Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browars, Jaśnie Pian

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browars, Jaśnie Pian

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, minimalnie opalizujący. [4]
    Piana: Biała, drobna, średniowysoka i nietrwała. [3]
    Zapach: Słód i chmiel, tło owoców tropikalnych. Przyzwoity standard. [3.5]
    Smak: Owoce tropikalne z delikatnym tłem słodowym, ślad goryczki nienachalny dość. [3.5]
    Wysycenie: Dość wysokie. [4]
    Opakowanie: Szaro-bladoniebieska kolorystyka, jakiś dość obleśny pan, wypisano mnóstwo składników, których w ogóle nie czuję... [3.5]
    Uwagi: Jak pisałem wcześniej - niektórych składników w ogóle nie wyczuwam, np. rumianku. Może to i lepiej... . Poza tym co to za "pian" z tak doopowatą pianą???

    Moja ocena: [3.5]

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasny złocisty lekko tylko zmętniony [4]
      Piana: biała obfita początkowo z drobnych i średnich pęcherzyków, opadając, utworzyła ślad na szkle [4]
      Zapach: zbożowe nuty słodowe mieszają się z wyraźnymi cytrusami od amerykańskich chmieli (także białe owoce i nafta). I z przyprawami typowymi dla pszenicznych piw: goździk, kolendra [5]
      Smak: lekko wytrawnie. Słody kontrują co prawda goryczkę, ale ta jest wyrazista, szlachetna cytrusowa. Przypraw i belgijskich nut drożdżowych nie czuć. Dodatek płatków pszenicznych wygładza piwo. [4]
      Wysycenie: Całość dopełnia wysokie wysycenie, nadające lekkości i orzeźwienia podczas picia. [5]
      Opakowanie: Piękna estetyka, wyczerpujące info poza nazwami chmieli [4.5]
      Uwagi: Świetny aromat, smak już nie tak wybitny, nie mniej to bardzo dobre piwo.

      Moja ocena: [4.425]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, delikatne zmętnienie. [4]
        Piana: Biała, wysoka, pęcherzyki średnie, zdobi szkło. [4]
        Zapach: Cytrusy i tropiki, czyli głównie amerykańskie doznania. Belgijskich aromatów zaznaczonych w opisie jakoś nie wyczułem. Chyba jest skórka pomarańczy, ale kolendry nie ma. Rumianek jako dodatek może i występuje, ale całość przytłacza ameryka. [3.5]
        Smak: Cytrusowa goryczka, średnia pełnia, wysoce orzeźwiające piwo. Podobnie jak w zapachu belgijskich niuansów brak. [4]
        Wysycenie: Wysokie. [4]
        Opakowanie: Pełny skład, również chmiele, estetyczne wykonanie, tylko ten Jaśnie Pian jakoś mało sympatyczny... [4]
        Uwagi: Piwo jest niezgodne z opisem, to nie jest połączenie belgijskiego wita z amerykańskim IPA ( jak sugerują ) tylko zwyczajne IPA. Niemniej piwko jest smaczne. Termin do 28.03.2018.

        Moja ocena: [3.825]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎