Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butcombe, (Marks & Spencer) 31 Hop IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Butcombe, (Marks & Spencer) 31 Hop IPA

    Historia Butcombe Brewery sięga 1978 roku, kiedy to Simon Whitmore postanowił zrealizować swoje marzenia o rzemieślniczym warzeniu piwa. W 2003 roku browar został sprzedany i przeniesiony z liczącej niecałe 300 mieszkańców wsi Butcombe w hrabstwie Somerset do pobliskiej miejscowości Wrington. Obecnie browar posiada roczną moc produkcyjną wynoszącą ponad 80 000 hektolitrów.
    31 Hop IPA to, biorąc pod uwagę nazwę i skład, niezła hop-ka Wykorzystano tutaj aż 31 odmian chmielu z 11 krajów (z Polski mamy tylko Jungę). Brzmi jak niezły chwyt marketingowy i od razu mam skojarzenia z pewnym słynnym swego czasu produktem z Widawy Piwo ma 4,5% alkoholu, a nazwy wszystkich chmieli wymieniono na owijce.

    Złota barwa, lekko zmętniona.
    Barwa o odcieniu złamanej żółtym bieli i niejednorodnej teksturze. Okleja umiarkowanie szklankę. Stoi trwałą, aczkolwiek cienką szumowiną na powierzchni.
    Aromat oparty na bogatych estrach, owocowych, cytrusowych z dużym udziałem ziół i trawy. Spora, miękka słodowa słodycz. Nos jest bardzo przyjemny.
    No proszę, w smaku udało się zbudować ciekawy bukiet, nie powodując odruchowego grymasu z powodu zabijającej goryczki. Piwo jest naprawdę przyjemne w ustach. Ma miękki, owocowy profil, lekko słodkawy, lekko kwaskowy, z ziołowym, trawiastym, chmielowym podkreśleniem oraz słodową, lekko ciasteczkową bazą.
    Nagazowanie umiarkowane, ja bym jednak dodał nieco życia.
    Butelka w klimacie innych produkcji M&S. Niebieski nastrój i żaglowiec jako główny motyw. A ten żaglowiec to SS Great Britain – pierwszy (zwodowany w 1843 roku) statek o napędzie parowym, który pływał na trasach transatlantyckich pomiędzy Bristolem a Nowym Jorkiem. Kapsel też Great Britain

    Naprawdę bardzo fajne piwo. Arcyprzyjemny profil smakowo-zapachowy. Oczywiście żadna z niego IPA, a te 31 chmieli to swego rodzaju konsumencka prowokacja. Jednak doskonale nadaje się do lekkiej, sesyjnej konsumpcji i odgadywania z kumplem czy przyjaciółką niuansów bukietu. Za to właśnie zasługuje według mnie na przynajmniej 8,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • legart
    Senior
    • 06-2012
    • 913

    #2
    Podoba mi się że dzięki M&S mogę się napić w Polsce piwa które raczej w inny sposób nie trafiły do naszej ojczyzny. Coś z Butcombe (chyba bittera) piłem kiedyś na jakieś wiosce z pompy w Anglii i pamiętam że mi smakowało. Fajnie że mają także coś np. z Black Sheep czy Oakham

    PS sorry za offtopa

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6077

      #3
      Niezłe piwko z browaru, który ma fajne piwka...

      Piana - średnia, opada do niepełnej warstewki.
      Lacing - niby trochę jest.
      Barwa - lekko mętna słomka.
      Gaz - średni.
      Aromat - zbożowość z gorzkimi cytrusami plus zioła.
      Smak - piwo jest bardziej wytrawne z fajną ziołową goryczką. Są żywice i gorzkawa egzotyka.

      Spokojnie rzekłbym że spoko

      Grafika bez zmian.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎