Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Clock, Clock Tekutý Kapřík 2017

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    Clock, Clock Tekutý Kapřík 2017

    Coraz trudniej nadgonić mi za nowościami tego browaru, szczególnie że na okres adwentowo-świąteczny uwarzono kolejne sezonowe piwa w tym

    Tekutý Kapřík czyli... ciekły karpik

    Nie chodzi o to, że piwo uwarzono z karpia, tylko może zastąpić karpia na świątecznym stole

    Jest to saison, 13%, 5,9% alk., z żateckimi chmielami. Obok słodu jęczmiennego użyto również orkiszu.
    35 IBU

    Aromat - łagodny, jednak dość specyficzny. Na początku lekka korzenność, ale bardziej ziemistość, nie intensywna, wraz z łagodnymi tonami owoców przypomina mi... świeżą marchewkę też tony zbożowe
    Piana - umiarkowanie wysoka, dość trwała, zostawia koronkę
    Wysycenie - łagodne, troszkę podszczypuje, mogłoby być ciut wyższe
    Barwa - słoma, lekko mętna
    Wysycenie - łagodne, delikatnie podszczypuje
    Smak - na początek wyraźna korzenność, trochę goryczki przyprawowo-chmielowej. Ne ecie dodają, że w smaku występują też lekkie tony słomy... nieco różnię się dietą z parzystokopytnymi, słomy nie jadam, więc trudno mi się ustosunkować... są jeszcze owoce, lekko słodkie, dość lekkie ale mięściste, trochę jak dynia, przetwory z pigwy, Finisz wytrawny, korzenny
    Treściwość - pełne

    Ciekawe piwo, ale brakuje mi trochę trochę cierpkiego, owocowego zacięcia, wtedy byłoby bardziej żywe a tak niewiele się dzieje.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    Foto:
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎