Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

U Švelchů Sušice, Tmavá Emilka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    U Švelchů Sušice, Tmavá Emilka

    Ekstrakt 13°.
    Ta Emilka nie jest tmavá ale zupełnie czarna, nie do przejrzenia nawet przez lampę nad stołem, jedynie przy samych brzegach kufla rubinowe refleksy.
    Piana piękna, ciemnobeżowa, wysoka na 6 cm, max gęsta, oblepiająca szkło grubą "firaną", długo trwająca jako 0,5 cm kożuch.
    Nawet przez grubą pianę czuć było wyraźny zapach kawy z masłem lub tłustą śmietaną.
    A w smaku 3 czubate łyżeczki kawy inki (to zbożowa - taką tylko pijam to wiem) na kubek tłustego mleka (czyli wyraziście). Ale jest też diacetyl w towarzystwie wanilii i karmelu, po chwili na podniebieniu pojawia się wyraźna paloność przechodząca w takąż goryczkę z nutą kwaskową od ciemnego słodu. Z początku czując wyraźne masło, myślałem że będzie porażka, jednak zbytnio ono nie przeszkadza, nawet dobrze komponując się z pozostałymi smakami. Może ktoś by powiedział, że piwo ma wadę ale ja nie jestem ortodoxem - ma fajne cechy ciemniaka, jest treściwe i mi smakowało.
    Wysycenie nieduże, dobrze tu pasowało.
    Pisząc notatki marudziłem w myślach, że podają w gołych kuflach więc w końcu dostałem firmowy. Rozejrzałem się po sali i tylko jeden gość również miał w takim.
    Piwo pite 8.10.2016 na miejscu w browarze, 36 kč.
    Fotka:
    Attached Files
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎