Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bytów Browar Kaszubski, Donald T.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bytów Browar Kaszubski, Donald T.

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarne, nieprzejrzyste. [4.5]
    Piana: Niezbyt wysoka, beżowa, oblepia szkło i dość długo się utrzymuje. [4]
    Zapach: Intensywny ale dość jednowymiarowy. Ogniskowa wędzonka, karmel. Może leciutki aldehyd octowy. Jest OK. [4]
    Smak: Bardzo fajna konsystencja, gęste, ciężkie. Znowu wędzonka, sprawia wrażenie słonawego. Poza tym pojawia się gorzka czekolada, ciemne słody, delikatne nutki likierowe. Lekkie rozgrzewanie podczas przełykania. Goryczka wysoka, długa, palona, dobrze kontruje wysoką słodyczkę. Bardzo fajnie. [4.5]
    Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta z pomysłem, dokładny skład, firmowy kapsel. [4.5]
    Uwagi: Warka 1.02.19 Po średnim porterze imperialnym totalne zaskoczenie. Naprawdę porządne misiowate piwo.

    Moja ocena: [4.275]
    Attached Files
    Last edited by Dzoshu; 17-02-2017, 21:22.

    Comment

    • Dukat_WSI
      Senior
      • 03-2015
      • 781

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dzoshu Wyświetlenie odpowiedzi
      Kolor: Czarne, nieprzejrzyste. [4.5]
      Piana: Niezbyt wysoka, beżowa, oblepia szkło i dość długo się utrzymuje. [4]
      Zapach: Intensywny ale dość jednowymiarowy. Ogniskowa wędzonka, karmel. Może leciutki aldehyd octowy. Jest OK. [4]
      Smak: Bardzo fajna konsystencja, gęste, ciężkie. Znowu wędzonka, sprawia wrażenie słonawego. Poza tym pojawia się gorzka czekolada, ciemne słody, delikatne nutki likierowe. Lekkie rozgrzewanie podczas przełykania. Goryczka wysoka, długa, palona, dobrze kontruje wysoką słodyczkę. Bardzo fajnie. [4.5]
      Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
      Opakowanie: Etykieta z pomysłem, dokładny skład, firmowy kapsel. [4.5]
      Uwagi: Warka 1.02.19 Po średnim porterze imperialnym totalne zaskoczenie. Naprawdę porządne misiowate piwo.

      Moja ocena: [4.275]
      Mogę się dowiedzieć, jaka cena?

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
        Mogę się dowiedzieć, jaka cena?
        17 za butelkę 0.5

        Comment

        • zohan666
          Senior
          • 11-2012
          • 259

          #5
          Właśnie piję. W zapachu prawie sam aldehyd, w smaku (poza zielonym jabłkiem/mleczkiem kokosowym) trochę nut czekoladowych i wędzonych. Kompletnej tragedii nie ma, ale 3/5 to max.

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, nie prześwituje nic. I tak ma być. [5]
            Piana: Duża, drobniutka, ciemna, brązowa, trwała. Gdyby nie szpecące duże bańki, których trochę było na początku, było by 5. [4.5]
            Zapach: Coś dziwnego, chyba pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Zapachu właściwie nie było! Bardzo lekki, nikły, dość dziwny. Coś z wędzonki, coś ze słodu. Ciężko nawet było wyczuć. [2.5]
            Smak: Na szczęście inaczej niż w zapachu. Dużo mocnych pozytywnych wrażeń. Na początku paloność, kawa, gorzka czekolada. Zaraz później wędzonka (trochę za słaba i przykryta przez paloność), nuta alkoholowa pod spodem. Posmak średni, palono-wędzony, całkiem przyjemny. Chmiel raczej tylko w goryczce się przejawiał. Z czasem piwo coraz bardziej palono-wędzone było, uboższe w te smaczki. Alkohol też coraz wyraźniejszy był. Piwo lekko słodkie, lepkie, kleiste (wargi się kleją). [4]
            Wysycenie: Niskie, trochę za słabe. [3]
            Opakowanie: Rzuca się w oczy, fajny kontrast pomarańczowego z czarnym, bardzo fajna i na czasie nazwa, gra imion. Parametry podane, starannie wykonane i ładny kapsel firmowy. [4.5]
            Uwagi: Dobre i warte kupienia piwo. Niestety z poważną wadą. Brak zapachu to duża utrata przyjemności picia. Mniejszą wadą jest trochę za słaby gaz. Generalnie jednak piwo zdecydowanie na +.

            Moja ocena: [3.55]
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9732

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarno-czarny, jak myśli "prezesa Polski" po ponownym wyborze Donalda T. w Brukseli . [4]
              Piana: Beżowa, drobna, wysoka i dość trwała. [4]
              Zapach: Stonowana wędzonka i karmel... Może i jednak niebogaty, ale bardzo sympatyczny . [4]
              Smak: Karmel, słód, M&M, czyli mięsistość i misiowatość, ślad suszonych owoców i wina, do tego lekka wędzonka. [4]
              Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
              Opakowanie: Eta z profilami obu Donaldów T., w kolorach włosów obu panów . Nic dodać... [4]
              Uwagi: Piwo wypite w wieczór, gdy jeden z patronów piwa wygrał w stosunku 27:1.
              W związku z tym czekam teraz na piwa pt. "Broszka", "Antoni", itd.

              Moja ocena: [4]

              Comment

              • Dukat_WSI
                Senior
                • 03-2015
                • 781

                #8
                Na Hevelce mi z kranu naprawdę smakował ten "Król Europy - Słoneczko Peru". Wędzonka delikatnie naznaczona, alkohol dobrze ukryty, piwo faktycznie "misiowate". Jeden z lepszych polskich risów (z tych, które piłem).

                Comment

                • kenny
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 712

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
                  Piana: Beżowa, średnia, szybko opada, zostaje mały kożuch. [4]
                  Zapach: Nuty palone i opiekane, lekka wędzonka ogniskowa, gorzka czekolada. Niezbyt silny. [4]
                  Smak: Karmel, nuty opiekane, gorzka czekolada, bardzo słaba wędzonka, silne nuty palone. Dość słodkie. Gęste. [3]
                  Wysycenie: Niskie. [4.5]
                  Opakowanie: Hm, nie wiem o co chodzi, ale pomysł ciekawy. Kapsel firmowy. [4]
                  Uwagi: Data do 06.06.2019. Ciężkie, deserowe piwo, zbyt słodkie jak na mój gust. Wędzonka w smaku ledwo wyczuwalna, królują nuty palone i opiekane.

                  Moja ocena: [3.65]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎