Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krušnohor, Saison #1

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    Krušnohor, Saison #1

    Krušnohor to mały rodzinny browarek w Kraslicach u podnóży Rudaw (Krušné hory), blisko Karlowych Warów i przy granicy z Niemcami. Warzą piwo od 2014 r.

    Rotacyjnie warzy dużo ciekawych piw.

    Ich pierwszy saison jest dość ciekawy, bo to jak określają "brown saison". Jeszcze nie piłem ciemnego saisona

    Ekstr. 15%
    Alk. 6,2%
    30 IBU


    Aromat - cierpkie, kwaskowe owoce, nawet ciut owocowego octu, ale tylko na chwilę, potem też palone słody, całość przypomina jeżyny, leśne owoce muśnięte czekoladą. Po ogrzaniu tony palone wyraźniejsze. Właściwie brak korzenności/przyprawowości, minimalny chmiel może przez małą chwilę się pojawił
    Piana - zwarta, jasny beż, dość niewysoka, średnio-trwała, trochę zostaje na szkle
    Barwa - bardzo ciemny brąz, pod światło trochę mahoniowe, zmętnione
    Smak - wyraźna owocowa cierpkość, takie kwaskowe jeżyny, trochę gorzkiej czekolady. Kwasek dominuje, trochę ściąga ale są też tony palone od słodów (być może potęgują odczucie kwasku), jest trochę goryczki, lekko ziemistej, ale przyjemnej. Leciutkie przyprawy pojawiają się na chwilę w tle. Całość zdecydowanie wytrawna.
    Treściwość: jak na ekstrakt średnia

    Ciekawe piwo. Brakuje korzennych atrybutów stylu. Bardziej oceniłbym to piwo jako jakiś sour brown ale/porter Szkoda, że nie jestem fanem, na innych drożdżach smakowałoby mi zdecydowanie bardziej. Doceniam jednak odwagę, bo piwo jest bez pasteryzacji i filtracji.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    #2
    Zdjęcie piwa i strona browaru:

    Na okraji města vznikl rodinný pivovar, jehož název Krušnohor, prozrazuje vlastnosti nového chmelového nápoje a tímto se skalním pivařům splnil jejich sen.
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎