Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [Krewni i Znajomi] Co tu się wyprawia?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gryf, [Krewni i Znajomi] Co tu się wyprawia?

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, śladowo opalizujący. [4]
    Piana: Białokremowa, wysoka, bardzo drobna i trwała. [4]
    Zapach: Słód, karmel, lekki powiew owoców. Prosty, ale mi się podoba . [4]
    Smak: Delikatna goryczka, lekko pestkowa taka, karmel, jakieś ślady owoców. Goryczka jednak dominuje. [4]
    Wysycenie: Wysokie. [4]
    Opakowanie: Nie chwytam myśli przewodniej takich etykiet. Ale jakość wykonania wysoka. [3.5]
    Uwagi: Ciekawe piwo. Niby lekkie, a treściwe. No i... smaczne.

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • GSE
      Senior
      • 10-2002
      • 424

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: brunatno-miedziany, mocno opalizujący [4]
      Piana: drobnoziarnista, średnio obfita [3.5]
      Zapach: mało intensywny, kwaskowaty, czerwone owoce (truskawka, porzeczka), ciasteczka, toffi - raczej przyjemny [4]
      Smak: lekkie, pijalne, czyste i rustykalne, trochę wodniste; kwaskowość i tępa, krótka goryczka, którą kontruje dominująca słodycz; czy "szalone norweskie drożdże robią to, co nie śniło się piwowarom"? szału tu nie ma: na początku czułem jakąś dynię, później subtelne białe winogrona i pomarańczowe albedo. po ogrzaniu i dolaniu osadu te smaki się wzmocniły [4]
      Wysycenie: zdecydowanie za duże [2]
      Opakowanie: na pewno oryginalny koncept - zdjęcie znajomej osoby (akurat laski z krótkimi włosami zdecydowanie nie są w moim typie, ale Dagna Jędrzejczak z etykiety podobno jest żoną jakiegoś założyciela browaru), prostota, estetyzm (biel, jeden kolor i czarne napisy) [3.5]
      Uwagi: warka 20 04 2017; trzecie polskie komercyjne piwo zrobione przy użyciu drożdży kveik (blend różnych saccharomyces, czyt. "kwaik"), w stylu zbliżonym do Norwegian Farmhouse; pasteryzowane, zapewne po doświadczeniach z poprzednim piwem; nie wiedziałem czego się spodziewać, nie wyrwało mnie z butów, ale chyba warto spróbować ten wynalazek

      Moja ocena: [3.825]

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: sycylijskiej pomarańczy, lekkie zamętnienie [4.5]
        Piana: ecru, drobna, zwarta, bardzo mocna, utrzymuje sie do samego końca [5]
        Zapach: leciutki ale miły, pomarańczowo-cytrusowy zapach, gdzieś w dali trochę słodu czuć [3.5]
        Smak: pełne, treściwe, dominuje cytrusowo-kwaskowata goryczka, momentami pestkowa, krówkowe akcenty, solidna podbudowa słodowa, piwo bardzo dobrze zbalansowane [4.5]
        Wysycenie: jak dla mnie bez zarzutu [5]
        Opakowanie: etykieta zbyt jasna, wszystko się zlewa, słabo czytelna, gładki kapsel [3.5]
        Uwagi: ogólnie piwo zrobione bardzo dobrze, dawno tak nie widziałem w szkle tańczyć bąbelków jak w tym piwie, smakowało mi się z drobnym ale

        Moja ocena: [4.175]
        Attached Files
        Last edited by becik; 20-12-2016, 20:34.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎