Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gloger, Pieprzna Zośka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gloger, Pieprzna Zośka

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, klarowne. [4.5]
    Piana: Biała, pęcherzyki grube, piana krótka, zostawiła po sobie nikły osad na szkle. [2.5]
    Zapach: Słodowy, zbożowy, niestety też jest coś co przypomina niebezpiecznie kiszoną kapustę. [3]
    Smak: Nic z amerykańskich chmieli nie wyczułem. Goryczka jest wyraźna ziołowo-trawiasta, słód schowany, a zapach sugerował odpowiedni balans. Nie przeszkadza to jednak, gdyż chmiele polskie dają przyjemne doznania na języku. [3.5]
    Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego. [4]
    Opakowanie: Znów dziwna nazwa i znów estetyczna etykieta. W składzie chmiele polskie i amerykańskie, ale konkretnie jakie ?? [4]
    Uwagi: Gdyby to był zwykły lager to oceniłbym wyżej. Jednak jest to American Pale Lager, więc ocena wypada przeciętnie. A szkoda, bo to całkiem smaczny polski lager z lekką wadą w zapachu.
    Termin do 01.08.2017.

    Moja ocena: [3.325]

    Comment

    • Admirador
      Senior
      • 03-2015
      • 431

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Lagerowy czyli złoty, klarowne. [4.5]
      Piana: Wysoka, ale duże pęcherze, więc niezbyt trwała. Coś się jednak osadza na szkle. [3.5]
      Zapach: W pierwszej chwili wydał mi się zaskakująco płaski jak na górną fermentację. Po czym przeczytałem, że to lager
      Słodowo-chmielowy.
      Chmiele zdecydowanie polskie, ewentualnie skojarzenia z Magnum. Żadnej Ameryki. Nie jest bardzo źle, nic co by było nieprzyjemne, ale też żadnych szczególnych atrakcji. [3.5]
      Smak: Jak na lagera to bardzo przyzwoite piwo. Słodowo-chmielowe, z niezłą ziołową goryczką. Ale jeśli nastawiacie się na Amerykę, przeżyjecie rozczarowanie. Nie jest to APL. [3.5]
      Wysycenie: Na początku wydało mi się za wysokie. Ale w sumie nie przeszkadza jakoś mocno. [4]
      Opakowanie: W stylu browaru, za to plus. Ale skład niedokładny. Nazwa, no nie wiem. Ma być zabawna, rubaszna? Ale co z Ameryką wspólnego? I po co te opowieści o "wyczuwalnych nutach owoców cytrusowych"? To nie jest złe piwo. Ale na polskim chmielu przecież... [3]
      Uwagi: 01/12/2017
      Lekkie, nie najgorsze piwo. Polskie, nie amerykańskie. Trochę za drogie, żeby często wracać.

      Moja ocena: [3.55]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty klarowny. [4]
        Piana: Biała, niezbyt drobna, wysoka i trwała. [3.5]
        Zapach: Chmiel i soczyste, łodygowe zioła. Jakbym się tarzał w pokrzywach... . [3.5]
        Smak: Ślad słodu, posmak chlebowy, ale po chwili narastająca, przytłaczająca do przesady goryczka, na pograniczu głuszenia kubków smakowych. [3.5]
        Wysycenie: Dość wysokie. [4]
        Opakowanie: W stylu Glogera, w stylu Glogera również nazwa od czapy. [3.5]
        Uwagi: Piwo do bezrefleksyjnego wypicia.

        Moja ocena: [3.55]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎