3.5]
              Zapach: mocna strona piwa - bogaty, słodowo-chmielowy, z nutami miodowymi [4]
              Smak: gdyby nie lekki posmaczek (jakby metaliczny) byłoby to całkiem ciekawe piwo o słodowej bazie i intensywnym bukiecie [3.5]
              Wysycenie: w porządku [4]
              Opakowanie: etykieta przyzwoita, choć bez specjalnego pomysłu, brak kontry, kapsel czarny; zupełnie nie wiem, dlaczego Browar Jagiełło wstydzi się tego piwa (bo tak chyba należy rozumieć maksymalne ukrycie informacji o producencie ?) [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.725]

              Comment

              • Gopher
                Senior
                • 10-2007
                • 450

                #8
                Będąc wczoraj w browarze po pogawędce, dowiedziałem się to co już jeden kolega pisał Lord i Specjal to to samo piwo tylko etykiety różne.
                Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎