Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Maryensztadt, RaISa Espresso

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Maryensztadt, RaISa Espresso

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    #2
    W aromacie kawa, czekolada. Jeszcze bardziej w smaku. Dużo kawy! Średnia goryczka, słodowa i od kawy. Piana nie rozczarowuje. Spora jak na takie piwo. Nasycenie umiarkowane, do średniego. Bardzo smaczne, tylko szkoda, że butelka 0,5 litra. Za to cena ok. 11 zł za pół litra skłania do częstszych zakupów. Polecam!
    Attached Files

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: czarny, nieprzenikniony [5]
      Piana: beżowa ze średnich i drobnych pęcherzy, opadła do krążka na powierzchni. [4]
      Zapach: zdominowany przez palone i ciemne słody: kawa, gorzka, deserowa, czekolada plus nuta alkoholowo-likierowa i po ogrzaniu bombonierka z Wedla (ale tego starego). [3.5]
      Smak: dominują ciemne i palone słody z mocną kawą na czele, potem czekolada i likierowy alkohol. Goryczka palona i pikantna głównie. [3.5]
      Wysycenie: średnie – optymalne [4]
      Opakowanie: Niby w stylu ale jakieś nie do końca. Bardzo dobre info za to. [4]
      Uwagi: Piwo trochę jednowymiarowe, brakuje nieco ciała. Ale jest za to bardzo pijalne.

      Moja ocena: [3.675]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9731

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, jak espresso. [4]
        Piana: Beżowa, bardzo drobna, niewysoka i nietrwała. Dobre espresso ma znacznie lepszą... [3]
        Zapach: Kawa, czekolada, czerwone owoce. [3.5]
        Smak: Kawa, czekolada i delikatny ślad owocowy. [3.5]
        Wysycenie: Niskie. [4]
        Opakowanie: Pokal browaru, wafelek browaru, knajpka browaru. [4]
        Uwagi: Piłem bezpośrednio po "zwykłej" Raisie, i specjalnych różnic nie wyczułem...

        Moja ocena: [3.525]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: czarne [4.5]
          Piana: jasny brąz, beżowa, drobna, szybko opadła do cienkiej warstwy na szkle a później jedynie do obrączki [2.5]
          Zapach: lekki palono-kawowy, delikatny [3.5]
          Smak: pełne, treściwe, delikatne i jednocześnie gładkie i leciutkie, paloność, minimalna goryczka, nuty kawowe gdzieś w tle nie są dominujące, leciutki posmak czekolady, trochę suszonej śliwki, całość dobrze zbalansowana [4]
          Wysycenie: minimalnie za duże [4.5]
          Opakowanie: w lokalu firmowym firmowe szkło i wafel [5]
          Uwagi: Fajnie ułożone piwo, dobre, jednak wolę tradycyjna Raisę

          Moja ocena: [3.775]
          Attached Files
          Last edited by becik; 21-12-2017, 17:45.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎