Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kamionka, Konstancin Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kamionka, Konstancin Porter

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2291

    #2
    Nieziszczony sen pracowników z Obór- konstancińskie piwo sztosem
    Attached Files

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8081

      #3
      Chyba kogoś ostro pogięło.
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • satek
        Member
        • 03-2014
        • 66

        #4
        Może ktoś pomylił się z ceną? Swoją droga próbował już ktoś to piwo?

        Comment

        • Rogerson
          Senior
          • 08-2012
          • 421

          #5
          Pamiętam że ta IPA z Konstancina była dostępna w Carrefour za ok. 5,50. Tutaj mamy cenę 7,60, więc porter w "normalnym" sklepie kosztuje pewnie mniej.

          Comment

          • witold68
            Senior
            • 09-2009
            • 142

            #6
            porter Konstancin

            1 z konstancina w Tesco była po 4,99 może porter będzie choć po 8
            Na pochybel psubratom !

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny brąz, blisko czarnego. Pod światło nie przejrzyste. [4.5]
              Piana: Mała, beżowa/brązowa. Na początku jest troszkę dużych baniek. Później redukuje się do kożucha, który jest w miarę do połowy piwa. Do końca resztki pływają. [2.5]
              Zapach: Palony, przypalona skórka z ciemnego chleba, słodycz, trochę śliwki, przypalony karmel, kawa zbożowa. Średnio/mocno intensywny. Ładny, odpowiedni, ale błysku nie ma. [4.5]
              Smak: Jest wszystko co być powinno. Ciemne palone słody, czekolada, przypalony karmel, mocne nuty melanoidynowe, śliwka, moc (alkoholu nie czuć). Na koniec lekko piekąca paloność ze słodyczą. Posmak średni. Piwo lekko oleiste, gładkie, lekko oblepia wargi i jest za słodkie. W połowie jest słodko, a pod koniec mocno za słodko. [4]
              Wysycenie: Bardzo dobre. Dość niskie i trwałe. Bąbelki średnie. [4.5]
              Opakowanie: Bardzo przeciętne etykiety i wykonanie. Grafika i kolorystyka nie za bardzo porterowa. Parametry podane, kapsel firmowy. Duży minus za nazwę serii: Konstancin. [3]
              Uwagi: Przyjemny porter. Kamionka poszła drogą odchudzonego porteru, ale tylko połowicznie (z alkoholu). Ekstrakt pozostawili klasyczny. Efekt: na pewno lepsze piwo od "chudego porteru", tyle że za słodkie.

              Moja ocena: [4.025]
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • nietzschee
                Senior
                • 07-2016
                • 319

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rogerson Wyświetlenie odpowiedzi
                Pamiętam że ta IPA z Konstancina była dostępna w Carrefour za ok. 5,50. Tutaj mamy cenę 7,60, więc porter w "normalnym" sklepie kosztuje pewnie mniej.
                W Selgrosie ponad 14 zł brutto, więc obawiam się, że nie

                Comment

                • nietzschee
                  Senior
                  • 07-2016
                  • 319

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika satek Wyświetlenie odpowiedzi
                  Może ktoś pomylił się z ceną? Swoją droga próbował już ktoś to piwo?
                  Sztosy powinny być drogie Porter ma w składnikach śliwkę, więc podejrzewam, że postanowili się cenić jak Kormoran i Jabłonowo, ale oryginalności to w tym za grosz
                  Last edited by nietzschee; 13-06-2017, 22:26. Powód: uzupełnienie

                  Comment

                  • Rogerson
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 421

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nietzschee Wyświetlenie odpowiedzi
                    W Selgrosie ponad 14 zł brutto, więc obawiam się, że nie
                    Ciekawa sprawa - w specjalistykach wrocławskich widziałem sporo niższą cenę, nadal +10 ale to i tak lepiej niż 14 w Selgrosie

                    Comment

                    • golden_boy
                      Member
                      • 10-2010
                      • 50

                      #11
                      U mnie w lewiatanie w Mińsku Maz. za 10 zeta stoi i tak się zastanawiam czy nie kupić 2 szt na zime

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2291

                        #12
                        Ja bym brał. Opinie ma dobre. Może być warte dychacza, tak jak Staropolski jest warty 8-9 zł. Lepsza jedna ambrozja niż trzy marne Argusy

                        Comment

                        • Admirador
                          Senior
                          • 03-2015
                          • 431

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ciemny brąz, niewielki osad na dnie butelki (ale piwo niefiltrowane). [4.5]
                          Piana: Niewysoka, ale ładnie się trzyma, co pozytywnie wpływa na prezencję piwa. [4]
                          Zapach: Bardzo przyjemny. Ciemne słody, intensywnie melanoidyny, pralinki, trochę suszonej śliwki (a może to autosugestia). Jest alkohol, ale manifestuje się w sposób, który zdecydowanie jest do przyjęcia (bardziej brandy/rum niż coś ordynarnego). Jest paloność, która trochę nasuwa skojarzenia z jakimś RIS-em.
                          Jest jakaś nuta owocowa. Drożdże górnej fermentacji w składzie. To stąd?
                          Więcej niż obiecująco. [4.5]
                          Smak: Czuć te 24 plato, pełny, czekoladowy, gładki, lekko alkoholowy (nie tylko rozgrzewanie, czuć to w smaku, ale bez przesady), palony. Jest sporo słodyczy, ale nie przegięte w tę stronę. Nie taka mała goryczka (deklarują IBU 40), trudno powiedzieć co tu od alkoholu, a co nie. Dobre, może nawet bardzo dobre. Wędzonka subtelna, gdybym nie przeczytał, to nie wiem czy do wychwycenia. [4]
                          Wysycenie: Niewysokie, w punkt. [5]
                          Opakowanie: Jakaś totalna porażka. Pomijam już "browar Konstancin" choć nie rozumiem: po co to? Każdy trochę zorientowany wie, że nie Konstancin.
                          Korektę robił analfabeta albo ktoś po kilku takich piwach jak to. Dwa (!) błędy na kontrze?! "Poducent"? Jakaś kpina.
                          Nie rozumiem dlaczego nie wymyślili fajnej nazwy i opakowania dla naprawdę dobrego piwa. [1]
                          Uwagi: Warka: 01/2018
                          Naprawdę dobre. Nawet lepiej, bardzo dobre (choć trochę alkoholowe). Ale stanowczo za drogie. Wydałem ponad 12 pln i nie sądzę, żeby było dwa razy lepsze od Komesa, ani też wyraźnie lepsze od Ciechana.
                          Wypiłem z przyjemnością, ale przy tej cenie prędko nie wrócę.

                          Moja ocena: [4.1]
                          Last edited by Admirador; 29-09-2017, 17:03.

                          Comment

                          • nietzschee
                            Senior
                            • 07-2016
                            • 319

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika golden_boy Wyświetlenie odpowiedzi
                            U mnie w lewiatanie w Mińsku Maz. za 10 zeta stoi i tak się zastanawiam czy nie kupić 2 szt na zime
                            Na zimę może tak, na leżakowanie nie bardzo, straszny sos sojowy wyłazi, a jeszcze jest w terminie

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: czarne [4.5]
                              Piana: jasny brąz, drobna, gęsta wręcz kremowa, bardzo długo sie utrzymuje na piwie [4.5]
                              Zapach: miły, czekoladowo-kawowy [3.5]
                              Smak: pełne, treściwe, wręcz gęste, czuć dobrą paloność na przemian ze smakami kawy, czekolady, odrobina suszonych śliwek, alkohol rozgrzewa mocą nie smakiem, finisz bardziej ku słodowości i mlecznej czekoladzie, przyjemnie oblepia usta [5]
                              Wysycenie: bez zarzutu [5]
                              Opakowanie: podoba mi się choć używanie nazwy Konstancin to przegięcie [4.5]
                              Uwagi: Świetny porter, mimo, że drogi 14,99 za 0.5l kupiłem więcej

                              Moja ocena: [4.375]
                              Attached Files
                              Last edited by becik; 29-11-2017, 22:16.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎