Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bytów Browar Kaszubski, [Olimp] Tanatos

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bytów Browar Kaszubski, [Olimp] Tanatos

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny. [5]
    Piana: Bardzo niska i niezbyt trwała, ale nie spodziewałem się więcej. [3]
    Zapach: Torfowa wędzonka, whisky, trochę czekolady i chyba troszkę kawy. [3.5]
    Smak: Słodki, wędzony, gorzka czekolada, dopiero dalej kawa i paloność, dużo ciała, dość gładki, alkohol jest obecny, ale nie przeszkadza, średnia goryczka. [4]
    Wysycenie: Niskie - dobrze pasuje. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta czytelna i ładna graficznie, pełny skład, brakuje informacji o browarze, kapsel zalakowany woskiem pszczelim(chyba z dodatkiem cynamonu) - ładnie pachnie. [4.5]
    Uwagi: Całkiem smaczny wędzony RIS. Warka do 20.12.2018.

    Moja ocena: [3.825]

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      Mocna nuta torfowa, dominująca. W smaku gładkie, nie tak gęste jak "kierownik", wykończenie torfowe wyraźne. W posmaku gorzka czekolada i chmiel. Alko ukryte. Brakuje mi owoców a czekolada zbyt słabo akcentowana. Trochę jednowymiarowe. Drogie. Nie jest złe, ale nie mam po co wrócić.
      Attached Files

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarno-czarny, jak podniebienie rasowego Kaszuba . [4]
        Piana: Beżowa, drobna, niewysoka, ale przy tym dość trwała. [3.5]
        Zapach: Torf i apteka. W tle lekki słód, karmel i powiew winny. [4]
        Smak: Dość ostry wędzony torf, ale po chwili łagodzi go karmel, czekolada, kawa i winne nutki. [4]
        Wysycenie: Niskie. [4]
        Opakowanie: Bączek, szyjka zalana "gumowym lakiem", eta tradycyjnie mitologiczna, ale jakoś mniej dopracowana... Wcześniej "Olimp" jakoś bardziej dopracowywał etykiety... . [3.5]
        Uwagi: Cóż, bardzo lubię whisky (a nawet whiskey), ale preferuję słodowe. Tutaj jest wersja torfowa, ale też OK.

        Moja ocena: [3.925]

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Kolor: Czarny, nieprzejrzyste.
          Piana: Nie chce się tworzyć, syczy przy nalewaniu.
          Zapach: Czekolada, czerwone owoce, torf na dość niskim poziomie. Pachnie przyjemnie.
          Smak: Gęste, gładkie, słodkie. Torf, czekolada. Goryczka średnio intensywna, popiołowa. Torfowy posmak.
          Wysycenie: Niskie, OK.
          Opakowanie: Znośna etykieta, dokładny skład.
          Uwagi: Warka 20.12.18 Bardzo przyjemne, treściwe. Nie przesadzone jeśli chodzi o słód wędzony torfem.
          Attached Files

          Comment

          • Pinio74
            Senior
            • 10-2003
            • 3881

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Piwo czarne jak smoła, mętne [4.5]
            Piana: Słaba, na początku około półcentymetrowa, szybko redukuje się do wąskiego, milimetrowego pierścienia. [3]
            Zapach: Mocny, charakterystyczny aromat torfowej wędzonki, do tego kakao i karmel. Jest dobrze. [4.5]
            Smak: Słody whisky nadają charakter temu piwu, do tego mocna, ciasteczkowa słodycz i goryczka pojawiająca się na końcu języka. Wszystko dobrze zbalansowane. [4.5]
            Wysycenie: Niskie, odpowiednie do gatunku [4.5]
            Opakowanie: Bączek 0,33, zalakowany kapsel i etykieta w stylu Olimpu. Skład podany. [4.5]
            Uwagi: Dla miłośników wędzonek pozycja obowiązkowa, niekoniecznie w czerwcu i niekoniecznie po Bacchusie , ale poza tym jest git.

            Moja ocena: [4.35]
            BIRRARE HUMANUM EST

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Dla odmiany otworzyłem sobie coś z piwnicy, trochę szkoda że to była ostatnia butelka, ale nie miałem cierpliwości czekać, za to miałem ochotę na coś wędzonego.

              W zapachu wyraźna torfowa wędzonka - nic jej nie ubyło, do tego czekolada, karmel, lekka nuta czerwonych owoców - tu lekka poprawa względem świeżego.
              W smaku wyraźnie wędzone, słodkie, gorzka czekolada, kawa, karmel, palony, spora goryczka - bogato.

              W sumie przez te 7 miesięcy prawie się nie zmieniło, a bałem się że ubędzie wędzonki - dlatego przymierzałem się do tego piwa przez ostatnie kilka tygodni.

              Tak sobie myślę, że fajny byłby wędzony porter bałtycki, nie mam na myśli tych z Widawy czy Gościszewa, a raczej coś szerzej dostępnego - pokroju Komesa z płatkami dębowymi.
              Last edited by rafalek21; 29-08-2017, 00:02.

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: czarny, nieprzenikniony [5]
                Piana: beżowa z drobnych i średnich pęcherzy, brzydko dziurawiła i szybko osiadła do minimalnej warstwy na powierzchni [3.5]
                Zapach: nut palonych kawowo-czekoladowych i wędzonych: torfowych – whisky. Jest słodszy karmelek. Na krótko pojawiła się woń sosu sojowego/grzybowego. Daje też nieco alkoholem. [3.5]
                Smak: Palone nuty słodowe mieszają się z wędzonymi. Kawa gorzka, czekolada, torf, palone kable i prażone zboże, na finiszu naprawdę – minimalny kwasek. Są też słodsze akcenty karmelkowo-miodowe, które sprawiają, że trunek łatwo wchodzi. Goryczka palona i ziołowa. Zalega z czasem na języku i podniebieniu. Alkohol odczuwalny, daje efekt szczypania i ściągania na podniebieniu. [4]
                Wysycenie: w granicach średniego, mogło by być niższe. [3.5]
                Opakowanie: Stylowe, ładne i dobre info na kontrze [4.5]
                Uwagi: Piwo jest gęste, treściwe, początkowo bardzo wędzone/torfowe, z czasem dochodzą słodsze nuty, które wyraźnie poprawiają pijalność trunku.

                Moja ocena: [3.825]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎