Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Witbier Red

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zamkowy, Witbier Red

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • GSE
    Senior
    • 10-2002
    • 424

    #2
    niezłe kwaskowe piwo ze świetnym porzeczkowym posmakiem. piłem w knajpie i nie bardzo mogłem się skupić na degustacji, ale pamiętam, że mocno przeszkadzała mi nieprzyjemna nuta ścierkowo-kanalizacyjna w aromacie..

    BTW: 11,6% BLG, 5,0% Alko
    Last edited by GSE; 08-11-2016, 22:30.

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czerwony, trochę jak rozwodniony kompot z czerwonych owoców - może truskawek, zamglony. [4]
      Piana: Średnio-niska, nieduże pęcherzyki, umiarkowanie trwała, delikatnie firankuje. Mogłoby być lepiej jak na lekkie pszeniczne piwo. [3]
      Zapach: Kolendra, owocowo-porzeczkowy, średnio intensywny ale przyjemny. [4]
      Smak: Umiarkowana porzeczkowo-owocowa kwaskowość, pszeniczny słód, kolendra, troszkę cytrusów, trochę wodniste, wytrawne, niska goryczka. [3.5]
      Wysycenie: Dość wysokie - mogłoby być troszeczkę niższe. [3.5]
      Opakowanie: Ładna etykieta w stylu Browaru Zamkowego, komplet informacji. [4.5]
      Uwagi: Ciekawe kwaskowe piwo, choć jak dla mnie ma za mało ciała, ale po za tym to w porządku. Warka do 08.04.2017.

      Moja ocena: [3.7]

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GSE Wyświetlenie odpowiedzi
        niezłe kwaskowe piwo ze świetnym porzeczkowym posmakiem. piłem w knajpie i nie bardzo mogłem się skupić na degustacji, ale pamiętam, że mocno przeszkadzała mi nieprzyjemna nuta ścierkowo-kanalizacyjna w aromacie..

        BTW: 11,6% BLG, 5,0% Alko
        W tym przypadku, parametry zgłaszamy wykrzyknikiem
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • GSE
          Senior
          • 10-2002
          • 424

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
          parametry zgłaszamy wykrzyknikiem
          to zmieńcie opis, bo teraz po kliknięciu jest "Ten formularz służy do zgłaszania administratorom i moderatorom postów: niezgodnych z regulaminem / noszących znamiona spamu / obraźliwych / etc.", czyli nic związanego z parametrami piwa

          Comment

          • melor
            Senior
            • 04-2006
            • 364

            #6
            aromat: kwaskowy, przypomina aromat kwaśnych piw. Bardzo przyjemny
            kolor: różowy
            piana: mała
            smak: Hmm. Jakbym próbował tego piwa w ciemno to bym powiedział że to jakieś berliner weisse, czy też Kwas Alfa... Witbiera to nie przypomina. Co nie znaczy że piwo jest niedobre! Bardzo mi smakuje.
            W smaku dominuje kwaśność - pewnie od porzeczek i cytryn, ale jakbym nie wiedział co pije, to byłbym przekonany, że to jakiś kwas na Lactobacillus. Jeśli tu naprawdę nie ma bakterii - to szacun dla browaru że udało im się uzyskać taki smak. Dodatków (cytryna, kolendra, porzeczka) nie czuć, lub nie da się wyodrębnić ich ze smaku. Ale ogólnie piwo jest dobre, orzeźwiające i pijalne.
            7/10

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #7
              Mimo, że żonie nie przypadło do gustu, wg. mnie nie jest tak do końca złe. Nie podobał mi się jakiś mleczny, czy wręcz jogurtowy aromat, ale na szczęście nie za męczący.
              Piwo jest dość mocno nagazowane, ale poza wspomnianymi zaskoczeniem dla mnie jest, że nie jest bardzo kwaśne. Daleko mu (z kwaśnością) do lambików przez co wydaje się mimo wszystko słodkawe. Niemniej po 1,5 miałem już dość. To nie jest piwo dla mnie. Na lato jednak będzie dobrą alternatywą.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎