Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kamionka, [Golem] Lilith

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kamionka, [Golem] Lilith

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
    Piana: Beżowa. Niezbyt wysoka ale zwarta i utrzymująca się warstewką na powierzchni. [4]
    Zapach: Intensywne kakao, czekolada, prażony jęczmień, lekkie nutki suszonych owoców. [4.5]
    Smak: Gładkie, gęste, ciężkie. Gorzka czekolada, mączka kakaowa na podniebieniu, przyprawowo gryzące. Goryczka wysoka, czekoladowa, dobrze kontrująca słodycz. Lekkie rozgrzewanie w przełyku poza tym alkohol bardzo dobrze ukryty. [4]
    Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
    Opakowanie: Fajna etykieta, niedokładny skład. [4]
    Uwagi: Warka 12.2018 Bardzo przyjemne piwo. Jeden z lepszych polskich RISów. Ciekawe jak się zestarzeje.

    Moja ocena: [4.225]
    Attached Files
    Last edited by Dzoshu; 25-11-2016, 23:03.

    Comment

    • Livres
      Senior
      • 04-2012
      • 324

      #3
      Kawał rasowego, klasycznego i mocno palnego RISa. Bez dodatków, bez leżakowania w drewnie. Można? Można.

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
        Piana: Niska, beżowa, niezbyt trwała. [3.5]
        Zapach: Ciasto czekoladowe, likierowy, nikły. [4]
        Smak: Palony, gorzka czekolada, kawa, likierowy. Potem długi palony posmak i taka sama goryczka, średnia, długa. Na koniec nuty popiołowe. Czuć moc. [4.5]
        Wysycenie: Zero. [4]
        Opakowanie: Butelka tzw. bączek, kapsel czarny, etykieta ujdzie, minus za brak szerszego opisu. [3.5]
        Uwagi: Gęste, esencjonalne piwo. Na mój gust idealne do leżakowania, paloność jest jeszcze zbyt silna. Czuć jego moc, lekko pali w przełyk, ale nie ma żadnych nut spirolowych. Porządne piwo, ale jeszcze zbyt młode.

        Moja ocena: [4.15]

        Comment

        • Dukat_WSI
          Senior
          • 03-2015
          • 781

          #5
          Na uwagę zasługuje fakt, że Golemy dały cenę dla ludu.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19166

            #6
            Gęste, czarne jak smoła piwo. Piana słaba, ciężka do utworzenia przy nalewaniu. Niskie nasycenie. Aromat cudowny, gorzkiej czekolady z rodzynkowym nadzieniem. Na pierwszym planie jednak palone nuty. W smaku wytrawne z posmakiem gorzkiej czekolady. Finisz trochę zbyt (jak dla mnie) wytrawny, suchy. Zbyt męczący. Rozgrzewające, choć alkohol dobrze schowany. Przypomina mi domowe RISy. Duży plus za małą kwasowość, bo przy tej ilości słodów palonych musiała być korygowana.

            Comment

            • Dukat_WSI
              Senior
              • 03-2015
              • 781

              #7
              Świetny RIS. Czekoladowy, ułożony, aksamitny, z nutami kawy zbożowej, gładki, w sam raz wysycony i z w miarę trwałą pianą (piłem z kranu). Do tego strasznie pijalny, w ogóle nie czuć jego mocy. Rewelacja!

              P.S. Golemy, róbcie co jakiś czas kolejną warkę na takim samym poziomie!

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
                Piana: Całkiem obfita, ciemnobrązowa drobne i średnie pęcherzyki, trwała, słabo zdobi szkło. [4.5]
                Zapach: Ciemne słody: palony, kawowy, do tego suszone owoce, prosty, ale przyjemny. [4]
                Smak: Wyraźnie (s)palony ze sporą dawką gorzkiej czekolady, pełny, słodkawy, z leciutkim kwaskiem, wysoka palona goryczka, odrobina suszonych owoców, lekko popiołowy. [4]
                Wysycenie: Poniżej średniego, odrobinę za wysokie. [3.5]
                Opakowanie: Prosta, ładna, skład niepełny(ale pewnie nie byłoby nań miejsca). Z ciekawostek w składzie palone żyto i pszenica. [4]
                Uwagi: Smaczne piwo, choć według mnie przesadzono z palonymi słodami. W porównaniu do wersji Bourbon BA pojawiły się suszone owoce, ale za to słabiej pachnie. Warka 12.2018.

                Moja ocena: [4.075]

                Comment

                • grodek
                  Senior
                  • 06-2015
                  • 527

                  #9
                  Obfita, beżowa, drobnopęcherzykowa piana. W aromacie gorzka czekolada, kawa, nuty zbożowe i palone. W smaku bardzo solidne, treściwe. Dominuje gorzka czekolada z dodatkiem kawy, nutą wanilii oraz posmakiem słodów palonych i odrobiną drewna. Goryczka wyczuwalna, lecz nie przesadzona. Posmaki palone stonowane, dające lekko wytrawny, kwaskowaty finisz. Alkohol dobrze ukryty, wyczuwalny jedynie przez niewielkie rozgrzewanie w przełyku. Butelka o pojemności 0,33L, termin do 12.2018. Bardzo dobre, złożone piwo, wypite z dużą przyjemnością.
                  604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎