Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [Piwojad] Ametyst

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gryf, [Piwojad] Ametyst

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
    Piana: Wymuszona syczy przez chwilę po czym redukuje się do zera. Na powierzchni tłuste plamki. [1.5]
    Zapach: Lekko kwaśnawy, coś jakby przypalone mleko, dość dużo alkoholu. Kokos na granicy autosugestii. [3]
    Smak: Wytrawne, cierpkie. Gorzka czekolada, świeży, mokry kokos. Drapanie podczas przełykania, trudno powiedzieć czy od kwasku czy alkoholu. [3]
    Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
    Opakowanie: Nietypowa butelka, etykieta z dobrej jakości papieru, pozłacana czcionka. Niedokładny skład. [4]
    Uwagi: Warka 16.02.18 Nie podeszło mi. Cierpkość przypomina początek zakażenia, kokos ujawnia się w ten najmniej przyjemny znany przeze mnie sposób, poza tym mało tu się dzieje.

    Moja ocena: [3.05]
    Attached Files
    Last edited by Dzoshu; 12-02-2017, 17:13.

    Comment

    • Admirador
      Senior
      • 03-2015
      • 431

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarne, nieprzejrzyste, trudno się przyczepić. [5]
      Piana: Słaba: niska, sycząca, nietrwała. [2]
      Zapach: Raczej kawowo-bombonierkowo-rumowy niż kokosowy i - jak dla mnie - to oczywiście dobrze, średniointensywny, przyjemny. [4]
      Smak: Gorzka czekolada, cokolwiek palone, jest dość słodko, trochę też w kierunku wiśniówki (?), tylko subtelny posmak kokosa – nie przeszkadza, a trochę się obawiałem, że będzie przegięte w tę stronę. Piwo gładkie, aksamitne, alkohol chyba się ułożył, nie jest źle – taki koniakowy raczej. [4]
      Wysycenie: Niskie, ok. [5]
      Opakowanie: Oryginalne, ale trochę mało piwne. Pewnie miało być ekskluzywnie, no nie wiem... Sporo informacji, ale mogłoby być więcej. [4]
      Uwagi: 16/02/18.
      Dobre, nawet bardzo dobre piwo ze słabą pianą i mało intensywnym kokosem.
      Przyznam trochę się obawiałem, bo nie jestem fanem kokosa. Sam bym tego nie kupił, ale skoro dostałem w prezencie...
      Dobre pytanie: co wniosły do tego piwa owe płatki kokosowe i co by było gdyby ich nie było

      Moja ocena: [3.9]
      Last edited by Admirador; 07-10-2017, 22:41.

      Comment

      • von_scheisse
        Senior
        • 02-2012
        • 488

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarne, w kieliszku nieprzejrzyste. [4.5]
        Piana: Zerowa, nawet przy energicznym nalewaniu nie ma najmniejszej ochoty, żeby się zbudować. [1.5]
        Zapach: Słód pilzneński, czekolada, po ogrzaniu wychodzi również kokos. [4]
        Smak: Czekolada deserowa, z wyraźnym kokosem. Do tego mamy sporo lekko posłodzonej kawy. Ametyst to piwo gęste, aksamitne. Goryczka niska. Alkohol świetnie ułożony, nawet po ogrzaniu. [4]
        Wysycenie: Niskie. [4.5]
        Opakowanie: opakowanie bardzo mi się podoba (sprawia wrażenie produktu klasy premium). Na kontrze średnio dokładny skład. [4]
        Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 16.02.2018

        Moja ocena: [3.8]
        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎