Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Malá Úpa, Horní Malá Úpa 87, Pivovar Trautenberk

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    Czechy, Malá Úpa, Horní Malá Úpa 87, Pivovar Trautenberk

    Położony wysoko, bo na 1045n.p.m. w nowo dobudowanym pomieszczeniu. Wjeżdzając od Polski to pierwszy budynek po lewej stronie. Budynek jest w dalszym remoncie, ale przez brudną szybę od strony ulicy można obejrzeć tanki, oraz w firmowym sklepiku zakupić piwo na wynos.
    Sprzedawane w litrowych pet-ach w cenie: jasna 11-ka 65Kc. polotmave 13-ka 70Kc, oraz 14-ka IPA 85Kc. Jest też zestaw piw w 4 małych ,bączkach, w cenie 140Kc.
    Szklanki, kufle, podstawki, t-shirty również do nabycia na miejscu.
    Piwa bardzo dobre, godne polecenia. Odjeżdżając z pod browaru kątem oka zobaczyłem logo
    Trautenberk przy wejściu do:
    Nejpoužívanější mapový portál v ČR s celou řadou tématických map - základní, turistickou, cyklistickou, dopravní a plno dalších. Nabízí možnost reálného leteckého, panoramatického nebo 3D pohledu. Rozsáhlé množství obsahu, firem a turistických bodů zájmu. Umožňuje vyhledávání, plánování tras, měření a tvorbu vlastních značek.

    Bouda jest niedaleko od browarku, więc całkiem możliwe, że serwują tam lane. Na strone browaru ten lokal jest nie uwzględniony.
    Attached Files
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    #2
    Zapomniałem napisać: sklepik czynny tylko w soboty i niedziele od 10-12 i 13-17.

    Comment

    • pebejot
      Senior
      • 01-2010
      • 1415

      #3
      A pytałeś może kiedy mają otworzyć firmową knajpę?
      Podobno zostały już tylko prace wykończeniowe

      Comment

      • heckler
        Senior
        • 09-2012
        • 1817

        #4
        Nie za bardzo było z kim porozmawiać. Wkrótce, tyle się dowiedziałem.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
          Bouda jest niedaleko od browarku, więc całkiem możliwe, że serwują tam lane. Na strone browaru ten lokal jest nie uwzględniony.
          Tak, serwują, razem z Krakonosem.
          Akurat niedawno przeprowadzałem "badania" i wg. beerborca Trautemberk jest serwowany w kilku miejscach obok browaru:
          - Bouda Malá Úpa (50.74452, 15.82061)
          - Pomezní bouda (50.74611, 15.82211) - tu chyba największa reprezentacja miejscowego browaru, a do tego Rampušák
          - Bowling bar Schimmer (50.74541, 15.82429)
          - SKiMU House (50.74659, 15.82089)
          - Horská bouda Jelenka (50.74187, 15.77773)
          A dalej (Dolní Malá Úpa):
          - Občerstvení U dědka a báby (50.72782, 15.81759)
          - Sokolí boudy (50.72324, 15.81341)

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • heckler
            Senior
            • 09-2012
            • 1817

            #6
            http://www.pivovartrautenberk.cz/kam-na-nase-pivo/ na stronie jest znacznie mniej.
            Najważniejsze że leją zaraz koło browaru.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              10 grudnia otwarcie restauracji w browarze.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • pebejot
                Senior
                • 01-2010
                • 1415

                #8
                Minibrowar odwiedzony w piątek, 13 stycznia.

                Restauracja browaru działa już pełną parą.
                Są dwie sale. Pierwsza, większa połączona z barem, gdzie są tradycyjne stoliki i wysokie blaty tylko dla stojących i druga, mniejsza sala ze stolikami kilku i kilkunastoosobowymi, oraz widokiem na instalację browaru.
                Na pozór miejsca jest dużo, ale już o godz. 13.30 obie sale były w 100% wypełnione narciarzami.

                Oferta piwna bardzo przyzwoita.
                Dane nam było spróbować aż pięciu piw:
                - 11° světlé - 39 kč
                - 12° tmavé - 39 kč
                - 13° polotmavý speciál - 42 kč
                - 14° APA - 49 kč
                - 16° IPA - 55 kč

                Jak widać ceny niestety dość wysokie.
                Jest firmowe szkło i tekturkowe podstawki w cenie 5 kč.

                Restauracja czynna codziennie od 11.00 do 23.00

                Zdjęcia w galerii:





                Last edited by pebejot; 27-01-2017, 11:18.

                Comment

                • heckler
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 1817

                  #9
                  Trzecia wizyta w tym browarze potwierdziła, że browar dalej warzy dobre piwo. W sobotę tym razem spróbowałem tylko jasnej 11-ki, oraz na wynos zakupiłem tmave.
                  Attached Files

                  Comment

                  • heckler
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 1817

                    #10
                    Teraz tak patrzę na paragon i widzę, że przez rok piwo, a przynajmniej ciemne sporo podrożało. Za litrowego pet-ka zapłaciłem 100 Kc.

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2293

                      #11
                      Docierają tu głownie Czesi, dużo cyklistów, nawet regularny autobus od czeskiej strony prowadzi w sezonie dodatkową przyczepkę na rowery.
                      Dla Polaków Przełęcz Okraj to zwykle punkt końcowy przejścia grani Karkonoszy, ale nie ma tu tłumów naszych rodaków.
                      Ładny budynek browaru pasujący do całości zabudowy Małej Upy, wnętrza schludne, nieco może ascetyczne, po wejściu w głównym hallu pachnie ... gumą jak w sklepie rowerowym, to chyba przez wejściową wykładzinę
                      Byłem pod koniec lipca dwukrotnie, ale nie stołowałem się robiąc wyłącznie zakupy na wynos.
                      W porównaniu do tego co pisał pebejot obecnie zamiast 16-tki IPA leją 10-tkę summer ale.
                      W części restauracyjnej piwa lane w cenie między 39 a 49kc za 0,5 l.
                      W sklepiku można kupić piwo z lodówki w litrowych PETach w kształcie dużych granatów- wszystko między 80 a 90kc, można też płacić kartą i złotówkami (między 16 a 18 zł.). Krótkie 3-tygodniowe terminy, bo piwa są niepasteryzowane.
                      Jest trochę firmowych koszulek, kilka rodzajów szkła do zakupu.
                      Pita 10-tka i 11-tka smaczne, summer ale wydawał mi się ciekawszy z przyjemnymi akcentami leśnych owoców.
                      Wizyta na plus i na pewno kiedyś do powtórzenia.

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4566

                        #12
                        Na przełęcz Okraj po raz pierwszy dotarłem pieszo z Karpacza gdy z racji niepełnoletniości oficjalnie piwa pić jeszcze nie mogłem (co wcale nie znaczy, że nie pijałem). Ale wtedy oczywiście browar nie istniał a i przejście na czeską stronę wymagało posiadania dowodu lub paszportu. Gdy po latach opadła "żelazna kurtyna" chodziło się oczywiście na czeską stronę głównie na Krakonoša. A 15.06.2022 po raz pierwszy miałem okazję być w tutejszym browarze. Widać, że są otwarci na turystów bo wielkie napisy od strony granicy na przybudówce pełniącej rolę magazynu browaru, w trzech językach (polski, angielski i niemiecki) informują o jego istnieniu. Od strony ulicy obok wejścia, w przeszklonej suterenie umieszczono tankofermentory (5x30 hl). Można je podziwiać siedząc na zewnątrz przy ławach ustawionych na chodniku lub z wnętrza z sali po prawej od wejścia. Na każdym z napełnionych zbiorników zawieszane są drukowane ceduły z dokładnym opisem piwa jakie się w nim znajduje. Ale resztę browaru (niedostępną dla gości) umieszczono zupełnie z tyłu budynku, a ze względu na stromiznę terenu sporo niżej. 3-naczyniowa warzelnia (z whirpoolem) ma wybicie 30 hl, a oprócz zbiorników wody lodowej i gorącej oraz stacji CIP, znajdują się tu też poziome tanki leżakowe 8x60 hl. Sprzęt pochodzi z firmy Pacovské strojírny.
                        15.06.2022 na kranach było 5 miejscowych piw + Hostivar nealko. Po wędrówce z Karpacza idealnym okazał się

                        - Letní kyseláč 9°, czyli malinowy sour (79 kč). P_stulka, który bywa tu praktycznie corocznie, stwierdził że widzi to piwo w Trautenberku po raz pierwszy i generalnie ten styl. Choć najdroższe ze wszystkich (pomimo niskiego extraktu) świetnie orzeźwiało, kwaśność nie była przesadzona a wytrawne maliny delikatnie zaznaczone. Barwa czerwona, piękna gęsta piana z różowym odcieniem, podane w wysokiej szklance do pszenicy.
                        - Letní ALE 10°, 54 kč. Tu również idealnie gęsta wysoka i mocna piana o mikroskopijnych oczkach, piwo całkowicie mętne, żółta barwa. Pachnie intensywnie chmielowo z nutą trawiastą, dużo chmielu również w smaku, goryczka wyraźna, tak jak i cytrusowe nuty. Podstawa słodowa z nutką ziaren słonecznika. Bardzo smaczne, podane w pokalu.
                        - Světlý ležák 11°, 49 kč. Barwa słomkowo-żółta, mętne, piana super gęsta, nasycona. Aromat słodowo-zbożowo-drożdżowy z trawiastą nutą chmielową. W smaku słodowość w stylu biszkopta, trochę owocowości brzoskwiniowo-mirabelkowej, fajna chmielowa goryczka utrzymująca się na podniebieniu. Fajne piwo, podane w kuflu.
                        - APA 14°, 62 kč. Ciemnopomarańczowe, mętne, piana niższa, bąbelki trochę większe ale gęsta i ładnie ścieląca szkło. Aromat zaskakująco mocno brzeczkowo-słodowy. Podobne odczucia smakowe - biszkopty i brzeczka, goryczka obecna ale spodziewać by się można wyższej, trochę brakuje też wyraźniejszych nut chmielowych czy cytrusowych. Średnio mi podeszło. Tu również pokal.
                        - Polotmavý ležák 13°, 55 kč (nie piłem).

                        Jak widać szkło firmowe jest w kilku rodzajach do odpowiednich rodzajów piw, podkładki dostępne na stołach.
                        Sklepik przy wejściu dobrze zaopatrzony, PET-y "bąbki" 1 l w cenach 98-158 kč, są też zestawy 4-paków z "bączkami" za 220 kč. Poza tym oczywiście szkło, gadżety, koszulki, bluzy.
                        Oczywiście jest możliwość noclegów, jednak tanio nie jest. Da się obniżyć ceny przy wcześniejszych rezerwacjach dla większej rodziny z użyciem dostawek i własnych śpiworów co praktykował P_Stulka.
                        Warto wpadać, fajne miejsce, piwa w większości dobre, zmieniające się sezonowo.

                        Na fotkach: 1. Budynek browaru od frontu, za szybami tankofermentory 2. Tankofermentory 5x30 hl od strony wejścia 3. Tanki leżakowe 60 hl 4. Zbiornik wody gorącej 5. Stacja sanitacyjna CIP

                        Click image for larger version

Name:	DSC05401.JPG
Views:	248
Size:	40,4 KB
ID:	2328176Click image for larger version

Name:	DSC05402.JPG
Views:	228
Size:	28,5 KB
ID:	2328177Click image for larger version

Name:	DSC05414.JPG
Views:	223
Size:	32,1 KB
ID:	2328178Click image for larger version

Name:	DSC05416.JPG
Views:	212
Size:	24,1 KB
ID:	2328179Click image for larger version

Name:	DSC05415.JPG
Views:	216
Size:	26,1 KB
ID:	2328180

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4566

                          #13
                          ... 6. Sala restauracji z barem 7. Letní kyseláč 9° 8. Letní ALE 10° 9. Světlý ležák 11° 10. APA 14°

                          Click image for larger version

Name:	DSC05407.JPG
Views:	249
Size:	38,2 KB
ID:	2328182Click image for larger version

Name:	DSC05403.JPG
Views:	221
Size:	71,0 KB
ID:	2328183Click image for larger version

Name:	DSC05408.JPG
Views:	237
Size:	76,3 KB
ID:	2328184Click image for larger version

Name:	DSC05409.JPG
Views:	218
Size:	82,1 KB
ID:	2328185Click image for larger version

Name:	DSC05410.JPG
Views:	231
Size:	67,8 KB
ID:	2328186

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎