Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Po godzinach - Barley Wine

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Amber, Po godzinach - Barley Wine

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Idealnie klarowny rubin. Piękny [5]
    Piana: Jasnokremowa, drobna, niska. Długo choć nie do końca pozostaje obrączka [3.5]
    Zapach: Mocno słodowy, z karmelem i niezbyt pokaźną dawką alkoholu [3]
    Smak: Słód, lekkie mgnienie wiśni, przypalony karmel. Średnio intensywna ale nieprzyjemnie piekąca goryczka [3]
    Wysycenie: Średnie [4]
    Opakowanie: Klasyka serii podrasowana złotem. Dedykowany kapsel [3.5]
    Uwagi: Niesmaczny i słabo pachnący pustak. Podrasowane Pirackie. Pomyłka i wyrzucone w błoto pieniądze. Piłem je przez ponad 75 minut i na żadnym etapie nie było w nim nic ciekawego poza kolorem. Dramat

    Moja ocena: [3.225]

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      No to coś za wysoko oceniony ten dramat.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Zastanawiałem się nad 2,5 za smak ale piwo nie ma wad technologicznych wiec trójka, którą traktuję jak ocenę wyjściową chyba nie jest zbyt na wyrost? A może jest, skoro styczne z zadeklarowanym stylem są nikłe?
        A poza tym naprawdę pięknie wygląda
        Last edited by leona; 15-02-2017, 11:10.

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #5
          Już go miałem wczoraj w TESCO w koszyku. Cena 8,99zł to myślę nie tanio, nie drogo. Etykieta ładna. Można dać szansę Amberowi. Jednak w ostatniej chwili przypomniałem sobie kilka wpisów na instagramie oraz youtube, że to taki pustawy strong lager z pięknym kolorem i odłożyłem tegoż BW nazad na półkę.
          Myślę sobie, nie ucieknie, jak nie dziś to za tydzień czy miesiąc go kupię, jak nazbiera "jakotakich" opinii na bbizie.
          Dołożyłem kilka złoty i kupiłem w innym sklepie Fest Bubę. Też grzmoci w łeb, choć to inny styl
          I to był bardzo dobry ruch.


          3,225 to powiedzmy średni przeciętniak, ale jako tako obleci. Z opisu bardziej powinna wyjść ocena 2,8, czyli bez wad, ale słabizna

          Ale dlatego mamy i cyferki i literki, żeby sobie wszystko w całość poukładać :]
          Last edited by dlugas; 15-02-2017, 11:17.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Jimmy_jb
            • 11-2005
            • 911

            #6
            Moim zdaniem to piwo jest za krótko leżakowane.
            Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #7
              Lecz jeśli jest pustawe i alkoholowe, to leżaczek za wiele nie pomoże. Ciała nie nabierze, jedynie alkohol złagodnieje i może dojdą jakieś owocowe nutki.

              Pewnie finalnie kupię, a wypiję za rok, bo kolejka chętnych i lepszych długa
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #8
                Szkoda, że nie przejrzałem forum przed zakupami, najwyżej wrzucę butelkę do piwnicy, jak nie będę miał nic ciekawego do wypicia to otworzę.

                Comment

                • Jimmy_jb
                  • 11-2005
                  • 911

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Głęboki, ciepły, rubinowy. Klarowne. [5]
                  Piana: Niezbyt obfita i nietrwała, zostaje tylko obwódka dookoła i śladowe ilości na powierzchni. [2]
                  Zapach: Średnio intensywny, owocowy (śliwki, daktyle) i słodki (marmolada, karmel). Po ogrzaniu wyczuwalny alkohol (kojarzy mi się z rumem). [4]
                  Smak: Na pierwszym planie melasa, owoce i brandy. Trochę karmelu i słodkiej nuty słodowo-zbożowej. Wyraźnie wyczuwalna ziołowa i lekko trawiasta nuta chmielu, goryczka wyraźna i lekko zalegająca. Alkohol obecny - rozgrzewa i drapie w przełyku. [4]
                  Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [5]
                  Opakowanie: Wszystkie informacje podane, kolorystyka ładnie dobrana, na kontrze sporo informacji. [5]
                  Uwagi: Niezłe piwo w kategorii "barley wine dla początkujących" bo jak na rasowego to trochę brakuje pełni - ale dzięki temu jest bardziej pijalne. Zaskakująco wysoka goryczka i dobrze wkomponowany alkohol.

                  Moja ocena: [3.95]
                  Last edited by Jimmy_jb; 15-02-2017, 18:24.
                  Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasno miedziany, klarowne. [4.5]
                    Piana: Beżowa, gęsta i zbita, jednak krótka, za szybko opadła. [3]
                    Zapach: Karmel, zboże, owoce jak wiśnie i śliwki, umiarkowany alkohol. Słabo to wyczuwalne, ale bez wad przynajmniej. [3]
                    Smak: Dramatycznie puste w smaku, właściwie oprócz alkoholu ciężko coś wyczuć. Mało słodkie, wytrawne z odrobiną ziołowej goryczki, wodniste w odbiorze. Brakuje owoców, z każdym łykiem coraz bardziej mnie wykręca i piecze... Gdyby to był strong lager to dałbym może i nawet 3 punkty. [1.5]
                    Wysycenie: Średnie, ani pomaga, ani przeszkadza. [3.5]
                    Opakowanie: Kapsel z serii Po Godzinach, opis stylu barley wine na etykiecie, pełny skład i ogólnie ładna prezentacja. [4.5]
                    Uwagi: Męczyłem się, prawie się spociłem, ale wypiłem do końca. Nie zamierzam jednak powtarzać tego eksperymentu. Termin do 02.02.2018, można kupić w Tesco za 8,99 zł, ale ja nie zachęcam.

                    Moja ocena: [2.575]

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasno miedziany, klarowny. [5]
                      Piana: Beżowa, średnio obfita, drobne pęcherzyki, dość trwała, ładny lacing. [4.5]
                      Zapach: Słodowy, owocowy, karmel, odrobinę alkoholu, lekki, ale przyjemny. [3.5]
                      Smak: Dość wytrawny, troszkę owoców, karmel nuta brandy, średnia ziołowo-trawiasta goryczka, mało ciała jak na ten balling, nieprzyjemna, lekko piekąca i narastająca alkoholowość. [2.5]
                      Wysycenie: Średnie, trochę za wysokie [3.5]
                      Opakowanie: Ładna etykieta, komplet informacji. [4.5]
                      Uwagi: Smakowo to piwo ma bardzo mało do zaoferowania. Nawet da się wypić, ale nie zamierzam się męczyć jak koledzy wcześniej. Chyba najgorszy BW jaki było mi dane próbować. Warka do 02.02.2018.

                      Moja ocena: [3.325]

                      Comment

                      • MarcinKa
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 2729

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Miedziany, piwo klarowne. Jest bardzo ładny, nie wiem jednak czy nie za ciemny na barley winea. [4.5]
                        Piana: Słaba. Lekko beżowa. Mała, gruba, trochę dużych bąbli. Do tego nietrwała. [2.5]
                        Zapach: Przeciętny. Karmel, alkohol i słód. Słodkawy. Średnio intensywny. Trochę przypomina nasze strongi. [3]
                        Smak: Ubogi. Karmel i alkohol. Może coś ze słodów jeszcze. Goryczka wyraźna, przeciętna. Posmak krótki/średni. Pije się jak mocnego stronga lub koźlaka (nie za bardzo stylowego). [2.5]
                        Wysycenie: Dobre i trwałe. No może trochę za mocne. [4]
                        Opakowanie: Graficznie mnie nie przekonuje, kolorystycznie też. Raczej na półce się nie wybija. Parametry jednak są, kapsel firmowy, butelka też, starannie wszystko ponaklejane. [3.5]
                        Uwagi: Pięknie wygląda (nie wiem czy stylowo) i kiepsko smakuje (mało stylowo). Niestylowe to pół biedy, ale niedobre to już cała bieda. Szkoda.

                        Moja ocena: [2.9]
                        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                        Comment

                        • grodek
                          Senior
                          • 06-2015
                          • 527

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Miedziany, klarowny. [5]
                          Piana: Drobnopęcherzykowa o kolorze lekko kremowym, w miarę trwała. [4]
                          Zapach: Bardzo ubogi jak na BW aromat, lekki słód, trochę karmelu, skórki od chleba i alko. Amerykańskiego chmielu (Mosaic) nie wywąchałem. [2.5]
                          Smak: Słabiutko tak jak w aromacie. Bardzo ubogie i mało złożone, jest dość słodko, na finiszu lekko drapiące alko. Bardziej przypomina mi to jakiegoś kiepskiego koźlaka. [2.5]
                          Wysycenie: Średnie. [4]
                          Opakowanie: Podany pełen skład, kapsel firmowy, graficznie nic specjalnego. [3.5]
                          Uwagi: Kupiłem z ciekawości jednak nie sięgnę ponownie po to piwo. Za około 10 zł to można kupić coś znacznie lepszego. Warka do 02.02.2018.

                          Moja ocena: [2.9]
                          604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9733

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo mocnej herbaty, klarowny. [4]
                            Piana: Kremowa, drobna, wysoka i trwała. [4]
                            Zapach: Słaby... Słodowy, z akcentem suszonych owoców, lekkie masło... [3]
                            Smak: Słód, lekka goryczka, nuty winne, karmel i alko. [3.5]
                            Wysycenie: Jak na barley wine, to raczej wysokie. [4]
                            Opakowanie: Eta w serii, nie robi większego wrażenia. [3.5]
                            Uwagi: Nie skreślałbym tego piwa, to takie BW w kierunku IBW (I jak "industrial" ). A był czas, kiedy Amber był przedmurzem rewolucji... .

                            Moja ocena: [3.425]

                            Comment

                            • kenny
                              Senior
                              • 04-2009
                              • 712

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Piękny, miedziano-rubinowy, przejrzysty. [5]
                              Piana: Wysoka/średnia, trwała. [4.5]
                              Zapach: Słodowy, jakby lekko utleniony miodowo, nasuwa skojarzenia ze strong lagerem. [2.5]
                              Smak: Wyraźnie słodkawy, słodowy, pusty, silne nuty miodowe. Goryczka średnia, korzenno-ziołowa. [2]
                              Wysycenie: Niskie/średnie. [4]
                              Opakowanie: Estetyczne ale nudne, kolorystyka pasuje do stylu, kapsel firmowy. [4]
                              Uwagi: Słabe piwo, ważne do 2 lutego 2018, a już silnie utlenione miodowo, pod koniec to myślałem, że piję piwo miodowe... Paradoksalnie smaku ma mało, gdyby nie ta słodycz to bym obstawiał, że ma maksymalnie 16' ekstraktu. Nie wiem czym oni to fermentowali, ale wyszło słabo. Nie nasuwa żadnych skojarzeń z górną fermentacją, smakuje jak marketowy mózgotrzep, a dokładniej jak dosładzany imperial strong lager Alkoholu nie wyczuwam o dziwo, za to w głowie szumi. Trzymać się z daleka.

                              Moja ocena: [2.775]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎