Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zapanbrat, [Trzech Kumpli] Misty

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zapanbrat, [Trzech Kumpli] Misty

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    #2
    Napiszę tak: skusiłem się i zrobiłem wyjątek od reguły, że nie kupuję kontraktowców poza Pintą. Chciałem "zaliczyć" piwo z kolejnego browaru. Pazerność i schematyzm zemściły się:
    ordynarna goryczka, nic więcej, ledwo skończyłem, kolejny przyczynek do nierozróżnialności ip-srip, poza ew. stopniem goryczki. Niewypał.

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
      ordynarna goryczka, nic więcej, ledwo skończyłem, kolejny przyczynek do nierozróżnialności ip-srip, poza ew. stopniem goryczki. Niewypał.
      Goryczkę określiłbym co najwyżej mianem umiarkowanej jak na ten styl piwa. Rzeczywiście jest wyraźna, ale poza nią równie wyraźnie czuję nuty cytrusowe (grapefruit?), które są generalnie wytrawne, ale jednak z leciutkim muśnięciem słodyczy gdzieś w tle, aczkolwiek na finiszu pojawia się też lekki kwasek.

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnożółty, mętny. [4]
        Piana: Średnia, szybko opada, zostaje mały kożuch. [4]
        Zapach: Cytrusowy, początkowo intensywny, szybko się ulatnia. [4]
        Smak: Słodowy, cytrusowy, lekko drożdżowy, goryczka grejpfrutowa, średnia, długa. [4]
        Wysycenie: Średnie/niskie. [4]
        Opakowanie: Estetyczne, fajna grafika. Kapsel srebrny. [4]
        Uwagi: Smaczne, ale bliżej mu do APA niż do IPA, goryczka niespecjalnie silna jak na deklarowany gatunek. Jakiejś bomby chmielowej w smaku nie stwierdziłem, nie wyczułem też nut innych niż cytrusowe. Ot, przyjemne piwo i nic więcej. Bardzo pijalne, szybko wchodzi.

        Moja ocena: [4]

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Żółty, lekko mętne. [4]
          Piana: Biała, grube pęcherzyki, niska, średnio trwała. [3]
          Zapach: Wybitnie cytrusowy, choć są też obecne słodkie owoce tropikalne jak mango, liczi, czy marakuja. Wyraźny jest też aromat zboża. [4.5]
          Smak: Lekko słodkie, jakby kwiatowe, goryczka wysoka i cytrusowa, nawet z pestką. Piwo jest gładkie i aksamitne, trochę jednak jednowymiarowe w smaku, gdyż zbyt zdominowane przez cytrusowe doznania. [4]
          Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4.5]
          Opakowanie: Srebrny kapsel, etykieta brzydka, ale rzeczywiście misty, nie podali chmieli. [3]
          Uwagi: Smaczne orzeźwiające piwo. Termin do 04.09.2017.

          Moja ocena: [4.05]

          Comment

          • GSE
            Senior
            • 10-2002
            • 424

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: złociste, tylko odrobinę zamglone i dopiero po ostatnim dolaniu robi się mętne i żółte jak weizen [3.5]
            Piana: gruboziarnista, średnio obfita, raczej krótkotrwała [3.5]
            Zapach: przyjemna tropikalność bucha już z butelki, po nalaniu do szkła może zapach nie jest wybitnie intensywny, ale fajnie owocowy: mango, marakuja, limonka, lekkie iglaki [4.5]
            Smak: w przeciwieństwie do Juicy Delight, na początku od razu wyczuwalna jest żywiczność, ale po chwili kontruje ją mocna słodyczka, która towarzyszy prawie do samego końca; długo po przełknięciu na języku pojawiają się sosnowe posmaki. później piwo w odbiorze jest bardzo słodkie i tropikalne (ananas, mango, kukurydza, mangostan), ale te smaki fajnie przełamuje subtelna krótka tępa goryczka i ziołowość. bardzo pijalne, ale nie wodniste (przy parametrach 5,5% alko i 15% ekstraktu, treściwość była do przewidzenia). niestety w miarę picia goryczka robi się coraz bardziej intensywna i na końcu nawet lekko gryząca - po wypiciu posmak granulatu na długo zostaje w ustach [4]
            Wysycenie: średnie, całkiem OK [4.5]
            Opakowanie: jednoczęściowa eta; ładny, jesienny, zamglony pejzaż (przez efekt kropek), szczegółowy opis (ale bez konkretów na temat chmieli - te podane są na stronie www); kapsel srebrny golas [4]
            Uwagi: warka 2017-09-04, pite 8 kwietnia, moja ocena ogólna 4,3/5

            Moja ocena: [4.125]

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty, w zasadzie mlecznomętny. [4]
              Piana: Biała, drobna, dość wysoka i dość trwała. [3.5]
              Zapach: Cytrusy lekkie, sosna, zioła. Sympatyczny, orzeźwiający. [4]
              Smak: Cytrusy, głównie grejpfrut, ale i mandarynka. W tle goryczka, ale nie przesadzona, wyważona. [4]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: Fajny papier, ciekawa, niebanalna etykieta. Mało krzykliwa, może zbyt mało widoczna na półce, ale ładna. [4]
              Uwagi: Smaczne piwo. Jednocześnie orzeźwiające i treściwe .

              Moja ocena: [3.95]

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Żółty, mętny. [4.5]
                Piana: Niewysoka, drobna, średnio trwała, ładnie zdobi szkło [3.5]
                Zapach: Limonka, mango, mniej grejpfruta, chyba też nuta iglaków, niezbyt intensywny, ale przyjemny. [4]
                Smak: Słodowo-owocowy: mango, cytrusy, ciut białych winogron, średnia goryczka skórki mango, nie za długa, pełne i gładkie, lekko słodkie. [4]
                Wysycenie: Średnie - pasuje idealnie. [5]
                Opakowanie: Ładna etykieta, zbyt ogólny skład, po za tym czytelnie. [4]
                Uwagi: Warka do 16.10.2017. Smaczne piwo(na 4+), nawet mimo bliskiego terminu ważności. Porównywalne, a nawet trochę lepsze od Pinty Vermont IPA, do którego regularnie wracam. Zdecydowanie do powtórzenia - będę polował na świeże.

                Moja ocena: [4.025]

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #9
                  Warka 11.03.2018 trzyma formę, jest podobnie: soczyste, owocowe, gładkie, ale tym razem chyba wyraźniej czuć płatki. Szybko znika ze szkła - polecam.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4305

                    #10
                    Spróbowałem po raz kolejny i dziwię się popzedniemu wpisowi. Piwo rzeczywiście badzo gładkie, o smaku białych owoców, może dlatego, że w zasypie mamy płaki owsiane. Bardzo orzeźwiające. Wszystko to mimo 15 % eks.
                    Na lato jak znalazł.

                    Comment

                    • LESNICZYy
                      Senior
                      • 01-2018
                      • 950

                      #11
                      Cytrusowe , gładkie , goryczkowe i megapijalne . Kolejna degustacja owego piwa zachwyca .
                      Attached Files

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6077

                        #12
                        Warka 02.07.2021

                        Piłem to piwo nie raz i jak do tej pory bardzo mi smakuje...

                        Ostatnio piło mi się bardzo lekko jak na 15-stkę i było fajnie rześkie...
                        Było trochę pomarańczowe, trochę innej cytrusowości i egzotyki plus coś z ziół.

                        Cenię sobie takie smakowite piwka ale też oczywiście mam świadomość czym to grozi... hehehehe

                        Potwierdzam... za szybko znika ze szkła...

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6077

                          #13
                          Puszka wysyłana do UK.

                          Ekstrakt 15,0* i alko 5,5%

                          Chmiele: Amarillo, Chinook, Citra, Columbus, Mosaic, Palisade.

                          Piana - powolna redukcja do niepełnej warstewki.
                          Lacing - trochę było.
                          Gaz - średni.
                          Barwa - lekko zamglony, opalizujący jasny żółto-pomarańczowy.
                          Aromat - słodka egzotyka, tropiki, cytrusy, melon.
                          Smak - więcej niż słodkawe, cięższe, lepkie, słodka egzotyka, tropiki, cytrusy. Ziołowość i goryczka wzrasta w miarę spożycia.

                          Słodkie i lepkie... dla lubiących trochę cięższe piwka

                          Attached Files

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎