Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niechanowo, Lager 60

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Niechanowo, Lager 60

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    #2
    Piwo, jak na mój gust, zdecydowanie za ciężkie, prawie pozbawione nuty goryczkowej. Z asortymentu Niechanowa chyba najmniej udany wypust.

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemne złoto, klarowne. [4.5]
      Piana: Biała, średnio pęcherzykowa, krótka, średnio trwała, nieźle znaczy szkło. [3.5]
      Zapach: Ziołowy chmiel, trochę owoców jak gruszki i jabłka, w tle kiszona kapusta. [3]
      Smak: Słód, goryczka niska, mimo tego trochę zalega, ziołowo-trawiasty chmiel z metalicznym wtrętem. Końcówka była wyraźnie alkoholowa i zbyt ciężka. [2.5]
      Wysycenie: Wysokie. [3]
      Opakowanie: Prosta i ładna etykieta, firmowy kapsel, brak pełnego składu. [4]
      Uwagi: Kupiłem w Intermarche za 4,99 zł, nie przewiduję drugiego podejścia. Warka 24.04.2017.

      Moja ocena: [2.975]

      Comment

      • nietzschee
        Senior
        • 07-2016
        • 319

        #4
        Wygląd: Kolor bursztyn, piana drobna, ale nietrwała, niemal zerowy lacing.
        Zapach: kwiaty, zioła, owoce i warzywa, niezły bukiet na szczęście warzywa delikatne, jakaś nuta miodowa się pojawia, jak postoi to wyłazi jakaś landryna
        Smak: Przypomina mi jakiegoś Wąsosza, bo ma ten typowy dla niego duet melanoidyn i landryny, ale na szczęście jest od Wąsosza pełniejsze, bardzo chlebowe, wyraźna chmielowość, dużo wyższa niż w 30, goryczka niewielka, ale zalegająca, metaliczna, test skóry nie wykazał żelaza, ale za to kwas izowalerianowy, na szczęście w samym piwie nie przeszkadza. Ciężkie, mdłe, landrynowate. Jego picie nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Lager 30 może powtórzę, bo był smaczny, to nie. Jedyne za co można pochwalić to za niezłą chmielowość.
        Last edited by nietzschee; 08-04-2017, 00:28. Powód: ort

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jasnozłocisty, zamętnione [4]
          Piana: przybrudzona biel, drobna, dość delikatna, opada w zauważalnym tempie [3.5]
          Zapach: słaby, głownie słodowy [3.5]
          Smak: dość pełne i treściwe, klasyk w smaku czyli fajna goryczka, minimalnie cierpkawa zwieńczona słodowym posmakiem, momentami jak dla mnie zbyt słodkim w odbiorze, d tego w smaku przeplatają się lekkie metaliczne akcenty, nie do końca smaczne...momentami piwo sprawia wrażenie rozchwianego smakowo [3]
          Wysycenie: troszkę za dużo [4]
          Opakowanie: fajna etykieta, firmowy kapsel [4.5]
          Uwagi: Myślałem, ze 60-tka pokona 30-tkę ale nie dała rady, jednak dłuższe leżakowanie szkodzi w tym browarze, za bardzo przesiąka tankami

          Moja ocena: [3.4]
          Attached Files
          Last edited by becik; 05-08-2017, 22:40.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12118

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
            Piwo, jak na mój gust, zdecydowanie za ciężkie, prawie pozbawione nuty goryczkowej. Z asortymentu Niechanowa chyba najmniej udany wypust.
            Mi jak na 14 nie wydało się specjalnie ciężkie. Jeśli mają pilsa i lżejszego lagera, to ten egzemplarz powinien być odczuwalnie z najmniejszą chmielową goryczką. Akurat goryczki trochę tu jest. Jest łagodna, ale pozostawia przyjemny posmak w ustach. Natomiast słodowa podstawa jest dość uboga. Ciut owoców. No mało przyjemnej słodowej pełni, tak jak np. w ciężko dostępnych u nas bawarskich odpowiednikach (przecież to jest odpowiednik solidnego marzena).
            Te słodowe tony nie są czyste (oprócz tego, że metaliczne), podobnie w zapachu.

            Nie, że to piwo to katastrofa, spokojnie do wypicia, bardziej klasyczny przykład, że ta dolna fermentacja to nie jest taka prosta sprawa.

            Comment

            • grodek
              Senior
              • 06-2015
              • 527

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, mętne choć nalałem do kufla pozostawiając sporo osadu w butelce. [2.5]
              Piana: Biała, drobna, puszysta. Dość obfita i bardzo trwała. [5]
              Zapach: Słodowość z aromatem chmielu. W tle lekki diacetyl. [3.5]
              Smak: Czuć słodowość, która skontrowana jest wyraźnie zaznaczoną goryczką. Finisz lekko kwaskowaty i chyba trochę metaliczności. [3]
              Wysycenie: Dość wysokie. [4]
              Opakowanie: Graficznie niewyszukana etykieta. Firmowy kapsel, brak pełnego składu (bez drożdży i chmielu). Z podanego na etykiecie składu wynika, że jest to piwo 'single malt'. [3.5]
              Uwagi: Wypite bez większych negatywnych wrażeń, jednak nie warte by sięgnąć po nie ponownie. Zakupione za 1,35 zł po przecenie w dniu terminu przydatności do spożycia i wypite w tym samym dniu. Termin do 10.02.2018.

              Moja ocena: [3.425]
              604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎