Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mazowiecki, Prost

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    Mazowiecki, Prost

    Original PROST, piwo jasne pełne z browaru w Okuniewie

    Ekstrakt 11%, alk. 5,5%
    zapach nieciekawy
    barwa: ładna - jasnożółta, ale nie słomkowa
    piana: biała, drobna, utrzymuje się dość długo, osadza się na brzegach kufla
    bąbelki: w pierwszej chwili dużo, ale zbyt szybko znikły
    smak: cholera, sam nie wiem co powiedzieć. Słodowe, mało gorzkie. Mimo to początkowo chciałem mu dać nawet 4, ale nim doszedłem do dna kufla ocena spadła do 3 (odgazowało się i zrobiło się niesmaczne).

    p.s. Nie ma chyba nic wspólnego (oprócz nazwy) z Prostem z Zabrza poszukiwanym przez Adama16.
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]
  • And69
    Senior
    • 06-2002
    • 1487

    #2
    Browar Mazowiecki - Prost
    butelka 0,33 (bączek) cena : 0,9 pln
    Zawartość alk 5,5%obj ekstr. 11% wag

    Piana - dosyć obfita , szybko zanikająca pozostawiająca ślad na brzegach szkła
    Gaz - słabo gazowane , a to było dosyć szybko uciekło
    Kolor - żółty lub jasno pomarańczowy
    Zapach - wyraźny zapach słodu
    Smak - wyraźnie słodowy , pod koniec picia wyczuwalna goryczka

    Zabardzo wyczuwalny posmak słodu , ale poza tym poprawne . Wielki minus za dostępność .
    Ocena : 3+

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      kolor ciemnego złota, klarowność całkowita, gazu niewiele, piana rzadka, bardzo mała, zapach typowy dla Okuniewa, słodkawo - chmielowy, w smaku przebija tez sam motyw,ten charakterystyczny smak i zapach piw z browaru Mazowieckiego zaczyna mi się coraz bardziej podobać i smakować, z powodu "wygazowania" jest zbyt wodniste. jednak pozostawia jak dla mnie dość miłe wrażenie; butelka euro, czarny kapsel bez żadnych motywów, etykieta bardzo nisko naklejona (coś się im poprzestawiało chyba na maszynie)

      Moja ocena: [3.55]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #4
        becik napisał(a)
        etykieta bardzo nisko naklejona (coś się im poprzestawiało chyba na maszynie)
        Tam jest manufaktura, dzisiaj byłem świadkiem naklejania etykiet.

        Przy okazji podzielę się ogólnymi spostrzeżeniami na temat ostatnich Okuniewów. Chyba poprawili filtrację, bo wreszcie poszczególne piwa zauważalnie różnią sie od siebie: przyjemny słodowy posmak pozostał, ale już tak nie dominuje, można wyczuć więcej niuansów. Bardziej szczegółowe recenzje już wkrótce, dzisiaj się nie podejmuję, bo za dużo wypiłem...

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎