Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Piwni Koledzy] Piwo Jasne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Piwni Koledzy] Piwo Jasne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • nietzschee
    Senior
    • 07-2016
    • 319

    #2
    To piwo to po prostu Korona Olbrachta z Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy tylko z inną etykietą, bo dla Intermarche
    Zapach lagerowy, owocowość na granicy autosugestii
    Kolor ciemna słomka, ładna piana, drobna, ale nie jakaś szałowa, jakiś lacing.
    W smaku piwo, które, gdybym nie wiedział, że to ale, nazwałbym lagerem, takim powiedzmy lepszym, z niemieckiego regionalnego browaru, ma takie elementy Kellera ocierające się o pszenicę, pełne, treściwe, słodowe, lekko owocowe, kwaskowość na dużo wyższym poziomie niż w lagerach, bardzo fajna chmielowość, taka aromatyczno niemiecka, ocierająca się o Anglię, daje liściem jezyny, herbatą, trochę czarną porzeczką, lekka ziemistość. Bardzo przyzwoite i smaczne, pijalne piwo.

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2835

      #3
      Mam identyczne odczucia. Na etykiecie "piwo jasne"- hmm, lager - zobaczymy jak sobie poradzili. Aromat słodowy, smak podobnie, jakieś akcenty brzeczkowe, do tego ziołowa goryczka, znana z niemieckich piw siareczka, w tle lekka ziemista owocowość - jest dobrze. Ale co to, czytam dalej "piwo jasne górnej fermentacji" ... W sumie piwo mi smakowało, choć od górniaka " chętnie pijane ze względu na rześkość, delikatne nuty chmielowe i czysty, gładki charakter" oczekiwałbym nieco więcej.
      Zakupione w Intermarche Krynica, warka do 03.10.2017.
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎