Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bytów Browar Kaszubski, [Olimp] Bacchus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bytów Browar Kaszubski, [Olimp] Bacchus

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
    Piana: Niezbyt obfita ale zwarta, oblepia szkło. [4]
    Zapach: Czekolada, nutki winne w stylu porto. Przyjemny, niezaprzeczalnie winogronowy. [4]
    Smak: Gęste, lepiące, umiarkowanie słodkie, winne. Czekolada, winogrona. Goryczka wysoka, długa, łodygowa. Lekkie pieczenie podczas przełykania. [4]
    Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
    Opakowanie: Fajna etykieta, dokładny skład. [4.5]
    Uwagi: Warka 10.12.2018 Bardzo ciekawe, zgrabnie łączące elementy wina i stoutu. Całokształt przypomina trochę winnego grzańca.

    Moja ocena: [4.075]
    Attached Files
    Last edited by Dzoshu; 20-01-2017, 23:06.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brunatny nieprzejrzysty - jednak jak RIS, a nie jak wine... [4]
      Piana: Beżowa, bardzo drobna, niewysoka i niezbyt trwała. [3.5]
      Zapach: Karmel, wino, suszone owoce, alko. [4]
      Smak: Oleistość, karmel, alkohol, susz, nawet chyba ślad podwędzany, jednak wytrawna goryczka. [4]
      Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [4]
      Opakowanie: Bączek (ech, sentyment posiadam... ), zalakowany (na szczęście - gumą) kapsel, subtelna w dotyku, aksamitna eta. Sam Bacchus jakoś wizualnie subtelny mniej. [4]
      Uwagi: Czasem lubię wypić takie poważne piwo, choć trochę obawiałem się połączenia "wine" z "russian", bo tu mi zawsze wychodziło wino z ziemniaków .

      Moja ocena: [3.95]

      Comment

      • von_scheisse
        Senior
        • 02-2012
        • 488

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarne, nieprzejrzyste. [4.5]
        Piana: Początkowo tworzy się niemrawo, jednak przy agresywnym nalewaniu efekt jest naprawdę niezły. Umiarkowanie obfita, gęsta drobna, brązowawa. Bardzo trwała. Zostawia bardzo ładny lejsing. [4]
        Zapach: Kawowy, czekoladowy. Sporo nut charakterystycznych dla risów. Chmielowości nie ma. Gdzieś na granicy autosugestii mamy muśnięcie owoców, które staje się ciut intensywniejsze po mocnym ogrzaniu trunku. [4]
        Smak: Bacchus jest piwem bardzo treściwym, ale nie słodkim ulepkiem. Płatki owsiane dały wyraźną aksamitność i naprawdę wysoką pełnię. W smaku mamy bardzo dużo gorzkiej czekolady oraz sporo kawy. Delikatna winna owocowość pojawia się daleko na finiszu i wzmaga się wraz z ogrzewaniem piwa. Goryczka przede wszystkim palona, umiarkowana. [4]
        Wysycenie: Umiarkowane w kierunku niskiego. Dobrze podpasowane. [4.5]
        Opakowanie: Bacchus został nalany do butelki 0,33 l zwanej bączkiem - jej szyjka wraz z kapslem została oblana czymś a'la woskiem, ale nie takim twardym, ale miękkim, plastycznym i niekruszącym się. Etykieta ładna, z kompletem informacji. [4.5]
        Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 10.12.2018 r.

        Moja ocena: [4.075]
        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Piwo jest smolisto czarne, sprawia wrażenie gęstego. [4.5]
          Piana: Piana beżowa, dziurawa, dość trwała czapa utrzymuje się do końca piwa [4]
          Zapach: W aromacie czuć karmel, gorzką czekoladę, nuty czerwonego wina, kawę. Wszystko fajnie, ale zbyt delikatnie. [3.5]
          Smak: Piwo jest oleiste, gęste, na początku posmaki winne biorą górę, lecz zaraz po nich nadchodzi mocna, łodygowo-przyprawowa gorycz, w tle majaczy lekko cukrowa słodycz i przypalony karmel, alkohol wychodzi, może zbyt mocno, przez co trudno o jednoznaczną ocenę. [4]
          Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego. Pasuje. [4.5]
          Opakowanie: Butelka 0,33 zalakowana, etykieta w stylu Olimpu, podany skład. [4.5]
          Uwagi: Warka 10.12.2018, cały czas mocno wyczuwalny alkohol, po butelce lekko kręci w głowie, a czeka jeszcze Tanatos...

          Moja ocena: [3.9]
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎