Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Waszczukowe] Janusz Moczywąs

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Waszczukowe] Janusz Moczywąs

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty mętny. [4]
    Piana: Biała, bardzo drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
    Zapach: Słód, chmiel,i delikatne owoce w tle. [4]
    Smak: Chmiel z lekką łodygową goryczką, delikatne owoce i ślad słodowy. [3.5]
    Wysycenie: Średniowysokie. [4]
    Opakowanie: Pite w Loco Mexicano, pokal browaru, bez wafla... [3.5]
    Uwagi: Całkiem fajne piwo, w sam raz do moczenia wąsa, chociaż nieco zbyt łodygowe.

    Moja ocena: [3.725]

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasne złoto, za bardzo mętne. [3.5]
      Piana: Biała, średniowysoka, dosyć trwała na finiszu, słabo znaczy szkło. [3.5]
      Zapach: Słodowy, siarkowy, ale jakoś nawet przyjemnie, wyraźnie zbożowy z pikantnym i przyprawowym chmielem ( to pewnie od niemieckiego chmielu Herkules). [4.5]
      Smak: Bardzo gładkie, dobrze zbalansowane między słodem a chmielem, może odrobinkę w stronę chmielu. Czyste w odczuciu, pozbawione owoców, lekko słodkie ( zboże) i z narastającą goryczką o trawiastym i ziołowym profilu. [4.5]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Piwo w stylu dortmunder export powinno raczej nazywać się Helmut Moczywąs...
      Skład pełny, kapsel firmowy. Na etykiecie jakiś stary Germaniec w prusackim zaciągu, źle mi się kojarzy... [3]
      Uwagi: Bardzo smaczne piwo, tylko słód i chmiel ... i to starczy, żeby przyjemnie spędzić wieczór.
      Najlepiej spożyć przed: 14.05.2017.

      Moja ocena: [4.25]
      Last edited by DariuszSawicki; 05-12-2016, 19:25.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
        ...jakiś stary Germaniec w prusackim zaciągu...
        Prusackim??? Bo gdyby był w pruskim, to pewnie dziedzic... .

        Comment

        • michael50
          Senior
          • 06-2013
          • 325

          #5
          Jakiś czas temu spróbowałem "Grażyny sprężyny", więc pomyślałem, że może dziś skuszę się na "Janusza". Ogólnie piwo nie było złe. Podobnie, jak pisali poprzednicy, za wiele się w nim nie ukrywa, zarówno zapach, smak, jak i całościowe wrażenia są na poziomie poprawnym, może troszkę ponad program wyczuwa się mocniejszą, niż zwykle goryczkę, ale to tylko tyci,tyci... Wypiłem wieczorem bez skrzywienia. Jeśli ktoś potrzebuje zwykłego, normalnego, niewyszukanego piwa na spokojny wieczór, polecam wybrać Janusza.
          Attached Files
          Last edited by michael50; 27-05-2017, 10:33.

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Piwo mętne, żółte, złote. Chyba za mętne. [3]
            Piana: Średnia / mała, biała. Początkowo trochę dużych baniek na powierzchni. Średnio trwała. [3.5]
            Zapach: Ładny zapach chmielu. Chmiel przyprawowy, trawiasty, leciutka żywca, trochę owoców. Lekko słodkawy, coś z karmelu. [4]
            Smak: Słodowość i mocny chmiel lekko trawiasty, ziołowy z odrobiną żywicy. Chmiel dominuje. Goryczka umiarkowana / silna. Trochę zalegająca. Prosty smak, "nieperfumowany chmiel" i słód. [4]
            Wysycenie: Średnie, pasujące do piwa. Trwałe. Bąble średnie. [4.5]
            Opakowanie: Brzydka grafika, nazwa słaba. Opakowanie ratuje staranne wykonanie, parametry i kapsel firmowy. [3.5]
            Uwagi: Piwo było dobre. Nie podejmuję się określenie na ile stylowe, bo styl Dortmunder Export jest dla mnie dość egzotyczny.

            Moja ocena: [3.9]
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎