Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Zakładowy, 100% Normy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Zakładowy, 100% Normy

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemny, brudny pomarańcz [4.5]
    Piana: biała, obfita, gęsta, utrzymywała się do samego końca [5]
    Zapach: dobrze wyczuwalny, zapach cytrusowy [3.5]
    Smak: pełne, treściwe, na pierwszy plan idzie grapefruitowa goryczka, mocna, zalegająca, za nią idzie mocny cytrynowy posmak, wręcz wykręcający, koniec to pomarańcze, ogólnie to piwo to same cytrusy, nic poza nimi nie czuć, nawet chmielu, nawet słodu, to wręcz było nie do wytrzymania i sporo piwa zasiliło zlew, żadnych normalnych piwnych smaków tylko same cytrusy [2]
    Wysycenie: trochę za dużo [4]
    Opakowanie: etykieta w klimacie, gładki kapsel [4.5]
    Uwagi: Jak lubie piwa z Zakłądowego to te było pierwszm, którego nie zmogłem. Samo piwo zrobione poprawnie, bez zastrzeżeń ale piwo mimo dodatków powinno być piwem, a nie ostrymi, wytrawnymi cytrusami na bazie niewyczuwalnego słodu

    Moja ocena: [3.175]
    Attached Files
    Last edited by becik; 14-01-2017, 00:24.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      To co dla becika w tym piwie jest nie do przyjęcia, dla mnie było jego niewątpliwym atutem. Mocny, owocowy zapach, utrzymujący się nawet po opróżnieniu szkła. Gęsty, głęboki smak owoców cytrusowych z lekką "belgijską pikantną brzoskwinką" i przyjemną goryczką. To właśnie lubię i dla mnie to jeden z kandydatów na piwo roku
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: pomarańczowy, zamglony. [4]
        Piana: niezbyt wysoka, drobno i średniopęcherzykowa, nietrwała, zostawia ślady na szkle. [3]
        Zapach: intensywny, bardzo przyjemny, owoce tropikalne, brzoskwinia, przyprawy. [4.5]
        Smak: owocowy (cytrusy, brzoskwinia), przyprawowy i lekko ziołowy. Goryczka jest średnia i krótka, przyjemna w piciu. Piwo średnio treściwe, raczej wytrawne, szybko znika z pokala. [4.5]
        Wysycenie: średnie. [4.5]
        Opakowanie: nie do końca te etykiety mnie przekonują, jednak są specyficzne i za to plus. Na etykiecie brak podanego pełnego składu, jest za to numer warki (IV), do tego goły kapsel. [3.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.275]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, śladowo zamglony. [4]
          Piana: Białokremowa, wysoka i drobna, dość trwała, ładnie się osadza. [4]
          Zapach: Chmiel, zioła, trawa. Zbyt trawiasty dla mnie... [3]
          Smak: Silna goryczka chmielowa z posmakiem sosny, ślad karmelu minimalny. [3.5]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Oldskulowa eta, siłacz w szpagacie ze skrzynkami piwa. [4]
          Uwagi: Jednak zbyt goryczkowe, zbyt ostre piwo, powinno być bardziej zrównoważone.

          Moja ocena: [3.45]

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnobursztynowy, przejrzysty, pływa w nim mnóstwo farfocli. [3.5]
            Piana: Średnia, trwała, ładnie oblepia szkło. [4]
            Zapach: Nikłe cytrusy, lekkie estry. [3]
            Smak: Słodowy, lekko karmelowy, nikła brzoskwinia, silne i dziwne ziołowe nuty, kojarzące się trochę z lawendą, a trochę z rozmarynem. Goryczka mocna, ziołowa, zalegająca. [2.5]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: Ok, szkoda, że tak mało informacji. [3.5]
            Uwagi: Warka nr V. Bardzo dziwny smak, nut belgijskich niemal nie czuję, za to obecna jest ziołowość jak z jakiejś marynaty do mięsa. Goryczka zbyt wysoka. Dziwactwo. Zupełnie mi to nie podchodzi.

            Moja ocena: [3]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎