Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Manufaktura Sen Apacza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jabłonowo, Manufaktura Sen Apacza

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • slyboots
    Senior
    • 03-2014
    • 292

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny - miedziany, klarowny [4]
    Piana: drobno pęcherzykowa, obfita lecz szybko opada i lekko oblepia szkło [2.5]
    Zapach: słodowy, masełko, skórka chleba, słodkie, alkohol [2]
    Smak: karmel, słód, średnia cierpka na języku goryczka - męcząca, chmiel, cytrusy minimalne gdzieś tam daleko ... ledwo wyczuwalne, słodkie [3]
    Wysycenie: średnie, poprawne [4]
    Opakowanie: zwraca na siebie uwagę, podstawowy opis na kontr etykiecie nie zachwyca [3]
    Uwagi: UWAGI:
    Kupione w Biedronce
    Warka: 03.07.17 07:49

    alk. 6,0% obj.

    "APA czyli American Pale Ale. Piwo górnej fermentacji, niezwykłe w smaku i cytrusowym aromacie, który nadają amerykańskie odmiany chmielu. Howgh!" - to by było tyle z opisu na tylnej etykiecie

    Co z degustacji ?

    Piwo karmelowo - cierpkie w smaku z ledwo wyczuwalnymi pseudo cytrusami. Lubie goryczkę i tu ona występuje ale jest jakaś dziwna i nieprzyjemna.

    Zdecydowanie więcej nie wrócę i dobrze że etykietę widać z daleka bo będę wiedział aby unikać

    Moja ocena: [2.7]
    Attached Files
    Last edited by slyboots; 13-01-2017, 01:48.

    Comment

    • Mario_Lopez
      Senior
      • 08-2009
      • 991

      #3
      Pierwsza sprawa - elegancka piana, trwałą i gęsta.

      Następnie - za dużo masełka, zdecydowanie za mało aromatów "amerykańców", doprane karmelu oporowo, kolor odpowiedni.

      Jak na APĘ to cienko, cienko. 3 liga tak jak Ż. APA

      Nie polecam.
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


      EBE EBE

      Comment

      • Viktor
        Senior
        • 04-2002
        • 617

        #4
        Jabłonowo, Manufaktura, Sen Apacza

        Piwo górnej fermentacji, APA ( typ piwa dowcipnie umieszczony na etykiecie głównej), z wyrazistą goryczką i wyczuwalnym w smaku alkoholem ( 6%), ładny herbaciany kolor, piana biała średnia, gazowanie w sam raz, wyraźny zapach słodowy z nutami owocowymi. Cena mniej wiecej odpowiada jakości ( 4,20 zł ), piwo nic szczególnego , ale poprawne i napewno powtórzę.

        Comment

        • Mario_Lopez
          Senior
          • 08-2009
          • 991

          #5
          4.20? U mnie w Biedronce 2,99...
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


          EBE EBE

          Comment

          • nietzschee
            Senior
            • 07-2016
            • 319

            #6
            Kolor ciemny bursztyn, piana obfita, drobna, ale momentalnie się redukująca, za to ładny lacing.
            Zapach: Karmel, owocowość, odrobinę żywic i cytrusów, potężna maślaność
            W smaku: słodko, karmelowo, ale jest i wyraźna goryczka, goryczka jest grejpfrutowa i w zasadzie tyle by było amerykańskości, chmielowość raczej tytoniowa, wyraźna ejlowa owocowość, potężny diacetyl. To piwo to to samo piwo co APA z Jabłonowa, tylko warka maślana.

            Comment

            • nietzschee
              Senior
              • 07-2016
              • 319

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi

              Jak na APĘ to cienko, cienko. 3 liga tak jak Ż. APA
              Minimalnie, bo minimalnie, ale w ŻAPA występują amerykańskie chmiele w smaku, tu nie ma ich mgnienia cienia

              Comment

              • nietzschee
                Senior
                • 07-2016
                • 319

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slyboots Wyświetlenie odpowiedzi
                Kupione w Biedronce
                Napisz jak kupisz gdzieś poza Biedrą

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bursztynowy [4.5]
                  Piana: jak na fotce, jasny beż, drobna, zwarta, obfita, długo się utrzymywała, osadza się także na szkle [4.5]
                  Zapach: delikatny i miły, głównie cytrusowo-słodowy [3.5]
                  Smak: w miarę pełne i treściwe, momentami treściwość uciekała, dominuje lekko iglasta mocna goryczka, chwilami zbyt cierpka, w tle ostrawe cytrusowe akcenty oraz inne owocowe, tonujące smaki, finisz słodowo-owocowy [3.5]
                  Wysycenie: trochę za dużo [3.5]
                  Opakowanie: ta seria Manufaktur dla dyskontów ma swój czar , firmowy kapsel [4]
                  Uwagi: Ani złe, ani dobre, do poczęstowania nieuświadomionych na grillu, czasem można sobie kupić jak grosza w kieszeni jest mało

                  Moja ocena: [3.675]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 28-04-2017, 21:06.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • LESNICZYy
                    Senior
                    • 01-2018
                    • 950

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemna miedź [4.5]
                    Piana: Drobno pęcherzykowa , średnia [4]
                    Zapach: Żywica z cytrusami , przez katar nic więcej nie wyczuwam [4]
                    Smak: Cytrusy , męska gorycz żywiczna , dość mocna ale nie męcząca [4]
                    Wysycenie: Średnie , poprawne [4]
                    Opakowanie: W miarę ładne , rzucające się na półce przez żółty kolor , firmowy kapsel , opis niepełny [4]
                    Uwagi: W cenię do 4 zł jak najbardziej akceptowalne , kupione za 3.45 zł w biedrze .

                    Moja ocena: [4.025]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎