Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Raduga][Inne Beczki][Faktoria] Bock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Raduga][Inne Beczki][Faktoria] Bock

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobursztynowy z rubinowym poblaskiem. [4]
    Piana: Jasnobeżowa, bardzo drobna, średniowysoka ale niezbyt trwała. [3.5]
    Zapach: Słód i karmel. W tle powiew suszonych owoców i wina, w zasadzie nie wywąchałem wędzonki... [4]
    Smak: Suszone owoce i posmak winno-orzechowy. Delikatnie wyczuwalny ślad wędzony, taki bardziej serowy. [3.5]
    Wysycenie: Niewysokie. I dobrze. [4]
    Opakowanie: Amarantowa eta z prostą, czytelną nazwą i (chyba) czaszką kozła. Goły czarny kapsel. [3.5]
    Uwagi: Nieco nieułożone piwo, jako fanatyk koziołków i wędzonek spodziewałem się ekstatycznych wrażeń i bogatszej palety smakowej...

    Moja ocena: [3.725]

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Rubinowy, delikatnie zamglone. [4]
      Piana: Kremowa, drobna, szybko opadła nie pozostawiając śladu na ściance. [3]
      Zapach: Suszone ciemne owoce, karmel i trochę mokrego drewna. Brakuje aromatów chmielowych, a szczególnie wędzonych. [3]
      Smak: Umiarkowanie słodkie, owocowe z zaznaczoną średnią goryczką w postaci ziół i przypraw. Lekko palone, winne i kwaskowate, wędzonka wyczuwalna na granicy autosugestii, alkohol niezauważalny. W tle przyjemne, trochę niedojrzałe orzechy włoskie. [4]
      Wysycenie: Niskie. [4]
      Opakowanie: Słabe wykonanie etykiety na której czaszka kozła jak z okładek płyt trzecioligowych zespołów metalowych. Oprócz drożdży skład pełny. [2.5]
      Uwagi: Całkiem smaczne jak na koźlak, tylko że jak na piwo z wędzonym słodem whiskey i w opisie wędzono-torfową nutą to za mało.
      Data 15.03.2017.

      Moja ocena: [3.475]

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brunatny z miedzianymi refleksami, mętne. [4.5]
        Piana: Średnia, szybko opada, zostaje maleńki kożuch. [3]
        Zapach: Słodowy, lekko torfowy. [3.5]
        Smak: Kwaskowy, zbożowy, lekko torfowe nuty, goryczka średnia, długa, ziołowa i lekko taninowa. [3]
        Wysycenie: Niskie. [4]
        Opakowanie: Kolor to sobie dobrali dziwny... Pomysł z czaszką kozła ok, ale ten fiolet pasuje tu jak świni siodło. [3]
        Uwagi: Dziwne piwo, smakuje jakby było z nim coś nie tak. Jest dość mocno kwaskowe, co mnie niepokoi. Zapach nikły, smaku niewiele, ogólnie jest dość lekkie. Dominuje kwaśność i niezbyt przyjemna goryczka, torfowość jest na drugim planie. Raczej nie polecam. Nr serii A1.

        Moja ocena: [3.3]

        Comment

        • grodek
          Senior
          • 06-2015
          • 527

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnobrązowy, pod światło rubinowy. [5]
          Piana: Drobnopęcherzykowa, niska, niezbyt trwała. Minimalne ilości pozostawały na szkle. [3]
          Zapach: Dominuje w zapachu karmel, do tego trochę słodu, suszonych owoców i nuty drewniane-torfowe. [4]
          Smak: Podobnie jak w zapachu na pierwszym planie karmel, dość mało posmaków typowych dla koźlaków. Delikatna wędzonka torfowa, spodziewałem się bardziej wyrazistej. Goryczka dość wysoka jak na koźlaka, mogłaby być niższa. [3]
          Wysycenie: Niskie, w sam raz. [5]
          Opakowanie: Nie podoba mi się, ta fioletowa etykieta nijak mi pasuje do koźlaka. [2.5]
          Uwagi: Piwo nie jest złe, ale też nie zapadnie mi jakoś szczególnie w pamięci. Przeciętne.

          Moja ocena: [3.525]
          604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny. Bardzo mocnej herbaty. Pod światło piękny rubinowy, (karmazynowy?). Piwo wydaje się klarowne. [4.5]
            Piana: Taka beżowa. Drobna. Niestety mała, a nawet bardzo mała i nietrwała. Początkowo była jako korzuch, po chwili resztki pozostały jedynie. Na ściankach kufla pozostawia bardzo nikłe ślady. [2.5]
            Zapach: Ubogi. Ciemne słody i karmel. Właściwie nic więcej. Do tego słaby, mało intensywny. Słody wędzone chyba dodane symbolicznie. [3]
            Smak: Ubogi, gładki, mało wyrazisty. Trochę ciemnego słodu, lekki karmel i leciutko palona krótka goryczka. Wędzonka na granicy sugestii. Piwo umiarkowanie słodkie, umiarkowanie pełne. [3.5]
            Wysycenie: Średnie, w sumie odpowiednie w miarę. Trochę pod koniec ucieka. [4]
            Opakowanie: Starannie wykonane i z wszystkimi parametrami. Niestety kapsel goły (czarny), kolorystyka kompletnie nie przystająca do stylu piwa, a grafika kojarzy mi się z baźgrołami w satanistycznej stylistyce dla gimbazy. A Raduga (współautor piwa) ma, moim zdaniem, jedne z najlepszych etykiet na naszym rynku. [3]
            Uwagi: Przeciętne piwo, brzydko opakowane. Jedynie pięknie wygląda w kuflu, a to mało trochę.

            Moja ocena: [3.275]
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • melor
              Senior
              • 04-2006
              • 364

              #7
              aromat: czuć lekką wędzonkę od słodu whisky
              kolor: miedziany
              piana: mała, prawie brak
              smak: Słodkawy, z lekkim aromatem słodu whisky. Nie jest źle. Czuć też bardzo słabo aromaty chmielowe. Goryczka bardzo mała, niewyczuwalna. Lekko wyczuwalne posmaki karmelowe. Po jakimś czasie w ogóle nie czuć żadnej wędzonki, a za to wyczuwam zarówno w aromacie jak i smaku... laktozę. Może to po prostu te słody karmelowe, ale przypomina mi trochę milk stout.
              Bardzo niskie nagazowanie, prawie brak. Ale mnie to odpowiada.
              Pijalny, bardzo dobry.
              7/10

              Kupione w Tesco po przecenie za 3,85 zł.

              Comment

              • Pivotal
                Senior
                • 05-2013
                • 671

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Rubinowy z gęstszą zawiesiną, mimo tego, piwo jest prześwitujące. [4.5]
                Piana: Beżowa, drobnoziarnista, niska (na centymetr) i krótkotrwała, nie obkleja szkła, znika niemal całkowicie. [1.5]
                Zapach: Karmelowy, dymny, wiśniowy i torfowy. [3.5]
                Smak: Karmel, wiśnie, czarny chleb i nuty dymno-torfowe. Piwo kwaskowo-gorzkawe. Brak alkoholowego posmaku. [3.5]
                Wysycenie: Nie za wysokie, do końca. [4]
                Opakowanie: Widoczne z daleka... nawet mi się podoba. Kapsel bez nadruku. [3.5]
                Uwagi: Warka do 15.03.2017 / A1, i tego dnia wypite. Jak dla mnie, to piwo było niezłe. Kupiłem gdy tylko się pojawiło, ale postanowiłem wstrzymać się z konsumpcją... **263**

                Moja ocena: [3.375]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎