Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Wrężel] Paradise Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Wrężel] Paradise Pale Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • nietzschee
    Senior
    • 07-2016
    • 319

    #2
    Wygląd: kolor złocisty, mętne i to bardzo, piana kremowa, drobna, dosyć trwała, nie jakaś szałowa, ładny lacing.
    Zapach: ziołowy, żywiczny, grejpfrutowy, cebula, nafta, winigrono, jakiś specjalnie paradajsowy nie jest.
    Smak: W smaku już czuć kiwi, bo nie sądzę by to z chmieli, jest delikatne mango i w ogóle owoce tropikalne, winogrono, grejpfrut, albedo cytryny, lekka żywica, lekka też cebula, no dobra, cebula jest konkret (pewnie z mosaic), ale tak nie dominuje jak w Tropical Little, tu dominują owoce, wydaje się dosyć pełne, a na pewno jest bardzo puszyste i lekko wyklejające, czuć goryczkę (pewnie ma to 40 IBU), ale jest bardzo krótka, wyraźny czerstwy chleb i lekka zbożowość. Bardzo ułożone, gładkie piwo, owocowe, niezmiernie pijalne.
    Attached Files

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brzoskwiniowy, bardzo mętne. [3]
      Piana: Kremowa, drobna, niezbyt wysoka, ale całkiem trwała. [3.5]
      Zapach: Kiwi, cebula i trochę zboża a właściwie siana. [3.5]
      Smak: Bardzo owocowe i orzeźwiające piwo, goryczka średnia, cytrusowa, trochę zaczyna zalegać, ale przyjemnie. Sporo słodu, wodniste nie jest. [4]
      Wysycenie: Średnie w stronę niskiego. [4]
      Opakowanie: Mało rajskie kolory, powinno tu być przynajmniej trochę zieleni. Pełny skład i firmowy kapsel. Na minus tekst: wyprodukowano w Unii Europejskiej. [3]
      Uwagi: Smaczne piwo, dodatki ( kiwi i mango ) nie dominują, końcówka odrobinę za cebulowa ( pewnie Mosaic), jednak wypiłem z przyjemnością. Warka do 20.07.2018.

      Moja ocena: [3.675]

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Mocno mętny, pomarańczowy albo jak to zauważył DariuszSawicki - brzoskwiniowy. [3]
        Piana: Co najmniej średniowysoka, niejednolita, niespecjalnie trwała, słabo zdobi szkło. [3]
        Zapach: Mango, lekka cebulka i nafta, kiwi słabo(pewnie nie zgadłbym, bez przeczytania składu) - przyjemny, szczególnie po ogrzaniu. [4]
        Smak: Umiarkowanie słodowo-zbożowe, tropikalne owoce, trochę nafty, nieco cytrusowo-grejpfrutowe goryczka średnia, jakby od skórki mango, średnio zalegająca. Całkiem wytrawne, dość pełne, pod koniec zaczyna minimalnie piec w przełyku(wydaje mi się, że to przez dodatek soku z mango, ale mogę się mylić). [3.5]
        Wysycenie: Średnie - pasuje. [4]
        Opakowanie: Prosta etykieta, mogłaby być trochę bardziej kolorowa, sporo informacji, brakuje tylko informacji, o tym że było uwarzone w browarze Zarzecze, kontra mało czytelna przez miszmasz czcionek. [3]
        Uwagi: Całkiem smaczne piwo, z sokiem nie przesadzono. Warka do 13.09.2018 z Lidla.

        Moja ocena: [3.6]

        Comment

        • slyboots
          Senior
          • 03-2014
          • 292

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: pomarańcza z czarną herbatą bardzo mętne [5]
          Piana: Bardzo szybko zanika do zera [1]
          Zapach: Mango, cytrusy, żywica, kiwi ? [3.5]
          Smak: Słodkie, żywica, cytrusy, mango, goryczka bardzo mi się podoba - wpierw słodycz soku a pozniej uderzenie goryczki Uwielbiam , treściwe i pełne [4.5]
          Wysycenie: Średnie, poprawne [5]
          Opakowanie: Podoba mi się, ładny papier użyty do nadruku etykiety, kolorystyka rzucajaca sie w oczy, dobry opis, czcionkę na kontretykiecie trochę trudno się czyta [4]
          Uwagi: Warka: 14.09.2018

          Ekstr. 14,0 stopni plato
          Alk. 5,6% obj.
          IBU: 40

          Chmiel: Chinook, Mosaic
          Owoce: Kiwi, Mango
          Srożdze: Us-05
          Słody jęczmienne: Pale Ale
          Słody Pszeniczne: pszeiczny jasny, Słody żytnie: żytni

          Bardzo fajne połaczenie Piwa cytrusowo-żywicznego z sokiem mango-kiwi.
          Jestem zachwycony. Ta słodycz soku cytrusowego przy pierwszym łyku i przejście w goryczkę są dla mnie bardzo przyjemnym doznaniem.

          Polecam bardzo bardzo !
          Pozdrawiam

          Moja ocena: [3.825]
          Attached Files
          Last edited by slyboots; 18-10-2017, 19:13.

          Comment

          • otvirak
            Senior
            • 04-2005
            • 764

            #6
            eu ojtam ojtam

            Na minus tekst: wyprodukowano w Unii Europejskiej. [3]

            Nie rozumiem, skąd ocena 3,0:
            - czy PT Kolega uważa, że nie wyprodukowano w UE/EU?
            - czy ideologia/przekonania mają wpływać na ocenę produktu (piwa)?
            - wtf?
            Tak tylko pytam, bo piwo smaczne
            niepoprawny czechofil


            Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
            WISŁA MISTRZ!

            Comment

            • kaczka116
              Senior
              • 10-2015
              • 1350

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika otvirak Wyświetlenie odpowiedzi
              Na minus tekst: wyprodukowano w Unii Europejskiej. [3]

              Nie rozumiem, skąd ocena 3,0:
              - czy PT Kolega uważa, że nie wyprodukowano w UE/EU?
              - czy ideologia/przekonania mają wpływać na ocenę produktu (piwa)?
              - wtf?
              Tak tylko pytam, bo piwo smaczne
              Bo tutaj są ortodoksi i dla nich np piwo Atak chmielu to piwo z browaru na Jurze a nie Pinty
              Nie mów hop zanim nie nachmielisz
              Untappd

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Nasycony złoty, zamglony. [4]
                Piana: Biała, drobna, dość wysoka, ale niezbyt trwała. [3.5]
                Zapach: Kwaśne cytrusy, a nawet powiew fermentacyjny. [3]
                Smak: Goryczka, dość intensywna, w tle cytrusy, zarówno wytrawny grejpfrut, jak i słodsza pomarańcza. Oleistość. [4]
                Wysycenie: Dość wysokie. [4]
                Opakowanie: Czerwono-pomarańczowa eta, na niej (roz) gwiazda i inne "tropikalne" atrybuty. [4]
                Uwagi: Całkiem smaczne, dość treściwe piwo. Fajnie weszło w jeden z ostatnich dni babiego lata...

                Moja ocena: [3.6]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎