Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Whisky Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Staropolski, Whisky Stout

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny jak diabli, nawet pod białoruską żarówkę nie widać prześwitów. [5]
    Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, mało trwała i niezbyt okazale zdobi szkło. [2.5]
    Zapach: Wędzony ser, mydło , żadnej whisky nie wyczułem, choć przyznam że na upartego można poczuć gorące latem podkłady kolejowe. [3.5]
    Smak: Lekko palone i kwaskowate, goryczka tytoniowa, średnia i jak zwykle szpitalna, ale bez przesady. O dziwo jest nawet whisky i to taka tania i drapiąca jak dla prawdziwych pijaków. Piwo jest mało słodkie, ale pełne i treściwe. [4]
    Wysycenie: Za duże. [3]
    Opakowanie: Dobrze dobrane kolory, skład pełny, kapsel firmowy. [4]
    Uwagi: Nooo, wreszcie jakieś znośne piwo ze Staropolskiego, a nawet dobre.
    Przyznam jednak, że jak się dorobię to kupię ten browar, zburzę, zaorzę i posieję trawę. Przynajmniej owady i zwierzątka polne będą miały pożytek...
    Warka 23.10.2017.

    Moja ocena: [3.675]

    Comment

    • melor
      Senior
      • 04-2006
      • 364

      #3
      Zauważalna i wyraźna, ale nieprzesadzona wędzonka torfowa. Aromatów stoutowych, kawowych brak - w smaku dominuje wędzonka. Bardzo dobre i pijalne piwo, szybko znika.
      I bardzo dobre jak na taką cenę - 5,80 zł.
      7/10

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, niemal zupełnie nieprzejrzysty. Ładny [4.5]
        Piana: Początkowo taka na 1 cm. Potem szybko się kurczy do pozostałości na powierzchni i ściankach [3]
        Zapach: Dość przyjemny. Wędzonki sporo, torf też się odzywa. Do tego trochę kawy. Ale whisky mi to nie przypomina, raczej jakieś wędzone produkty spożywcze [3.5]
        Smak: Dość gładki stout. W smaku - jak w zapachu - sporo wędzonki i spalenizny. Jest też trochę kawy. Smak jest za to krótki, za krótki. Dość szybko pojawia się uczucie pustki, wodniste się robi i to jest spory minus. Plus za to to brak jakichś nieprzyjemnych posmaków i innych doznań. Dość poprawny wędzony stout, nieco za mało złożony i treściwy, szału nie ma, ale pije się przyjemnie. W sumie pozytywne zaskoczenie [3.5]
        Wysycenie: Za wysokie. Jest średnie więc jak na styl za dużo tego gazu [3.5]
        Opakowanie: Jak cała seria. Eta czarno-pomarańczowa. Mapa świata z zaznaczoną Szkocją. Wszystko nieco przaśne. Dużo info odnośnie składu itd. [3.5]
        Uwagi: Zakupione we Freshu za 3,99 zł i jestem skłonny kiedyś znowu się skusić. Piwo z datą 23.10.2017

        Moja ocena: [3.5]
        Last edited by chechaouen; 20-04-2017, 19:40.

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          #5
          Korzenno-dymny, męczący. Piwo z nalepką "piwna mapa świata", nijak nie pasujące do tematu Szkocji.
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎