Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] Saint No More 2016

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gościszewo, [AleBrowar] Saint No More 2016

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny z brązowymi refleksami. [4.5]
    Piana: Średnio obfita, w kolorze ecru, umiarkowanie trwała, lekko zdobi szkło. [3.5]
    Zapach: Umiarkowanie kokosowy, w tle odrobinę ciemnych słodów(chyba konkretniej kawa, ale ciężko mi to jednoznacznie stwierdzić), średnio intensywny, ale przyjemny. [3.5]
    Smak: Gorzka czekolada, troszkę kokosa, wytrawny, lekki kwasek, średnia ziołowa goryczka(odrobinę za wysoka), lekko ściągająca. Co najwyżej średnia pełnia. [3.5]
    Wysycenie: Trochę za wysokie. [3]
    Opakowanie: Ładna etykieta z kompletem informacji. [4.5]
    Uwagi: Przeciętne, choć dość pijalne piwo. Otwierałem je dość ciepłe, tak ze 2 godziny po wyjęciu z lodówki, a aromat był średnio intensywny - w niższej temperaturze może być go mało, ale najważniejsze że był przyjemny, choć dość ubogi. Muszę(bo kupiłem 3 butelki w ciemno) to piwo powtórzyć w zalecanej temperaturze. Warka do 06.03.2017.

    Moja ocena: [3.575]
    Last edited by rafalek21; 18-12-2016, 06:09.

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      W zalecanej temperaturze zdecydowanie lepsze, aromatu nie brakowało, w smaku wydawało się gładsze, goryczce nie mam nic do zarzucenia.

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny brąz, nieprzejrzyste. [4]
        Piana: Niezbyt obfita, trwała, oblepia szkło. [4]
        Zapach: Czekolada, zboże. Kokos na granicy autosugestii. Przyjemny ale nie porywający. [4]
        Smak: Umiarkowanie słodkie, kawowe. Tutaj kokos bardziej wyczuwalny chociaż też na niskim poziomie. Goryczka wysoka, łodygowa, długa. [3.5]
        Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
        Opakowanie: Jak zwykle zgrabna etykieta i dokładny skład. [5]
        Uwagi: Warka 6.03.17 Wypite z przyjemnością ale spodziewałem się czegoś słodszego z bardziej zaakcentowanym kokosem i mniej agresywną goryczką.

        Moja ocena: [3.875]
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 24-12-2016, 01:12.

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          Gęste i czekoladowe. W tych 2 słowach zamknąłbym opis tego piwa. Gorzka czekolada przeważa w zapachu i smaku, poza tym w tle kawa i przypalony karmel. Kokos prawie niewyczuwalny. Wypiłem ze smakiem, ale liczyłem na więcej.
          Last edited by Pinio74; 05-01-2017, 19:40.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #6
            Warka: 06/03/2017 pite 12/01/2017

            Piana: jak widać plus do tego trwała.
            Aromat: głównie palony i czekoladowy z nuteczką wody kokosowej.
            Smak: spora paloność i kakao. Trochę czarnej kawy. W tle lekka oleistość czy śliskość znane z wody kokosowej. Leciutki posmak owej wody ze świeżego kokosa.

            Uwagi: po pierwsze to nie porter a pełnoprawny i treściwy stout. Po drugie jeśli ktoś szuka kokosa w formie suszonych wiórek czy bounty to źle trafił. Moim zdaniem jest kokos, lecz raczej przypomina wodę pitą wprost z młodego orzecha.
            Jeśli nie trybisz o jakim kokosie piszę to szukaj foty na moim profilu FB lub Insta
            Ogólnie to bardzo dobry lekko kremowy dość wyraźnie palony i odrobinę kwaskowo kawowy stout (choć zasyp tego nie potwierdza)
            Polecam, ale nie napalajcie się na wiórki kokosu w czekoladzie
            Attached Files
            Last edited by dlugas; 14-01-2017, 11:00.
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
              Piana: Średnia, lekko beżowa, trwała. [4]
              Zapach: Opiekany z nutą kokosa. Słaby. [3.5]
              Smak: Palony, opiekany, gorzka czekolada, kwaskowy, na koniec palono-ziołowa goryczka, średnia/wysoka, długa. [4]
              Wysycenie: Niskie/średnie. [4]
              Opakowanie: Jak to u nich, styl nie mój, ale doceniam pracę grafika. Kapsel firmowy. [4]
              Uwagi: Kokos niestety wyczuwalny tylko w zapachu, który i tak jest słaby. Dość wytrawne, palono-opiekane, goryczkowe, bardziej przypomina stout niż porter. Można wypić, pomijając kokosa i niestylowość jest ok.

              Moja ocena: [3.85]

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brunatny nieprzejrzysty, jak to skorupa kokosa . [4]
                Piana: Beżowa, bardzo drobna, ale niewysoka i nietrwała. [3]
                Zapach: Karmel, kawa, suszone owoce daleko. Kokosa nie czuję. [4]
                Smak: Gorzka czekolada, karmel, praliny. Raczej wytrawny niż kokosowy, ale dla mnie to plus. [4]
                Wysycenie: Niskie. [4]
                Opakowanie: Może jednak należało pokusić się o bardziej zindywidualizowaną etykietę...? [3.5]
                Uwagi: Całkiem fajny "kokosowy porter", na szczęście kokosa w zasadzie nie wyczułem. No, może na granicy sugestii... .

                Moja ocena: [3.875]

                Comment

                • von_scheisse
                  Senior
                  • 02-2012
                  • 488

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnobrązowe. W kieliszku nieprzejrzyste. [4.5]
                  Piana: Całkiem obfita, drobna, gęsta i trwała. Redukuje się do cienkiej warstwy, zostawiając ładny lejsing. [4]
                  Zapach: Czekoladowy, trochę jakby mleczny (czyżby diacetyl?). Po ogrzaniu zaczyna przypominać czekoladkę z nadzieniem kokosowym. [4]
                  Smak: Czekoladowy, kawowy, jakby trochę mleczny - ale to może być ten kokos. Z tym że nie taki świeży, znany np. z dostępnej w sprzedaży wody kokosowej, ale raczej w typie wiórków kokosowych. Piwo jest trochę wodniste. Na finiszu wyraźna, trochę zalegająca goryczka. [3.5]
                  Wysycenie: Lekko podwyższone. Mogłoby być ciut niższe. [3.5]
                  Opakowanie: Opakowanie niezłe, etykietowa postać została ciekawie przedstawiona. Nie do końca odpowiada mi natomiast kolorystyka, ale to kwestia gustu. Na etykiecie komplet informacji [4]
                  Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 06.03.2017

                  Moja ocena: [3.8]
                  Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                  http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                  https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎